Clan Skryre by Necro - up 11.05.15 - pomalowane Rat Ogry

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clan Skryre by Necro - up 24.12.14 - drugi set Weapon Te

Post autor: Bobson »

Bardzo schludne i przyjemne. Podobają mi się :)

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Jest klimat Skavenów =D> bardzo schludne malowanie
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Czysto i porządnie, podoba mi się też.
Dopóki wygląda jak chciałem i mi się podoba to chyba wszystko jest okej? :wink:
Jasne :)

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Fajnie, że wyglądają naturalnie- jeden kolor ładnie przechodzi w drugi, w szczurkach to się ceni:))

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Wykonanie spoko ale wole spaczeń zieloną wiem że to mało orginalne ale dla/mnie lepiej trzyma klimat

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Hm. Dziwne, wydawało mi się, że mój spaczeń jest zielony... :wink:

Taka trochę nek(c?)romancja (hue hue :mrgreen: ) ale wracam powoli do dłubania przy szczurkach. Na razie posklejałem sobie Thanquola i Bonerippera (nie ma sensu focić bo niewiele zmieniałem w oryginalnym modelu) i z części, które zostały zrobiłem sobie takiego oto misiaczka:

Stormfiend:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam jeszcze części do drugiego ale przydałby się jeszcze jeden łepek Bonerippera... Z tego miejsca jeszcze raz przypominam o tym, że z chęcią nabędę takowy a więcej szczegółów znajdziecie tutaj [KLIK].

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

No i jako, że nikt nie chciał sprzedać łepka od Bonerippera w żadnym sensownym czasie postanowiłem, że skonwertuje to co było w oryginalnym modelu. Takim sposobem powstał pomysł na maskę przeciwgazową i drugi Stormfiend...

Obrazek
Obrazek

No i misiaczki razem:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

No i w ramach bawienia się większymi szczurkami postanowiłem sobie machnąć Rat Ogry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

fajny oddział ale ta patyna strasznie słaba niestety

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

+1 kacpi

Zastąpiłbym ją rdzą imo efekt byłby lepszy :) Jeśli będziesz chciał przepis na szybką i w miarą efektowna rdze to ślij pw postaram się pomóc :)

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Dzięki ale nie skorzystam, z rdzą zamiast patyny nie byłoby kontrastu kolorów i cały schemat byłby o wiele słabszy bo wszystko byłoby szarobure a tak to jest chociaż troszeńkę jaśniej w niektórych miejscach. :wink:

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Po krótkiej analizie +1 dla Ciebie :) Chociaż dalej zgadzam się z kacpim, że ta wyszła wyjątkowo płasko i nie ciekawie :( Jesli szukasz kontrastów czemu nie pomalowałeś szmatek szczurów na jakiś inny kolor?? imo dodałoby to modelom trochę ikry

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Bo mam ustalony schemat i niestety niektóre modele na nim cierpią - na piechocie, bohaterach itp. jest więcej ubranek i zbroi, które są w innych kolorkach. Szarość ciał i futra jest kontrowana niemalże białymi szmatkami a matowy metalik pancerzy patyną. Rat ogry niestety mają masę gołego ciałka i minimalne ilości szmat i pancerza więc są dosyć monotonne kolorystycznie. :wink:

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

problem polega na tym, że nie wycierasz tego washa na krawędziach ani nie dajesz różnych odcieni przez co wygląda to jak niebieskie placki a nie utleniający się metal :)

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Nie zmienia to faktu, że jest dokładnie takie jak chciałem, osiągając efekt, jaki sobie założyłem. :wink:

Nie pozostając gołosłownym wrzucam tutka, którym się inspirowałem - http://www.coolminiornot.com/articles/1662
I w nim, pomalowany patyną ziutek jest nią uwalony praktycznie cały. Dlatego na moich modelach jest dużo tej patyny bo najzwyczajniej w świecie tak mi się podoba. Tłumaczenie, że to nie jest zgodne z realiami jest (jak już chyba kiedyś o tym wspominałem w kontekście pokrytego patyną drewna) słabe, że odnoszenie fizyki i chemii naszego świata do fikcyjnego świata, w którym gonią szczury wielkości nosorożców bo nawpieprzały się nasiąkniętych magią Chaosu kamieni jest trochę nietrafione.

Ale spoko, przyzwyczaiłem się, zarówno do Waszego narzekania na patynę (które ciągnie się już przez 5 stron tego tematu :mrgreen: ) jak i tłumaczenia, że nic z nią nie zrobię i będzie dokładnie taka bo taka mi pasuje, taką robię i jestem za leniwy, żeby ją teraz na wszystkich modelach poprawiać zamiast malować kolejne, nowe.
Może się zmieni minimalnie odcień bo kończy mi się farba, której do niej wykorzystuje a jest ze starej palety GW i nowy odpowiednik rozjaśniany bielą ma bardziej zielonkawy niż turkusowy odcień. Ale tym się będę martwił w przyszłości. :P

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Fajny tutek, z pewnością wykorzystam :)

ODPOWIEDZ