Galeria jak c'tan chlapie farbą...

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Galeria jak c'tan chlapie farbą...

Post autor: smiejagreg »

sebom pisze: Dzięki, że zechciałeś podzielić się doświadczeniem.

Pozdrawiam.
+1.

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

czołg.

Obrazek
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

o ile technika i poziom standardowo jest perfekcyjny (światła super), tak sama kolorystyka i wygląd modelu trochę mi nie pasuje. Wygląda dosyć plastikowo, za bardzo błyszczy wg mnie.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nie no to już jest miazga :D

Efekt świateł jest powalający, jesteś mistrzem =D>

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Widac poprostu C'tan chcial pobawic sie z areo na tym modelu :) Ciekawy patent ale ja dodalbym wiecej obdrapan akurat ten model wyszedl zbyt cukierkowo.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Afro pisze:o ile technika i poziom standardowo jest perfekcyjny (światła super), tak sama kolorystyka i wygląd modelu trochę mi nie pasuje. Wygląda dosyć plastikowo, za bardzo błyszczy wg mnie.

+1

Generalnie zbyt czysto, jakaś rdza albo ślady po kulach by się przydały (niestety ale już nas przyzwyczaiłeś do świetnych prac i tego oczekujemy;P )

A zabawa z areo jest tu bardzo widoczna fajnie się tą techniką też płomienie robi ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Światła powalają, malowanie całości również =D> =D> =D> . Przede wszystkim kolor zbyt zielony, zbyt żywy jak na pancerz czołgowy. Damage nie przyda się wiele imho, bo przy tej kolorystyce będzie wyglądać sztucznie...

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

A mnie się podoba ta zieleń, imo o wiele lepiej pasuje do Salamander niż "oryginalny" color scheme Legionu.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Miazga, ale ja i tak nadal czekam na inny czołg ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Genialny aerograf! I światła miażdżą również.

Awatar użytkownika
michnik000
Kretozord
Posty: 1753

Post autor: michnik000 »

Po prostu MEGA odjazd!!!
Najpiękniejszy czoł do 40k jaki w życiu widziałem :D
A jeśli chodzi o cukierkowość to tak nie uważam,ma ślady używalności i dizajnerski styl :wink:
Malowanie pancerza kojarzy mi się ze ścianami w jakimś klubie dyskotekowym czy coś takiego :mrgreen:
Pewnie kilka godzin nad nim posiedziałeś, co?
Dla klienta?

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

Rasti pisze:Miazga, ale ja i tak nadal czekam na inny czołg ;)
na ten? Cały czas powoli do przodu go męczę.... ale jeszcze sporo czasu minie zanim będzie gotowy ;)
CZOŁG PONIŻEJ NIE JEST SKOŃCZONY! specjalnie dla tych którzy mają problemy z czytaniem małych literek.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2012, o 19:51 przez ctan, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

To on nie jest gotowy :o Obłędnie zwłaszcza mi się gąski podobają.......serio byś poopowiadał co jak robisz.....
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

O k....a to jest czołg :!: :!: :!: :!: =D> =D> =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

^Karpiu^ pisze:Widac poprostu C'tan chcial pobawic sie z areo na tym modelu :) Ciekawy patent ale ja dodalbym wiecej obdrapan akurat ten model wyszedl zbyt cukierkowo.
Ano, dokładnie tak, chciałem się na nim pobawić bo dawno nic aero nie robiłem. Efekt cukierkowości wyszedł w sumie przypadkowo.... ale klyjent zadowolony więc taki zostanie ;)
michnik000 pisze:Po prostu MEGA odjazd!!!
Najpiękniejszy czoł do 40k jaki w życiu widziałem :D
A jeśli chodzi o cukierkowość to tak nie uważam,ma ślady używalności i dizajnerski styl :wink:
Malowanie pancerza kojarzy mi się ze ścianami w jakimś klubie dyskotekowym czy coś takiego :mrgreen:
Pewnie kilka godzin nad nim posiedziałeś, co?
Dla klienta?
kilka godzin... no zdecydowanie więcej niż kilka, powiedziałbym nawet kilkanaście i dłużej.
Ja zbieram Cryx do Warmachiny, także wszystko co GW to raczej dla klientów.
Morsfinek pisze:To on nie jest gotowy :o Obłędnie zwłaszcza mi się gąski podobają.......serio byś poopowiadał co jak robisz.....
No mogę cośtam poopowiadać, tylko musisz napisać o czym mam opowiedzieć.
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Jak tak patrze na twoje prace, to mam coraz mniejszą ochotę łapać za pędzel, bo porównując, to moje mają po prostu nałożony kolor.
Świetne figurki, gratuluje talentu i umiejętności!
Obrazek

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Jak moge podpytać to wykorzystam okazję zawsze warto się czegoś nowego poduczyć. Hmmm najbardziej to interesują mnie elementy "błotników" konkretniej sama rdza oraz to, że tak ładnie jakby spływa w dół oraz po środku tego błotnika nazwijmy go jest taki element jakby przetartej rdzy. Jak to zrobiłeś jaką techniką? Jakiś pigment czy co? Efekt powalający dla mnie i nigdy nei widziałem tak naturalnie zardzewiałej maszynki...istny traktor na działce u wujka :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ale odjazd, przeginasz :shock: =D>

Nie pamiętam... on ma być częścią jakiejś dioramki?

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Nieźle, nieźle! Aż mi się chce drugiego Baneblade'a kupić i zrobić, bo od pierwszego miną w tym roku 4 lata, masakra! :D Albo jakiś inny pojazd.

Skoro nie jest skończony, to tak sobie rzuciłem okiem i wyszło mi na to, że wieża jeszcze jest blada (ścianki, nity, zagłębienia), lufy, wyrzutniki granatów dymnych, detale typu łapy i trupy i parę innych miejsc. Beczki z tyłu chyba jeszcze...

Podoba mi się bardzo przedni błotnik, bardzo dobre i naturalne otarcia i zdarta farba! Zacieki też wyszły bardzo naturalnie. Urozmaiciłbym jedynie trochę rdzę, bo na razie jest to tylko brązowy nalot. Może trochę pomarańczowego, czerni i brązów? Obiłbym też krawędzie czernią i metalikami albo porysował ołówkiem :)

Ale pewnie to wszystko wiesz :D

Za to podwozia nie malowałbym w całości na brązowo (zostawiłbym gdzieś tam prześwitujący kolor bandaży na kołach i jakieś może fragmenty metalu), chyba że faktycznie ma być w 100% ubłocony :)

Dajesz, dajesz!

P.S. I tak postęp jest spory w porównaniu z poprzednim WIP-em, którego pokazywałeś na CofC :) Mnóstwo pracy włożyłeś do tej pory!
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

Mishu pisze:Jak tak patrze na twoje prace, to mam coraz mniejszą ochotę łapać za pędzel, bo porównując, to moje mają po prostu nałożony kolor.
Świetne figurki, gratuluje talentu i umiejętności!
Ja zawsze uważam, że to powinno działać na odwrót, żeby się nie poddawać tylko cały czas iść do przodu.
Morsfinek pisze:Jak moge podpytać to wykorzystam okazję zawsze warto się czegoś nowego poduczyć. Hmmm najbardziej to interesują mnie elementy "błotników" konkretniej sama rdza oraz to, że tak ładnie jakby spływa w dół oraz po środku tego błotnika nazwijmy go jest taki element jakby przetartej rdzy. Jak to zrobiłeś jaką techniką? Jakiś pigment czy co? Efekt powalający dla mnie i nigdy nei widziałem tak naturalnie zardzewiałej maszynki...istny traktor na działce u wujka :)
To taka technika lakieru do włosów (nivea skręt fal i loków :D) i soli kuchennej.

Na początku wszystko jest czarne, na to lecą ciemne brązy i rdzawe kolory (Bestial Brown jest super do tego). Czyli po popryskaniu powierzchni brązami i rdzami mamy po prostu coś zardzewiałego.

Trzeba to teraz zabezpieczyć jakimś lakierem (np. Purity seal od GW) bo później możemy zdrapać za dużo.

Następnie idziemy do łazienki i bierzemy płci pięknej z półki lakier do włosów. Psikamy model i posypujemy na mokry lakier sól kuchenną tam gdzie chcemy mieć otarcia i ślady korozji (bez soli też można się obejść).

Na nasz posolony model możemy położyć teraz kolor właściwy który będzie na naszym modelu. Później można go jeszcze rozjaśniać tam gdzie chcemy. Sciemniać może nie koniecznie bo na to będzie czas później.

Teraz wracamy do łazienki, bierzemy ze sobą model, jakiś stary twardy pędzel, odkręcamy ciepłą wodę i oblewamy naszą zabawkę, ale nie za dużo, żeby farba nam nie spłynęła w całości. Farba będzie wilgotna i bardzo podatna na zdrapywanie, no to traktujemy ją pędzlem tam gdzie mają być obicia. Można skrobać wykałaczkami, szczoteczkami, czym się chce :D

Teraz czas na suszenie. Jak już wszystko będzie suche to trzeba będzie wyciągnąć więcej detali z obić. Jaśniejszym niż bazowym kolorem podkreślamy wszystkie obicia na modelu, żeby dodać im bardziej trójwymiarowego kształtu. To jest praktycznie najbardziej pracochłonna czynność przy całym malowaniu modelu. Każde obicie, jedno po drugim musi być zaznaczone, czyli setki kresek, kropek i lini.

Jak już poprzedni etap jest zrobiony to można się zabrać za washowanie farbami olejnymi (polecam oleje MIG'a, zwłaszcza Shadow Brown).
Przed washowniem trzeba zabezpieczyć nasz model jakimś lakierem błyszczącym (Sidolux do paneli drewnianych jest najlepszy, w dodatku ładnie pachnie :)). Kiedy mamy już połysk można kłaść olejne zacieki i washe. Dobrze jest mieć bezwonny white spirit, bo od jego zapachu można mieć zawroty i bóle głowy.

Zacieki zrobione, jak oleje podeschną to można je psiknąć purity sealem, żeby je szybko "wysuszyć".

Ja dotarłem do tego etapu z wanną czołgu, dalej będą jeszcze pigmenty, filtry i inne cuda na kiju.
Rasti pisze:Ale odjazd, przeginasz :shock: =D>

Nie pamiętam... on ma być częścią jakiejś dioramki?
No to jest kwestia dalej otwarta bo podstawkę pod dioramkę mam, ale czy będę z tym coś robił to nie wiadomo ;)
Sławol pisze:Nieźle, nieźle! Aż mi się chce drugiego Baneblade'a kupić i zrobić, bo od pierwszego miną w tym roku 4 lata, masakra! :D Albo jakiś inny pojazd.

Skoro nie jest skończony, to tak sobie rzuciłem okiem i wyszło mi na to, że wieża jeszcze jest blada (ścianki, nity, zagłębienia), lufy, wyrzutniki granatów dymnych, detale typu łapy i trupy i parę innych miejsc. Beczki z tyłu chyba jeszcze...

Podoba mi się bardzo przedni błotnik, bardzo dobre i naturalne otarcia i zdarta farba! Zacieki też wyszły bardzo naturalnie. Urozmaiciłbym jedynie trochę rdzę, bo na razie jest to tylko brązowy nalot. Może trochę pomarańczowego, czerni i brązów? Obiłbym też krawędzie czernią i metalikami albo porysował ołówkiem :)

Ale pewnie to wszystko wiesz :D

Za to podwozia nie malowałbym w całości na brązowo (zostawiłbym gdzieś tam prześwitujący kolor bandaży na kołach i jakieś może fragmenty metalu), chyba że faktycznie ma być w 100% ubłocony :)

Dajesz, dajesz!

P.S. I tak postęp jest spory w porównaniu z poprzednim WIP-em, którego pokazywałeś na CofC :) Mnóstwo pracy włożyłeś do tej pory!
Ołówek już poszedł w ruch, będzie więcej faktury na rdzawych elementach ale to dopiero w późniejszej fazie realizacji. Będą okopcenia i olej przy silniku, będzie więcej rys, będzie...... jeszcze cała masa różnych rzeczy. Zastanawiam się jeszcze nad zmienieniem bazowego koloru na bardziej wpadający w zielony. Ogólnie będą na pewno jeszcze inne kolory na pancerzu, może jakieś fiolety i niebieskości.

Jeszcze co do tej nieszczęsnej fotki to czołgu wyszedł na niej bardzo ciemo, zrobiłem na szybko, żeby pokazać że projekt nie umarł :mrgreen:
Teraz mam trochę więcej wolnego czasu na swoje zabawki więc pewnie ruszę bardziej temat. Obiecuję, że wrzucę jakieś lepsze foty w bardziej zaawansowanym stanie.
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

ODPOWIEDZ