konwersje Rudobrodego79

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

konwersje Rudobrodego79

Post autor: rudobrody79 »

Witam !!!
Znajdziecie tutaj zdjęcia armii konwertowanej w bardzo dużej mierze.
konwersje brały się z posiadanych figsów i bitsów a czasem podyktowane były brakiem kasy.
trochę się nazbierało fotek, robionych w różnych odstępach czasu.
Po długim namyśle, zdecydowałem utworzyć nowy wątek i kilka z nich powrzucać tutaj.
poniżej zebrana armia na zdjęciu brak dragon ogrów
Obrazek

na początek dwa z trzech palankinów
Obrazek

Obrazek

Nurglowy chorąży armii na rumaku
Obrazek
Obrazek
regiment nurglowych wojów lub odrzuconych - wykonał ich w 80% KrzysiekW dorzuciłem kilku i wyszło 20
Obrazek
na zdjęciu powyżej w klocku razem z hero na palankinie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2013, o 20:25 przez rudobrody79, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ru8ik
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ru8ik »

Hmmm... Giżycko. Miłe wspomnienia (%) znad jezior, a co do figsów... znawcą nie jestem, ale sporo im brakuje... w tym kolorów oraz to, że masz ubogie podstawki. Nie jestem od krytykowania bo się nie udzielam na forum bo jestem leniwy ;P ale potraktuj to jako konstruktywną krytykę i niech się wypowiadają ludzie, którzy się na tym znają...

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Kolorystyka armii jest spoko- chociaż brakuje głębszych świateł i cieni. Jeśli nie potrafisz malować warstwami od ciemnych kolorów do jasnych to spróbuj wpuścić trochę washa np na skórę (devlan mud powinien być odpowiedni).
Druga sprawa to podstawki - niepomalowane kamienie i piasek raczej słabo wyglądają na figurkach. Weź jedną podstawkę i na próbę piasek pomaluj na brązowo i drybrushuj np bleached bonem czy innym kremowym a kamienie pomaluj na 2/3 warstwy szarego, nawet drybrushem (od ciemnego do jasnego).
Nie rozumiem też idei kawałków korka na palanquinie. To ma być drewno, kamień? Jeśli to jest już efekt końcowy, to nie wygląda dobrze. Spróbuj chociaż pomalować to na szaro.

Tak w konkluzji, armia jako całość wygląda fajnie- ale jak spojrzeć na nią z bliska, to widać niedociągnięcia - wspomniane podstawki, za małe cieniowanie i ten nieszczęsny korek. :)

Awatar użytkownika
RobiChaos666
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: RobiChaos666 »

Niejestem fanem takich konwersji ale podobają mi się,troche zbyt uboga kolorystyka jak dlamnie ale mozna wprowadzić poprawki.Armia fajna :wink:

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

dzięki za krytykę
jak już pisałem zdjęcia były robione w różnym odstępie czasu
korek -- jest drewnem samym w sobie i tak to efekt końcowy

rozpocząłem wątek, żeby przedstawić graczom różne rodzaje konwersji
podstawki mam pomalowane w całej już w całej armii i rzucony piasek na nie

Awatar użytkownika
ru8ik
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ru8ik »

Wiem, wiemy, że okres robienia zdjęć jest różny... @Loizok uzupełnił mój tok myślenia... dokładnie. armia z daleka prezentuje się dobrze, ale po zbliżeniu brakuje cieni, rozjaśnień i przejść... ale nie mnie to oceniać. wezmę się za swoją armie to wtedy zobaczysz co to krytyka xD

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Pierwszy bohater na tronie wyglada jakby go papa nurgle ze swojej kupy uksztaltowal :D czyli jest klimacik
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
ru8ik
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ru8ik »

sry za SPAM... jak dla mnie każda konwersja sensowna jest spoko... zrób zdjęcia pojedyńczym (nie wiem czy poprawnie bo mi podkreśliło xD) figurkom to wtedy znający się dadzą wskazówki co do malowania...

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Na pewno każdy z oglądających miałby jakieś wskazówki, jestem o tym przekonany.
Wątek ten tworzę żeby przedstawić sposób na zrobienie własnych figurek, bez konieczności ładowania dużej kasy
lub które trudno jest kupić (mam tu na myśli palankina czy sztandarowego armii na rumaku)
Na zdjęciach będę chciał pokazać graczom armii chaosu wiele pomysłów na stworzenie własnej armii.
:wink: :)
krytyka - oczywiście mile widziana - nie jestem wybitnym malarzem
nie mniej jednak wolę grać figsami takimi niż tylko sklejonymi lub jakimiś proxami

Awatar użytkownika
ru8ik
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ru8ik »

zgadzam się... sam po kosztach lecę.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wariant oszczędnościowy - skierowany na jak najszybsze granie - widać duszę gracza :wink: . Mimo wszystko armia sprawia jednolite wrażenie, o ułomnościach już poprzednicy powiedzieli. Mam nadzieję, że będziesz zamieszczał fotki aktualizacyjne z nowymi figsami - może już zrobionymi "na gotowo".

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Tak, jak tylko porobię aktualne fotki, to wrzucę je i wówczas ... :-k :-k :-k
sami ocenicie

pzdrwm oglądających :)

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Ummm..

Przykro mi, nie podoba mi się. Zwyczajnie dlatego, że nie przypomina to oryginału. Jakoś tak... rozumiem, że economy etc. ale jakoś zwyczajnie to do mnie nie przemawia.
Woot?

Awatar użytkownika
wiadrowod
Mudżahedin
Posty: 298
Lokalizacja: Kutno

Post autor: wiadrowod »

:/ jakoś tak...
nie będę kadził :/ nie podoba mi się :/
ale ważne jest tylko to żeby tobie się podobało :) moje fixy - malowanie - też się wielu nie podoba ,powód prosty na fotach wyglądają jak gówn...o a w realu juz jest fajniej :) może na żywo armia prezentuje się lepiej, ale foty mnie nie przekonuję :/
pomaluj je dokładnie - może pomalowane będą lepiej się prezentować :)
a tym czasem borem lasem :)

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

dziękuję za szczerość

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

czas na piętno Pana Zmian
bsb na wierzchowcu:
Obrazek
bsb na dysku
Obrazek
dysk - jak dysk -kazdy bedzie miła do niego zastrzeżenia,ale liczy się pomysł na zamieszczenie szmaty
Obrazek
do tego maga "dysk"znalazła moja córka, jest to kamień pasujący kształtem
Obrazek
woje / wybrańcy
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 gru 2011, o 17:53 przez rudobrody79, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Rozumiem, że ma byc szybko i oszczędnie...ale mógłbyś bardziej się postarac przy łączeniu główek u wybrańców;]
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

to prawda.
nie miałem do tej pory pomysłu, jak to wykonac z jak najmniejszą szkodą dla główek

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Dobra rada - kup sobie washe a samo to już nada "szlachetnośći"... + rozjaśnienia i będzie naprawdę ładnie.
Pomyśł z mutacjami i saurosowymi głowami na "+" ale malowanie już raczej na "-" Jak zwashujesz i rozjaśnisz
to powinno być znacznie lepiej.
Ale sztandary to już byś mógł komuś zlecić - chociaż bsbka ;)

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

sztandar mam pomalowany z drugiej strony - Tzeentzchowy WIR
Obrazek

ODPOWIEDZ