Galeria jak c'tan chlapie farbą...

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Re: Galeria jak c'tan chlapie farbą...

Post autor: ctan »

To znaczy, że chciałbyś zobaczyć jakąś nową makietę, tak?
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Ja bym chętnie zobaczył jakąś dioramę/makietę w klimacie późno jesiennej lub wczesnozimowej tajgi :)
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Ctan myślisz, że można malować jeszcze ładniej, przy takim poziomie jaki prezentujesz, pozostaje już chyba tylko miksowanie elementów, co robisz obecnie - free hand, bo wskoczyć na wyższy poziom już chyba nie można, bo go nie ma. Jedynie co to można polepszyć warsztat, tempo pracy, szybkie efektowne sztuczki, reszta to już tylko kompozycja tego co jest. No chyba, że weźmiesz się za rzeźbienie, ale to inna bajka jest. Z drugiej strony za pomocą pędzla przemieniłbyś byle ulepka w ładną miniaturkę.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

no dokładnie jakąś fajną większą lub mniejszą dioramke :D

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

+1

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

C'tan a ja drobne pytanie...jak z mamothem - czołg już zrobiony? Przeglądałem i nie mogę tutaj odnaleźć dokończonej pracy a przyznam, że właśnie na to + ta dioramka "nurglowska" z rurami, liczyłem.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Płaszczyk świetny, czekam na finał ;)

Właśnie, co z Mamutem :^o ?

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

jak zwykle praca na zajebistym poziomie. zastanawiam się jednak nad battle damage na płaszczu.
Ogólnie na nacięciach światło pada z góry, a na 2 sznytach z prawym górnym rogu z dołu- to zamierzony efekt ?
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

Wszem i wobec ogłaszam, że mamut leży na półce obrośnięty kurzem i czeka aż kiedyś go dokończę, póki co nic na to nie wskazuje ale jeszcze go całkowicie nie porzuciłem :)

Dioramka będzie 40k, Valkiria podczas serwisowania przez niefortunnego gwardzistę.

a póki co to Wam pokażę nurglowego chopka, taki zielony jakiśtam

Obrazek
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Bardzo fajna toksyczna zieleń =D>

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Fajna praca typu zielono mi :)

Awatar użytkownika
Konrad
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Żary

Post autor: Konrad »

Świetna praca =D>

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

git =D>

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Niesamowita zieleń, wygląda jak podkręcana programem graficznym (choć wiem, że Ty nie musisz ;) ).

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Acid everywhere =D> =D> =D> . Tylko Ty mogłeś wymyślić taki kolor skóry :wink: . I jeszcze maznąć go tak, żeby się to z zielenią nie gryzło...
Ostatnio zmieniony 3 sty 2013, o 17:47 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
puszkin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: puszkin »

metaliki mi się podobają zresztą kolor skóry jest nietuzinkowy i tak po za tym to niezły kwas :P

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Nom, ten kwas wyżera mózg. :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

C'tan przez Ciebie ludzie popadną w depresję. Ty weź wrzucaj figsy walnięte bazowymi kolorami :D
Zielony kolor naprawdę piękny. Jak zobaczyłem model to od razu poleciałem pomalować głaz z działa od moich szczurków.
Efekt - już mi się nie chce malować dzisiaj ](*,)
Natomiast sam model (malowanie) zaj....e
Obrazek

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Mam kilka pytań, jeśli są gdzieś na nie odpowiedzi to proszę o pomoc w odnalezieniu.
1-Na pytania typu "Ale super malujesz, jak ty to robisz?" odpowiadasz ze to kwestia wprawy, po prostu trzeba dużo malować. Fakt sporo malujesz , ale JA i niektórzy tez sporo malują a mimo to ich prace tak nie wyglądają, no i u ciebie cały czas widać postęp. To kwestia jakiegoś podejścia czy po prostu masz talent ? :)
2-To zielone coś, jak to powstało? tak mniej więcej (woda od vallejo plus farbki?)
3-Sporo używałeś aerografu przy tym modelu? Proszę o opis w max 0,5-1 zdanie :)
4-JA raczej nie wystawiał bym w tym samym czasie 2 takich samych modeli na aukcje, pomimo tego ze są malowane w innym klimacie, mam wrażenie ze to może zaszkodzić licytacji.
5-Z czego jest wykonana "pod-Podstawka"?
6-chyba najważniejsze Gdybyś miał skompletować swój warsztat od nowa, bez zbędnych pierdół, czego nie mogło by Ci w nim zabraknąć?(oprócz pędzli :) głównie chodzi mi o chemię i rodzaje farb)
7-Co polecasz jeśli chodzi o rdzę, używasz jakiś skrótów typu rdza od Miga czy męczysz się normalnymi farbkami.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

1-Na pytania typu "Ale super malujesz, jak ty to robisz?" odpowiadasz ze to kwestia wprawy, po prostu trzeba dużo malować. Fakt sporo malujesz , ale JA i niektórzy tez sporo malują a mimo to ich prace tak nie wyglądają, no i u ciebie cały czas widać postęp. To kwestia jakiegoś podejścia czy po prostu masz talent ? :)

bo to prawda, im więcej malujesz tym większą masz w tym wprawę. Jak z każdą inną czynnością w życiu. Sporo dla mnie to znaczy kilka godzin dziennie (4-8h). Możesz i malować 12h dziennie ale jak wciąż nie widać postępu to może warto się trochę cofnąć i zobaczyć co zrobiłeś źle? Może wybrałeś zły kolor bazowy albo użyłeś złych kolorów do cieniowania. Jak od początku robisz wszystko zgodnie z planem to jest szybciej.

2-To zielone coś, jak to powstało? tak mniej więcej (woda od vallejo plus farbki?)

To zielone coś to rozlany wikol który później pomalowałem na zielono i na końcu posmarowałem water effectem (Still Water vallejo)

3-Sporo używałeś aerografu przy tym modelu? Proszę o opis w max 0,5-1 zdanie :)

Średnio na jeża, psiknąłem gościa na ciemny niebieski a później z góry trochę jaśniejszym. Podstawkę na rdzawy brąz i tyle aero. Resztę domaziałem pędzlem bo było mi tak wygodniej.

4-JA raczej nie wystawiał bym w tym samym czasie 2 takich samych modeli na aukcje, pomimo tego ze są malowane w innym klimacie, mam wrażenie ze to może zaszkodzić licytacji.

Dlaczego? Jeden się już sprzedał (co prawda nie przez ebay). :) Te ludki i tak mi zalegają to mogą sobie wisieć na ebayu. Ale fakt słaby ze mnie marketingowiec :mrgreen:

5-Z czego jest wykonana "pod-Podstawka"?

Pro podstawka jest wykonana z pociętej na kawałki PRO rurki PCV i pogniecionej i powyginanej cążkami. Takie coś za 5zł w castoramie kupisz (chyba z 4 metry). Później to posmarowałem pastą vallejo Black Lava, którą bez problemu można zastąpić drobnym (bez większych grud) piaskiem zmieszanym z wikolem, jak wszystkie te pasty. Teraz bym już tego nie kupił tylko zmieszał wikolu z piachem :) Po pomalowaniu nie widać różnicy.
Najlepsze podstawki jakie zrobiłem powstawały najczęściej ze śmieci znalezionych tu i tam :D

6-chyba najważniejsze Gdybyś miał skompletować swój warsztat od nowa, bez zbędnych pierdół, czego nie mogło by Ci w nim zabraknąć?(oprócz pędzli :) głównie chodzi mi o chemię i rodzaje farb)

Pędzle Windosr&Newton Seria 7

Chemia Vallejo np. still water, airbrush thinner, airbrush cleaner, podkłady w butelkach do aero (nie spraye), wszystkie varnishe i media np. matt medium, crackle medium, thinner, metallic medium, retarder medium

Farby Reaper Master Series i inne Reapery

Farby P3 (w szczególności Morrow White)

Metaliki GW (te stare, mam ich spory zapas)

Blood Red od GW (też mam spore wiaderko, zamiennika do tej pory nie znalazłem)

Farby Tamyia z serii Clear - Clear Red, Blue, Yellow, Green, Smoke

Wszystkich narzędzi od GW typu cążki, wiertarka

Klej do plastiku Revell Contacta Professional, kleje cyjanoakrylowe które leję bez opamiętania (5zł za 20g)

7-Co polecasz jeśli chodzi o rdzę, używasz jakiś skrótów typu rdza od Miga czy męczysz się normalnymi farbkami.

Zależy gdzie chcę tą rdzę zrobić, na ludkach najczęściej są to farby, na podstawkach pigmenty itp.
Dodam, że na podstawce z nurglowym lordem jest trochę rdzy z resztkami kwasu HCl który ładnie dodał jeszcze deikatnej faktury. Mam takie pudełeczko zalane kwasem z kawałkami różnych blach i na dnie osadza mi się taki fajny nalot który później można wykorzystać do rdzewienia. Kiedyś też kupiłem 1kg zmielonego tlenku żelaza, takie rude coś i bardzo dobrze się sprawdza jako pigment i wash kiedy się zmiesza z np. akrylowym medium.
Polecam zdrapać sobie trochę rdzy nożem z jakiejś rury żeby był taki drobny proszek, ew zmielić jakoś i wtedy rdza jak prawdziwa, bo prawdziwa :twisted:
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

ODPOWIEDZ