Warsztat Sieny (29.06.14 Generał / Kapitan Imperium )

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Warsztat Sieny (29.06.14 Generał / Kapitan Imperium )

Post autor: Siena »

Witam,

Do wfb wróciłem po 5 latach przerwy od grania i malowania. Ostatnio skończyłem filerki do regimentów piechoty, a obecnej pracjuę nad War Altarem.

WiP War Altara
Obrazek

Filer do flagelantów
Obrazek

Filer do free company lub innej piechoty
Obrazek

Opinie mile widziane :D
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, o 13:08 przez Siena, łącznie zmieniany 11 razy.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Wipek znakomity i tyle na temat :wink: puki co.

Wózek z posągiem bardzo dobry, zastrzeżenie mam tylko do braku dyszla, konstrukcja wydaje się mało stabilna. Koła przydałoby się jeszcze maznąć łoszem + może odrobina rdzy/zabrudzeń.

Małpa z beczkami nieco słabiej, prezentuje się nieźle ale pewne szczegóły mogłyby wyglądać lepiej. Rozbita beczka lekko nienaturalnie, przedłużenie metalowych obręczy i ich lekkie podgięcie lub usunięcie np. środkowej deski nadałoby realności. Posypkę na podstawie przydałoby się wymieszać z jakimś drobniejszym piaseczkiem, robiłem ten sam błąd dopóki uprzejma osoba nie zwróciła mi na to uwagi, efekt o niebo lepszy, polecam 8) .

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

War alter zapowiada się na prawdę zacny.
Filler do flagusów wygląda sycie, jednak jak posąg, pierdółki i fanatyk są przyzwoicie malnięci to koła od wozu jak i samo drewno pomalowane niechlujnie.
Kolejny filler także bardzo przyzwoity. Tylko w dziwny sposób rozwaliła się ta beczka. To trochę mało możliwe. Do tego ten kawałek beczki u góry ma widoczną płaską krawędź, ale to tak na przyszłość, abyś nie popełnił drugi raz takiego marginalnego błędu.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

War Altar już wygląda ekstra, skąd jest ten gryf? A fillery bardzo fajne.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Cookie Monster pisze:War Altar już wygląda ekstra, skąd jest ten gryf? A fillery bardzo fajne.
Gryf z 31 numeru "Księgi Smoków" wyd. DeAgostini - pomalowany fabrycznie kolor srebrny.
Rasti pisze:War alter zapowiada się na prawdę zacny.
Filler do flagusów wygląda sycie, jednak jak posąg, pierdółki i fanatyk są przyzwoicie malnięci to koła od wozu jak i samo drewno pomalowane niechlujnie.

Kolejny filler także bardzo przyzwoity. Tylko w dziwny sposób rozwaliła się ta beczka. To trochę mało możliwe. Do tego ten kawałek beczki u góry ma widoczną płaską krawędź, ale to tak na przyszłość, abyś nie popełnił drugi raz takiego marginalnego błędu.
Koła nie wyglądają na żywo, aż tak źle. Co do drewwna, to niestety za dużo washy (dewlana i banababa) i słoje poszły w diabły :evil:
Małpa robiona na szybko, więc realizm nie był priorytetem. Odnośnie beczki, to nie rozumiem o co chodzi z tą płaską krawędzią.
grabz pisze:
Wózek z posągiem bardzo dobry, zastrzeżenie mam tylko do braku dyszla, konstrukcja wydaje się mało stabilna. Koła przydałoby się jeszcze maznąć łoszem + może odrobina rdzy/zabrudzeń.

Małpa z beczkami nieco słabiej, prezentuje się nieźle ale pewne szczegóły mogłyby wyglądać lepiej. Rozbita beczka lekko nienaturalnie, przedłużenie metalowych obręczy i ich lekkie podgięcie lub usunięcie np. środkowej deski nadałoby realności. Posypkę na podstawie przydałoby się wymieszać z jakimś drobniejszym piaseczkiem, robiłem ten sam błąd dopóki uprzejma osoba nie zwróciła mi na to uwagi, efekt o niebo lepszy, polecam 8) .
Łańcuchy jednak bardziej pasują mi do flagusi. Co do posypki to wiem, że jest w za dużej skali, ale mam ją już na 90% modeli.


Dzięki za komentarze.

Awatar użytkownika
michnik000
Kretozord
Posty: 1753

Post autor: michnik000 »

Cookie Monster pisze:War Altar już wygląda ekstra, skąd jest ten gryf? A fillery bardzo fajne.


Ponawiam pytanie o gryfa bo mnie również ten model zainteresował.
Altar ogólnie zachwycił mnie pomysłowością,oryginalnością.Będzie siał postrach podczas bitwy u wrogich generałów :wink:
Najbardziej spodobał mi się jednak drugi obrazek, czyli filler do fanoli, super pomysł i wykonanie też nie gorsze, ale razi brak zagospodarowania wolnego miejsca obok pomnika.
ja bym tam jeszcze dał jakiś leżący młot, kilka świec lub pochodni, albo głowy niewiernych lub czaszki wrogów imperium :twisted:
Filler do free company podoba mi się najmniej zwz. na: z ładne beczki jak pisał Bizon wcześniej,zielone stożki które miały być chyba butelkami ,prawda? oraz za małpę która wygląda jak posąg pomalowany gdzieniegdzie farbami.
Ale ogólnie to pełen szacun za włożoną pracę i pomysł =D> :D

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

michnik000 pisze:
Cookie Monster pisze:War Altar już wygląda ekstra, skąd jest ten gryf? A fillery bardzo fajne.


Ponawiam pytanie o gryfa bo mnie również ten model zainteresował.
Altar ogólnie zachwycił mnie pomysłowością,oryginalnością.Będzie siał postrach podczas bitwy u wrogich generałów :wink:
Najbardziej spodobał mi się jednak drugi obrazek, czyli filler do fanoli, super pomysł i wykonanie też nie gorsze, ale razi brak zagospodarowania wolnego miejsca obok pomnika.
ja bym tam jeszcze dał jakiś leżący młot, kilka świec lub pochodni, albo głowy niewiernych lub czaszki wrogów imperium :twisted:
Filler do free company podoba mi się najmniej zwz. na: z ładne beczki jak pisał Bizon wcześniej,zielone stożki które miały być chyba butelkami ,prawda? oraz za małpę która wygląda jak posąg pomalowany gdzieniegdzie farbami.
Ale ogólnie to pełen szacun za włożoną pracę i pomysł =D> :D
Gryf z 31 numeru "Księgi Smoków" wyd. DeAgostini - pomalowany fabrycznie na kolor srebrny.

No cóż, robienie butelek z GS mi nie wychodzi :)
Odnośnie zagospodarowania platformy z posągiem, to nie mam odpowiednich bitsów. Planowałem dodać jakieś skupiska świec.
W chwili obecnej altar jest priorytetem.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Konie do War Altara

Obrazek

Podstawka jest jeszcze nie skończona - dojdzie jeszcze sporo trawki i jakiś bitsów. Chociaż zastanawiam się czy jest sens z tymi bitsami, bo furmanka i tak wszystko zakryje.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

War Altar pomalowany. Zostało mi kilka spraw do poprawienia i wykonania. Cały czas zastanawiam się nad dyszlem oraz wykończeniem podstawki. Nie mam jeszcze odpowiedniej figurki księdza. Ponadto ostatnio zakończyłem pracę nad jednostką flagelantów. W wolnej chwili domaluję szczegóły.

Komentarze mile widziane :)

Obrazek
ObrazekObrazek

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 lis 2011, o 20:48 przez Siena, łącznie zmieniany 1 raz.

alfini164
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: alfini164 »

Piękne =D> ale czy ogień na pochodni(ostatnia figurka, pochodnia trzymana płomieniem do dołu) nie powinien oparzyć mu dłoni :P w fantasy obowiązują zasady fizyki :mrgreen:

AUGUST222
Warzywo
Posty: 11

Post autor: AUGUST222 »

"Prawa fizyki" #-o hmmm no cóż .... no z tym to bywa różnie :D
Co do prac Sieny ... są super :D :D Bardzo mi się podobają

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Jeden z najlepszych altarów jakie widziałem - szacunek :mrgreen: =D> =D> =D>
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Kilka moich nowych i starych prac. Zdjęcia tradycyjnie nienajlepsze. Komentarze mile widziane :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Przyzwoicie, jednak do mojego gustu kompletnie nie przemawia ta kolorystyka jestem fanem kolorów zimniejszych i mroźniejszych na teutogenach :P W porównaniu z altaram mam wrażenie, że pojechałeśt roszkę po łebkach :/ ale mimo wszystko 7/10

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Też wolę zimniejsze kolory, ale tutaj żywość kolorów imho całkiem pasuje. natomiast nie pasują mi dwie rzeczy: figsy się bardzo świecą, prawdopodobnie powodem są washe. Poza tym kiepskie styliska toporów - szczególnie pierwszego blondyna. Wygląda, jakby farba była nakładziona na grubo, poza tym brak słojów, stylisko psuje całość, a mogłoby zdobić znakomitego skądinąd figsa. Poza tym troszkę ubogie podstawki teutogenów, ale to już kwestia całej armii pewnie...

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

smiejagreg pisze: (...) nie pasują mi dwie rzeczy: figsy się bardzo świecą, prawdopodobnie powodem są washe (...)
Wydaje mi się, że jest to kwestia sztucznego oświetlenia. Na żywo się nie świecą. Dodatkowo pokryte są matowym lakierem valejo.
smiejagreg pisze: Poza tym kiepskie styliska toporów - szczególnie pierwszego blondyna. Wygląda, jakby farba była nakładziona na grubo, poza tym brak słojów, stylisko psuje całość, a mogłoby zdobić znakomitego skądinąd figsa. Poza tym troszkę ubogie podstawki teutogenów, ale to już kwestia całej armii pewnie...
Niestety, pomimo wielu prób, nie wychodzą mi słoje na styliskach. Nie mam na nie patentu. Farby używam raczej bardzo rozcieńczonej.

Odnośnie podstawek, to na większości z nich są prócz trawki i piasku są także inne elementy (kawałki bruku, czaszka, skałki).

Dzięki za komentarze. Styliska postaram się poprawić.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Mój najnowszy imperialny filler.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
pepe
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Kęty

Post autor: pepe »

Gdzieś już to widziałem :roll: ktoś zrobił coś podobnego biorąc za wzorzec rycinę z AB. Ogólnie spox tylko jeżeli pieszy coś wręcza konnemu to przydałoby się żeby na niego chociaż spojrzał.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Idea fajna, ale tak jak mówi pepe scenka jest trochę dziwna przez to, że żołnierz wręcza ten dokument komuś "za" konnym. Mógłby schylać głowę z szacunkiem lub patrzeć na swego dowódcę. No i trochę pustawo jest na tym fillerze jednak.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

A mi się podoba - przecież to filler - zawsze można kogoś za nim postawić. Będzie wyglądało właśnie bardzo naturalnie - gostek konny już go przecież mija...

ODPOWIEDZ