Weekendowe malowanie , czyli wypociny kubencjusza

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: Weekendowe malowanie , czyli wypociny kubencjusza

Post autor: wind_sower »

Powiem szczerze, ze nie próbowałem varniszy w aero. Spreje są szybsze, 40 figurasków na desce to chwila. Metale i tak zabezpieczam z pędzla bo warstwa grubsza.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Ale jak widać spraye czasem dziwacznie się zachowują :D
I w sumie nie wiem czy aż tak szybsze, patrząc przez pryzmat robienia podkładu na figurce to podobnie jak i w kwestii lakierowania, spray wszędzie nie dojdzie w przeciwieństwie do aero, a też zawsze mam wrażenie, że te premium warnisze jeszcze bardzo uwydatniają kolory... nie wiem czy to mi się wydaje ale jakoś takie mam odczucie ;) szczególnie satynowy, więc wtedy koniecznie musi być wszędzie ten lakier no i do tego jak lubi się robić inkami to już lakier tylko z aero :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

odpowiednia temperatura, nie może być wahań temperatury. Znaczy jak pucha siedziała gdzieś, a poszedłeś psikać na zewnątrz to mogą wystąpić dziwne reakcje
mozliwe że dla tego ( psikam na dworze). Poćwiczę. mam jeszcze spray army buildiera bo się akurat załapałem. Areo nie mam i się nie szykuję do posiadania. Spora inwestycja a ja zdecydowanie wolę pędzlem( kiedyś miałem, nie polubiłem)

W każdym razie dzięki za odzew i porady! :)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Here comes infinity! W nadchodzącej przyszłości będzie więcej. Chętnie przyjmę wszelkie uwagi co do klejenia :P


Obrazek
Obrazek



Obrazek
Obrazek



Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Podkreśliłbym jakoś wzorek na tej brązowej szmatce, bo go prawie nie widać. Poza tym, ten koleś w środku hmm... jego pancerzowi przydałyby się jakieś przejścia chyba. Najbardziej podoba mi się pomarańczowy motor i pierwsza laska. Są super. :)

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

Fajne te babeczki, choć ze względu na taką pustynną podstawkę to trochę bym je przykurzyła :) Podobnie jak tego Obi-Wana Kenobiego :D
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Duży Update!
Jak ja nie cierpię fotografować :O

Najpierw całość jak dotąd pomalowana. To dopiero półmetek! Później szczegółowe nowego towarzystwa :)

Wybaczcie jeśli rozciągnę forum :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle na razie. Wiem że lepiej by było jakbym coś wrzucał systematycznie ale roztsawianie stanowiska i obróbka obrazów szybciej idą jak lece hurtowo :P

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Mi się podoba! Zwłaszcza model laseczki w zielonym płaszczu z ta dziwna niebieska kostka :)
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Hmmm mam dziwne wrażenie że malowanie "laseczek" mi idzie najlepiej. Myślę, że moja duża znajomość kanadyjskich stron z wolną kinematografią pozwala właściwie oceniać światłocienie :D

Awatar użytkownika
Shermanwaw
Plankton
Posty: 2
Lokalizacja: Spain
Kontakt:

Post autor: Shermanwaw »

Ja tam grzecznie odrobię pracę domową:

Fan zu illíþidan najánan, sáfiran, qazínan?

Zu asbáran giþan. <- zakładam, że Giþ może wystąpić jako przymiotnik

Wa fálasan sáfiran

I dwa pytania:
1 Jeżeli książka jest rodzaju męskiego, to czemu zwracamy się do niej fan zi?
2 Jak się ma kwestia dużych liter? Słowa takie jak Giþ i Illíþid powinny być wewnątrz zdania pisane z dużej litery? A jeśli tak, to co z sytuacją, kiedy pełnią rolę przymiotnika o ile mogą :P?

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ruszyłem z malowaniem Blood Rage ( planszówka)
A oto efekt malowania ognistego giganta:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ