Troche inne krasie - JochnyWalker

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Re: Galeria Jasia - Imperium

Post autor: Fuxiorr »

smiejagreg pisze:Kubencjusz - w komentarzach nie chodzi o chwalenie i już - cenne są zwłaszcza uwagi krytyczne odnośnie malowania. Coś, co nam się podoba, jakiś szczegół, czy wręcz odwrotnie. Wtedy malarz - jeśli jakaś liczba komentarzy się powtarza - widzi, nad czym trza podziałać jeszcze, a co jest ok... I nie trzeba być mistrzem malowania, aby widzieć niedoróbki, czy też świetnie pomalowanego figsa, tak jak nie trzeba być piłkarzem, żeby się znać na futbolu :mrgreen: ...
Zgadzam sie :P mi naprzyklad uwagi pomagaja bo wiem co dorobic albo co robie zle :]/
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Nowości, nowości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do komentowania i zaglądania na bloga!
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Najladniejszy orkas =D> , marine wyglada na wipa :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jestem troszkę innego zdania. Może dlatego, że orka sfotografowałeś dość nieszczęśliwie - właściwie niewiele widać na nim.
Ale skóra orka jakoś mnie nie przekonuje. Podobnie pióropusz - wygląda na focie na jednolity. Reszta jest albo prześwietlona, albo niewidoczna, tak że niewiele można powiedzieć... Mi najbardziej pasuje łucznik. Rozumiem, że należało osiągnąć właśnie takie odcienie kolorów bordowego i brązowego, bo w przeciwnym przypadku dałbym jeszcze dodatkowe rozjaśnienia na tych kolorach (płaszcz i rękaw). bardzo fajnie wyszła twarz, czapka i broda. Podstawka trochę ascetyczna, ale ujdzie. O 40K się nie wypowiadam, bo nie lubię tych cudaków :wink: ...

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Z rozjaśnieniem purpury mam problemy- nie wiem, czy nie powinienem od pewnego momentu włączać tam bieli zamiast ładowac więcej warlocka :?:

Teraz na warsztacie wykończeniówka 10 halabard , malowanie 9 łuków no i leci do mnie paczka z GZ. Niefortunnie, nie będe mógł pozwolić sobie na własnego generała, będzie Nordlandzki dla klienta i monk dla mnie (chce podejść do tego modelu ambitniej i dam mu ogrową podstawkę)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Ale niespiłowane nadlewy to już wstyd [-X

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

tak, wiem - łapy i tor orka straszą :oops: to sie nie powtorzy [-o<
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Do rozjaśniania bordowego swobodnie dodawaj białego. Rozjaśniaj śmiało, ale ostrożnie - nie na dużych powierzchniach, zaś naprawdę na czubkach tylko już ostateczne rozjaśnienia - te rękawy aż się o to proszą :wink: ...

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Naprawdę ostro wziąłem się dziś za trening techniczny pędzlowania i pomalowałem główkę marina na bodajże 100% moich umiejętności - zajęło mi to jakieś 3-3,5h (z tym że z przerwami)

ciota jestem że wybrałem taki schemat, w czymś bardziej kolorowym łatwiej byłoby pokazać kontrasty itp itd.

Niektóre miejsca podobają mi się bardzo (soczewki, ten pionowy wylot na głowie) a inne zwaliłem (miejscami lining, miejscami battle dmg)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

Wow! jest syto! chociaż szkoda byłoby mi czasu na malowanie jednej główki :/ za dużo modeli, za mało czasu... a przecież nowe HE idą :( nonetheless bardzo dobra robota =D>

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

staram się przymierzyć , czy potrafiłbym pomalować figurkę stricte na półkę, żeby reprezentowała sobą jakąś wartość. dajcie znać co sądzicie o takim poziomie

@Maciek
Dzięki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

te wszystkie obtarcia i wgniecenia to tylko praca pedzla i farby czy bylo tez dlubanie nozykiem? bo jak sam pedzel to wyglada super, bardzo 3d.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

tylko pędzelek :)
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Całkiem nieszpetny hełmek. Ale Ty, Janek, bierz się za pędzlowanie WFB, a nie jakichś wybryków z przyszłości :mrgreen: :wink:

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

ja ostatnio po uszy w warmaszynie siedzę

Gorąco polecam system! Super przyjemnie sie gra, znacznie lepsza zabawa niż WFB czy wh40k

Sporo info na blogu
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

fajowa główka :)
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

bardzo fajna główka. Jak robiłeś ten niebieski dla wilka? Czekają w kolejce do pomalowania u mnie też wilczki, ale zastanawiam się nad zakupem podkładu army paintera dedykowanego do space wolves.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

stare shadow gray 1:1 z space wolf gray

ich zamienniki to VGC sombre grey i wolf grey a Coat'd Arms wolf grey i shadow grey
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

hełm ok, to dobry kierunek rozwoju;) jak się nauczysz malować na wyższym poziomie to malowanie na słabszym będzie szybciej szło więc warto zainwestować w to czas:)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Troche nowości ;)

Steampunkowe krasnoludy do Warmachine, kompletuje armijkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fajna rzecz, wszystko w metalu, bez jakiś szajscastów, ceny troche lepsze niż GW, gameplayowo super satysfakcjonująca dla mnie jest ta gra.
Większe fotki na blogu, wystarczy kliknąć na banerek w podpisie ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ