Malarskie inspiracje Starego Świata

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Malarskie inspiracje Starego Świata

Post autor: Azgaroth »

...
Ostatnio zmieniony 7 gru 2015, o 17:49 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 75 razy.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nic nie widać na tych fotach, zrób je w dzień przy oknie albo chociaż przy innym świetle (już chyba flash bylby lepszy niż lampka na biurku).
I dobrze by bylo gdybyś wrzucał fotki figsów ze zrobionymi podstawkami, zawsze poprawia to ich wygląd.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Astem
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Astem »

Gdy malujesz figurki na jednolity kolor, proponowałbym dodać jakiś odróżniający się kolor by przełamać nudę. Może pazury... a może podstawka właśnie.

Awatar użytkownika
robaczywy
Wałkarz
Posty: 74
Lokalizacja: Białystok

Post autor: robaczywy »

Jak dla mnie wyglądają świetnie, jak na 1raz to już w ogóle bomba... Fjanie by bylo zebyś wstawił dokładną fotką np. jednego paskudztwa. Ogólnie to myślę że twój 1 raz jest lepszy niż moje paromiesięczne "doświadczenie" w malowaniu... Jednak wstaw dokładną dobrze oświetlona fotkę żeby było widać chociaż jakich technik używałeś....
Ale jestem samokrytyczny..... :wink:
No man can't fight these creatures?!

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Postanowiłem, zrobić coś z jakością fotek, mam nadzieję że jest trochę lepiej :) Oto jedne z moich pierwszych pomalowanych figurek :) Proszę o konstruktywne komentarze :) Podstawki jeszcze nie ruszone ale na nie, też przyjdzie czas :)


5 z 50 pomalowanych Crypt Ghouls :)


Obrazek Obrazek


A tu kilka figurek z zaczętego regimentu Grave Guards :

Obrazek Obrazek

A tu coś zupełnie innego - szary, wędrowny czarodziej pomalowany na potrzeby WFRP :)

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Zdjęcia lepsze, a modele na nich prezentują się całkiem nieźle i na stole powinny wyglądać dobrze. Możesz wrzucić zbliżenie modeli?

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Zdjęcia dużo lepsze :) Jeszcze tylko o 20% większe i będzie super... Co do malowania to idzie Ci coraz lepiej.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Kurcze jak na pierwsze modele to naprawde super. Wrzuc wieksze fotki to dokladnie popatrzymy co tam zmalowales dokladnie. Ghoule troche jednostajne ale wiem jak sie maluje hordy 40 modeli. Troche nuzaca sprawa ja nie moge skonczyc hordy maruderow wlasnie :)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Azgaroth pisze:Od razu zaznaczę, że dopiero zaczynam przygodę z malowaniem
Niezły start !
Bardzo fajne prace.
Dokładniejsze zdjęcia pozwoliły by na lepsza ocenę i ewentualne udzielenie wskazówek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Ogólnie bardzo ładny TT, a jako, że jesteś początkujący- to już w ogóle muszę powiedzieć, że ładnie ci malowanie wychodzi ;)
Widać, że lubisz używać washy- Ghule wydają się jednolite, bo pewnie pomalowałeś je na podstawowe kolory i zalałeś devlan mudem. Ale na stół są naprawdę fajne :)
Mag i GG to już w ogóle pierwsza klasa =D>

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Wielkie dzięki za miłe komentarze, nie spodziewałem się zwłaszcza, że wypadam jeszcze bardzo blado na tle waszych prac :) Ghoule rzeczywiście są monotonne, malowałem je kolorami bazowymi, później wash badab black i następnie jeszcze lekko czerwonym washem i rozjaśniałem bazowym kolorem + ostatnie rozjaśnienie - kolorem jaśniejszym od bazowego. Rzeczywiście, hordy z racji liczebności często malowałem hurtowo ale przy GG będę się starał zachować różnorodność. Dziś postaram się wrzucić większe fotki figurek :)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Dodaję zdjęcia zbliżeń na pojedyncze modele :)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Ok, no to teraz czas na konstruktywną krytykę ;)
Na ghulach, spróbuj zamiast badab blacka użyć devlan muda. Skóra wygląda wtedy dużo bardziej naturalnie, a przejście wydaje się gładsze.
Na Gwardii, jednak z bliska widać, że płaszcz zlewa się ze zbroją. Moim zdaniem powinieneś zdecydować się na jedno- albo fioletowy pancerz (i wtedy szmatka brązowa, czy tam obojętne jaka) albo podniszczony srebrny i wtedy szmatka zostaje fioletowa. Ale to tylko moje zdanie ;)

Maro_91
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Maro_91 »

Buty, płaczsz i zbroja za bardzo sie zlewaja albo zdecyduj sie na rózna kolory albo spróbuj pobrudzic płaszcz zeby było wieksze zróznocowanie kolorów =)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

To był tak naprawdę pojedynczy model zrobiony praktycznie całkowicie na fioletowo, resztę robię tak jak na zdjęciach wyżej - fioletowa szmatka i podniszczona srebrna zbroja :)

Co do ghouli to rzeczywiście być może devlan mud byłby lepszy, jeśli będę malował następne ghoule, na pewno tak zrobię, tej pomalowanej 50 już mi się nie chce na razie na nowo przemalowywać :)
Ale bardzo dziękuję za rady :)

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Według mnie fajnie rozjaśniłeś mięśnie, ścięgna ghouli, można by jeszcze rozjaśnić niektóre elementy (kości które trzymają, zęby np. )
Zielone ostrza mieczy i toporów gwardii są trochę "płaskie", krawędzie można by podciągnąć.
Z jakiej firmy jest ten model maga? Kurde spodobał im się na maga do imperium.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

krilan pisze: Z jakiej firmy jest ten model maga? Kurde spodobał im się na maga do imperium.
Reaper Miniatures - Anirion, wood elf wizard :)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Po długiej przerwie wróciłem do malowania :) W międzyczasie zmieniłem armię, także teraz na ogień pójdą orki oraz WE :)


Jeden z dzikusów przygotowywanego 40-modelowego regimentu :)

Obrazek Obrazek

Nadal mam problem z płynnym przechodzeniem barw w rozjaśnieniach, np mięśnie ale mam nadzieję, że nie wygląda to źle :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Fajny, mi sie podoba :D [ moze to moja slabosc do orkow ? :roll: }
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

cudny :!:

ale ranty podstawki popraw :evil:
Obrazek

ODPOWIEDZ