Clan Skryre by Necro - up 11.05.15 - pomalowane Rat Ogry

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Clan Skryre by Necro - up 11.05.15 - pomalowane Rat Ogry

Post autor: Necro »

Witam wszystkich!
Trochę mnie już tutaj nie było ale sądzę, że powolutku będę starał się coś malować i tworzyć, żeby moje ulubione hobby całkowicie nie poszło w odstawkę.

Od dawna chciałem sobie pograć szczurami, jednak udało mi się to zrealizować dopiero całkiem niedawno a to dzięki zestawom IoB. Tak więc oto foty tego co głównie z tych zestawów udało mi się poskładać na chwilę obecną:

Vermin Lord:
Obrazek
Obrazek

Thanquol:
Obrazek

Screaming Bell:
Obrazek
Obrazek

Grey Seer:
Obrazek
Obrazek

Warpstone Furnace:
Obrazek
Obrazek

Warpstone Priest:
Obrazek
Obrazek

Warlord on Bonebreaker:
Obrazek
Obrazek

Warlord:
Obrazek
Obrazek

Chieftain:
Obrazek

Warlock Engineerowie:
Obrazek

Assassin:
Obrazek

Stormvermini:
Obrazek

Warpstone Monki:
Obrazek

Clanraci:
Obrazek

Weapon Teamy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Slavesi:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fillery:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Giant Raty:
Obrazek

Rat Swarmy:
Obrazek

Jezzaile:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Globadierzy:
Obrazek
Obrazek

Rat Ogry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Abomka:
Obrazek
Obrazek

Stormfiends:
Obrazek

Warplightning Cannons:
Obrazek
Obrazek

Warpstone Thrower:
Obrazek
Obrazek

Doomwheel:
Obrazek
Obrazek


A teraz założenia armii - kolejny raz - złożyć sporą armię jak najmniejszym nakładem. I ma być Skryre. To były dwa główne. A zaczęło się od tego, że jak przeglądałem kiedyś modele u kumpla zauważyłem, że Clanraci z tego boxa dają się posegregować w trzy typy - kolesi w samych szmatach bez żadnych zbroi ani hełmów, kolesi w szmatach i w zbrojach ale bez hełmów no i w końcu są i tacy, którzy mają pełen wypas czyli szmaty, zbroje i hełmy. Również broń ręczną dało się dosyć ładnie podzielić na coś co przypomina miecze, na resztę randomowego złomu i broń drzewcową. Stąd wziął się podział na jednostki: Slavesi to ci w ogóle nieopancerzeni, trzymający w łapach tasaki, cepy, pałki i inne, Clanraci to ci w zbrojach i z mieczami a Stormvermini to najbardziej uzbrojone szczury trzymające nieco skonwertowaną broń drzewcową (wszystkie ich włócznie mają podoklejane kolce, żeby przypominały halabardy) oraz każdy dodatkowo dźwiga jakieś trofeum. Reszta armii powstała z tego co zostało z tej selekcji.
Niektórzy pewnie powiedzą, że to śmietnik, że mogłoby być lepiej i tak dalej... No cóż, na pewno. Ale niech za porównywalną kasę spróbują sklecić podobną armię, wtedy pogadamy. :P

Mam nadzieję, że się podoba i że komentarze pozytywne będą przeważały nad negatywnymi. Do zobaczenia przy update'ach z malowania albo przy nowych modelach!
Ostatnio zmieniony 11 maja 2015, o 11:51 przez Necro, łącznie zmieniany 29 razy.

Zgrzyt Dupogryz
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Buk

Post autor: Zgrzyt Dupogryz »

Jak dla mnie kawał świetnej roboty (i główkowania - podział szczurów wedle dźwiganego złomu). Cierpliwie poczekam na więcej (malowanie), powodzenia.
Zgrzyt

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć. :P

Będę się starał coś machać w miarę regularnie ale ostatnio, nawet w święta taka masakra z czasem, który mógłbym przeznaczyć na malowanie, że szkoda gadać. :P

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

Właśnie takie główkowanie lubię! Niestety, dla HE aż tak łaskawy IoB nie jest (mag, gryf i ellyrianie, z których się nic nie zrobi :/).

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Można by było próbować z Ellyrianów robić Princeski ale ciężko to widzę, za dużo roboty i czasu trzeba by było poświęcić a poza tym nowe plastiki są cudne. :P

A co do gryfa... można z niego robić orły, owszem, troszkę się trzeba napracować ale da się. ;)

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Mnie się abomka bardzo podoba. Modelu oryginalnego nienawidzę a tu jest na co rzucić okiem - czekam na pomalowaną. Końcowy efekt malowania SZCZELB też mi się podoba - schludnie i dokładnie tak jak lubię w sam raz na stół.

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

No teraz będę miał z nią trochę problemu - będzie przenoszenie na większą podstawkę... Mam nadzieję, że jej za bardzo nie uszkodzę przy odcinaniu od podstawki. :P

Awatar użytkownika
MorgotH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130
Lokalizacja: War-saw

Post autor: MorgotH »

w dechę galeria!

Awatar użytkownika
wiadrowod
Mudżahedin
Posty: 298
Lokalizacja: Kutno

Post autor: wiadrowod »

wiecej fotek abomki poprosze !

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Będą za kilka dni, jak poprawię kilka rzeczy i przeniosę model na większą podstawkę bo na razie jest na 50x50. :wink:

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Obydwa modele to wipy, które czekają jeszcze na trochę green stuffu, Vermin Lord może jeszcze nawet na trochę bitsów... Ogółem Seer ma wymienioną tylko łapę a Vermin... Cóż, chciałem, żeby było widać, że jest Skryrowy. :D

Vermin Lord:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Grey Seer:
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Bardzo odważne podejście do VL :) .Choć efekt jak na razie ciekawy, poczekam z oceną aż go skończysz.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Właśnie zastanawiam się co mu jeszcze dorobić, żeby nie przedobrzyć. :wink:

Zastanawiałem się nad jakimś kominem i systemem tłoków na plecach ale jeszcze zobaczę, być może po prostu zagieesuje go takiego jaki jest. :)

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Fajny =D>
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
darksloniu
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: darksloniu »

Vermin Lord to mój cichy faworyt! Świetne dopasowanie do skały!
Ten staff co ma go w ręce to chyba ci się nie zszedł. Taki załamany na jednym zdjęciu wygląda.
Trochę zakombinowałbym coś z głową bo tak za mechanicznie jakoś wygląda jak na mnie...

Ogólnie bomba!!!!!!! =D>

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

VL rzeczywiście udany. Reszta też fajna. Osobiście dodałbym więcej giant ratów bo wyglądają trochę łyso chyba, że chcesz wrzucić coś na podstawki... =D>

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

@darksloniu - owszem, nie zszedł się, pokombinuję jeszcze z jakimiś śmieciami, gieesem albo łańcuchami, żeby to złagodzić. A co do głowy... Właśnie bardzo chciałem, żeby była mechaniczna, taki był pomysł i raczej nijak tego nie złagodzę, no chyba, że przy łączeniu jej z tułowiem dojdzie tam jakieś futro i skóra, żeby to się ładnie wpasowało. :wink:

@Kefas - chodzi Ci o podstawki Giant Ratów czy o to, że podstawka Vermina jest uboga i przydało by się na nią jakieś szczury dokleić? Ogółem to większość podstawek dostanie na siebie jeszcze te połamane gargulce, zwłaszcza właśnie Giant Raty, Rat Ogry, Doomwheel i Dzwonek. Będzie ich też trochę na swarmach, które mam w planie zrobić. Nad resztą modeli się zastanowię, ale pewnie też coś dostaną. :wink:

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

chodziło mi o oddział giant ratów... imo jeden szczurek na podstawce to za mało. wygląda to ubogo. Ja bym takich plastikowych wrzucał po 2 albo 3. Zerknij sobie na mój unit gratów. Co do Vermin Lord to tam nic oprócz piasku czy trawki nie potrzeba. Gargulce są genialne. Malowanie idzie Ci dobrze ale czekam na postępy w tej kwestii.

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Nie no, nie mam więcej ratów niestety... :P Będą musiały chłopaki nadrabiać skałami. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Fotki pokończonych wipów, wygląda na to, że chwilowo trzeba już jechać z malowaniem. :wink:

Abomka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Verminlord:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cannony:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ