Black Brush Studio up 19.12.2014 - Protectorate of Menoth

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Black Brush Studio up 19.12.2014 - Protectorate of Menoth

Post autor: The WariaX »

Myślę, że nastał w końcu czas, aby otworzyć własną galerię. :wink: Chociaż foty może nie zadowalają, to jednak coś widać. Niestety robienie fot to problem, z którym nie potrafię sobie dobrze poradzić. Zachęcam do komentarzy i krytyki :wink:

Najnowszy model, który także bierze udział w Pmotm XXXV, vampire lord blood knight:
Obrazek

Strasznie trudno mi się malowało ten model, chociaż muszę przyznać, że w miarę przyjemnie. Ciężko było "zrozumieć" bryłę modelu. Do tego wiele maluteńkich szczególików. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z malowania. To również pierwszy model, na którym testowałem vallejo glaze medium. Co do samej figurki, to trochę ubolewam nad jej doskonałymi proporcjami, tzn, kiedy stoi w porównaniu z modelami GW to konik i mieczyk jeźdźca zdają się być malutcy. Niestety modele gw przyzwyczaiły mnie do tego, że miecz jednoręczny jest wielkości właściciela ;-)

Następny model to Gotrek Gurnisson (czy jak on tam się nazywa ;-) ). Nie mam pojęcia jakiej firmy jest figurka, dostałem ją w spadku od koleżanki ;-) Zastanawiam się czy jej także nie wystawić do konkursu.
Obrazek

Dalej już moje starsze dzieła:
Ork shaman. Pierwszy model malowany pędzelkiem W&N 7
Obrazek

Vlad von Carstein. Obecnie nie jestem zadowolony z płaszcza, ale już nie będę tego poprawiał. Przyjąłem zasadę, że nie poprawiam dawnych swoich dzieł.
Obrazek

Tutaj skaveńska abomka. Bardzo fajny model, malowanie takie do gry.
Obrazek

Ikit Claw. Jak teraz patrzę to malowanie zdaje mi się być straszne ;-) Malowany chyba jakoś rok temu, w sumie nie pamiętam kiedy. Tak czy siak, kupiłem go i malowałem jak model był świeżo co wprowadzony, nie pamiętam kiedy to było.
Obrazek


Z czasem powklejam więcej fot ze starszymi figsami, wszystko zależy od tego czy uda się fotki porobić.
Wiem, że podstawki większości modeli są biedne, no ale tak już wyszło. Nie lubię przepakowanych podstawek, które odwracają uwagę od modelu. Chociaż sukcesywnie z nowymi dziełami, będę starał się je robić lepiej :wink:


Zapraszam do komentowania :wink:
Ostatnio zmieniony 19 gru 2014, o 23:04 przez The WariaX, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Zastanawiam się czy jej także nie wystawić do konkursu.
Podmiot domyślny w tym zdaniu to koleżanka, więc jeśli tylko jest ona Twoja i jest na stół, to spokojnie możesz ją wystawiać do konkursu. ;)

A malowanie całkiem fajne. Ciekawie porozjaśniany czerwony, taki bardzo ciepły kolorek Ci wyszedł). Inne kolory się jednak zlewają ze sobą, może to wina zdjęć, ale oprócz czerwonego wampir wyszedł trochę buro.

Gotrek też niezły, ale złoto na toporze mogłoby być lepsze. No i podstawka trochę uboga. Ale za kolor owłosienia wielki plus! :)

Co do Ikit Clawa to wydaje mi się, że porwałeś się na za duży efekt, jak na Twoje ówczesne umiejętności. Jakieś pioruny na ostrach, jakiś OSL... Wygląda to i tak nie najgorzej, ale mogłoby lepiej.

Z kolei abomka jest już super! Zdecydowanie zielone przejścia rządzą. Przerażająca jest z tą poszarzałą skórą, filetowymi przebarwieniami na skórze. Dobra robota. :)

A wampir Vlad von Carstein wyszedł Ci chyba najlepiej. Dobra fota, a oprócz tego super NMM i skóra na twarzy. =D>

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Dzięki za pierwszy komentarz :wink:
Podmiot domyślny w tym zdaniu to koleżanka, więc jeśli tylko jest ona Twoja i jest na stół, to spokojnie możesz ją wystawiać do konkursu
hehe, cóż już trochę po ptokach. Nie bardzo rozumiem, co masz tutaj na myśli w kontekście "na stół" :P :wink:
A malowanie całkiem fajne. Ciekawie porozjaśniany czerwony, taki bardzo ciepły kolorek Ci wyszedł). Inne kolory się jednak zlewają ze sobą, może to wina zdjęć, ale oprócz czerwonego wampir wyszedł trochę buro
No to fakt, ciężko było zrobić dobre zdjęcie. Starałem się zrobić wampirzego mrocznego jeźdźca, jednocześnie tak aby się za bardzo nie zlewał, stąd rozjaśnienia wszystkich tych szmat/płaszczów do czystego komando khaki (każda szmata ma inny kolor bazowy, m.in bestial brown, czy mix schorched browna z khemri brown. Chyba nie wyszło to za bardzo pod względem wyboru kolorystycznego). Także brakuje mi tutaj takiego efektu wow. Chciałem ten efekt uzyskać za pomocą nmm na mieczu, ale sam miecz jest na tyle wąski, że nie wyróżnia się, na tle modelu #-o .Problemem była tutaj dla mnie sama bryła modelu, którą najnormalniej w świecie nie wiedziałem jak ugryźć. Chciałbym zobaczyć ten model w wykonaniu jakiegoś profi malarza.
Gotrek też niezły, ale złoto na toporze mogłoby być lepsze. No i podstawka trochę uboga. Ale za kolor owłosienia wielki plus!
Tak, topór to masakra jakaś... niestety po zalakierowaniu tak się to wszystko stonowało, a nie chciało mi się już tego poprawiać.
Co do Ikit Clawa to wydaje mi się, że porwałeś się na za duży efekt, jak na Twoje ówczesne umiejętności. Jakieś pioruny na ostrach, jakiś OSL... Wygląda to i tak nie najgorzej, ale mogłoby lepiej.
Tak, zdecydowanie :wink: ale muszę przyznać, że bardziej niż brak umiejętności (chociaż w jakimś stopniu na pewno) brakowało mi wtedy odpowiedniego pędzla i środków takich jak np glaze medium. Różnica między w&n 7 a kolibri jest tak kolosalna, że to się w pale nie mieści :wink: Wiele technik malowania jest po prostu nie możliwa do osiągnięcia za pomocą dupiatego pędzla. Co w sumie przekłada się na brak rozwoju skilla.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Przyjemnie popatrzeć na Twoje prace =D> =D> =D> Sorki, ale dopiero teraz trafiłem do Twojej galerii :oops:
Więc po kolei:
1. Fotki - jednak wolę naturalne fotki. Widać wycięte kontury, jakby nożyczkami...
2. Vampire Lord bardzo mi się podoba, imho najlepsza praca. Nic bym nie zmieniał. Figs też bardzo fajny.
3. Gotrek - oprócz topora imho jednak za mocne są cienie w zagłębieniach ciała - co najmniej o 1 ton...
4. Na fotce shamana niewiele widać - rzeczywistość zapewne całkiem inna, więc no comments...
5. Vlad - świetny , bardzo mi się podoba, szczególnie zbroja i mieczyk - aż żal, że tylko 1 fotka i taka mała :( .
6. Abomka - wszystko na tak, przejścia fioletowe ok, brakuje mi trochę jedynie rozjaśnienia skóry, tu trochę poszedłeś na skróty...
7. Ikit Claw - tutaj na nie. Nie podoba mi się zbytnio, zbyt wiele różnych kolorów, ale może przy innych fotkach, w innej pozycji by wyglądał lepiej...

To tyle na szybko. co do podstawek - z podstawek 20x20 niewiele wyciągniesz :wink: , ale już 25x50 można coś wydumać... Zamiast korka na większe podstawki proponuję na głazy korę sosnową - wygląda to bardziej naturalnie.
napisz parę słów na pw nt. jak Ci się widzi Glaze medium - jakie wrażenia z pierwszego kontaktu i czy faktycznie ułatwia malowanie, itp, itd.
Pzdr, Grzesiek.

PS. Z góry przepraszam za przyszłą nieregularność zaglądnięć, ale przez jakiś błąd w systemie forum - nie wyświetla mi się Twój topic w Egosearchu. Postaram się jednak zaglądać w miarę regularnie, bo warto.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Bardzo fajnie, choć u krasnoluda trochę za duża ta trawka;D Coraz bardziej mi się podoba model Ikit Claw'a...ale mi nie wolno zaczynac czegoś nowego zanim nie skończę tego co robię;D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Marynarz Storczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Marynarz Storczyk »

Jak dla mnie bardzo fajne malowanie tylko, popraw jakoś ten topór krasnoluda bo jak dla mnie jest za brudny, a przecież krasnale maja czystą broń i zbroję, no chyba, że to górnik :D
El dinero no es nada, pero mucho dinero, eso ya es otra cosa.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Najbardziej podoba mi się wampir. Zbroja i miecz genialne. Płasz wyszedł najsłabiej.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

popraw jakoś ten topór krasnoluda bo jak dla mnie jest za brudny
No jak znajdę trochę czasu wolnego to może go poprawię. Sama bryła tego topora jest jakaś taka niewdzięczna, że nie miałem pomysłu jakby to fajnie zrobić.
Najbardziej podoba mi się wampir. Zbroja i miecz genialne. Płasz wyszedł najsłabiej.
Dzięki ;-) Co to płaszcza zgadzam się w 100% :p ale już tak zostanie.




Zastanawiam się czy nie zmyć Ikita i pomalować go na nowo hmmmmm :-k Kusi mnie, żeby go zrobić w podobnym stylu jak Vlada.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

The WariaX pisze:
popraw jakoś ten topór krasnoluda bo jak dla mnie jest za brudny
Zastanawiam się czy nie zmyć Ikita i pomalować go na nowo hmmmmm :-k Kusi mnie, żeby go zrobić w podobnym stylu jak Vlada.
Nie zastanawiaj się tylko zmywaj. Jeden z najsłabszych figsów.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Ikit już się kąpie.

Tymczasem postanowiłem się skupić i zrobić całą armię skavenów do końca miesiąca (ha ha xD).
Na pierwszy ogień poszli clanbracia:
Obrazek
Obrazek

Fotki trochę z dupy bo z telefonu robione, jak będzie okazja i czas to zrobię porządne foty.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Na twoim miejscu nabazgrałbym bym coś na tarczach tym co mają gołe drewno (chociaż można to sobie darować). Po za tym ten po lewej stronie gość pomalowany na zielono psuje takie ogólne wrażenie oraz bardzo oklepana kolorystyka. A tak poza tym to bardzo fajne schludne malowanie, idealne na pole bitwy (aczkolwiek można by bardziej te skavy upaćkać)

Ile malowałeś tego całego klocka ?
Obrazek

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Deus pisze:Na twoim miejscu nabazgrałbym bym coś na tarczach tym co mają gołe drewno (chociaż można to sobie darować). Po za tym ten po lewej stronie gość pomalowany na zielono psuje takie ogólne wrażenie oraz bardzo oklepana kolorystyka.

Ile malowałeś tego całego klocka ?
Kurcze, a myślałem, że go nikt nie wyczai :mrgreen: Oddział malowany tylko i wyłącznie do gry na stół, podstawowe kolory + quickshade z army paintera, dlatego też specjalnie nie kombinowałem ani z kolorystyką ani z cudowaniem. Ogólnie jakby policzyć łączny czas malowania to tak myślę z 15-20h by było. Ciężko powiedzieć bo raz malowałem po 5 raz po 10 chłopków dziennie, a np przedwczoraj zrobiłem ponad 20. Zabawę zacząłem w poprzedni wtorek.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Ten quickshade to bejca normalna od AP tak ? A tak to nawet szybko się uwinełeś z tym sporym klocem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Do skavenów bejca AP nadaje się idealnie. Szczurki wyszły dobrze, taki TT+ :D

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Też używam bejcy, ale teraz to myślałem ze one normalnie maalowane i washowane były :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Jak robisz futerko na tych 6ed. klanratach ?? Czegoś takiego szukałem dla siebie
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Denis pisze:Jak robisz futerko na tych 6ed. klanratach ?? Czegoś takiego szukałem dla siebie
Żadna filozofia, bestial brownem + bejca AP na białym podkładzie.
Skóra (na każdym skavie) to tallarn flesh (ta farbka z foundationa).

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

hmm roibłem tak samo juz dawno temu a inaczej wyszło :P

no cóz spróbuje sie jeszcze raz :)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dobrze wyglądają. Potężny regiment, ciężko by to było normalnie pomalować...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Gratuluję wytrwałości do takiego klocka. Na stół oddział w sam raz. Lepsze to niż goły plastik ;)

ODPOWIEDZ