Samomotywator Ogrowy (up 07.08)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Re: Samomotywator Ogrowy

Post autor: jawor »

Podstawka świetna, nie podoba mi się tylko armata, powinna być w cała w rdzy. Co do butchera, to popraw trochę fartuch i usuń nadlewki, a do drugiej ręki możesz mu przymocować żeberka na sznurku :)
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie i armata jest ok - świetna podstawka =D>

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

Tak się zmotywowałem, że przez miesiąc prawie nic nie zrobiłem :( za dużo pracy w pracy...
No ale za to dokupiłem trochę figurek i udało mi się zagrać kilka bitew więc nie jest aż tak źle... A co do samego malowania to mam tylko tyle do pokazania (i jak zawsze wierzę że figurki te doczekają się drobnych poprawek :P) :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i rzeźnik... tuż przed malowaniem miał mięsko w lewej łapce ale sie zgubiło :( a nie chce mi się już kombinować więc zostaje tak jak jest...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogólnie jestem z nich mniej zadowolony niż z poprzednich rzeczy ale chyba troche słabie mi zapał ;( no ale zobaczymy...
Mam jeszcze skończony oddział byków którego fotki wrzucę w najbliższym czasie. A niedlugo bedę sobie sklejał kawalerię, potem zaczne się zastanawiać co moalować jako naspępne...

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Mam pytanie, jak zrobiłeś krew? Wygląda zacnie, poza tym podstawki jak zwykle świetne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Ogólnie bardzo mi się podobają tylko jedna rzecz... Stal nie śniedzieje tylko koroduje więc niebieski kolor na tych armatach i nabrzusznikach jest trochę nie na miejscu...
Obrazek

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Historia zna przypadki przetapiania miedzianych dzwonów na armaty więc jest spoko :wink: .Podstawki super, figurki nie wiedzieć czemu się miejscami świecą- skóra na byczka wygląda na zdjęciach płasko.

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

jawor pisze:Mam pytanie, jak zrobiłeś krew?
Już komuś gdzieś kiedyś opisywałem jak to robie ale możliwe że na PW... i generalnie dużo nie pomogłem gdyż:
krew to mix czerwonego washa i brązowego inka polakierowany byłyszczącym (wg producenta matowym :D) lakierem...
Lucyfer pisze:Ogólnie bardzo mi się podobają tylko jedna rzecz... Stal nie śniedzieje tylko koroduje więc niebieski kolor na tych armatach i nabrzusznikach jest trochę nie na miejscu...
A kto mówi że one są ze stali? stalowe są małe armatki... podkucia butów, czasami "łaty" na nabrzusznikach. Ale same nabrzuszniki i ta większa armata zdecydowanie nie są stalowe. Może nie aż tak tego nie widać (bo są całe zaśniedziałe :)) ale pod spodem kolor jest zdecydowanie daleki od stalowego :P
Na tej fotce co jest sam koleś z większą armatąw 1-2 miejscach nieżle to widać, jak również widac stalowy uchwyt który nie jest zaśniedziały...
SoCiu pisze: figurki nie wiedzieć czemu się miejscami świecą- skóra na byczka wygląda na zdjęciach płasko.
"Świeciecenie" może być spowodowane błyszczącym lakierem który specjalnie do tego celu był użyty na krwi i niektórych metalichac... jeżeli chodzi o jakieś inne miejsca to albo jest to dzieło przypadku albo coś nie tak ze zdjęciami... ja jakoś specjalnie tego nie zauważyłem...
A skóra na bykach chyba jest lepiej zrobiona niż na pozostałych figurkach... z tym że ja bardzo nie lubię ostrych przejść i jakiegoś nadmiernego cieniowania więc faktycznie może wyglądać dosyć płasko.

Awatar użytkownika
konri
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Mielno koszalińskie

Post autor: konri »

O ile cukierkowy styl na kotkach i bsb idealnie wpisuje się w mój gust, o tyle reszta brudasków trochę mniej. Szkoda, że różnią się konwencjami, ale takie "osyfione" figurki też mają imo jakiś urok. Dobrze, że całą armię łączy spójność podstawek i wszystko się trzyma kupy. A przy tej okazji warto dodać - świetnych podstawek, których zazdroszczę (sam trochę olałem ten tematy przy swojej sprintersko-malowanej armii :| )
Jenak namawiam do powrotu do pierwotnego stylu malowania. :wink:

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi, bo zasadniczo styl jest ten sam tylko kolory inne... cialo spodnie i metaliki są malowane tak samo na bsbku jak i na innych ograch z tym że on ma jeszcze kilka dodatków których brakuje bykom czy LB... no i oczywiście ma sztandar (w dodatku zdobyczny bretoński) który dodaje mu kolorów :) kotki to trochę inna historia ale w sumie też są malowane w tym samym stylu... tyle tylko że tak jak już wspominalem, zupełnie inne kolory, inna "materia" więc teżinaczej wyglądają...
Możliwym jest też że chodzi Ci o pomazanych na czarno LB... jeżeli tak to i ja mam dosyć mieszane uczucia bo wyszli średnio... ale nie mogłem się pogodzić z tym że kolesie którzy strzelają z ręcznych armat, non stop w kłębach prochowego dymu będą czyści... ale nie miałem na to lepszego pomysłu więc wyszło jak wyszło...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fajnie wyszła krew i podstawki. Reszta malowania ok, ale bez jakichś rewelacji, Można było poracować jeszcze nad wieloma elementami. Mi osobiście najmniej podobają się żelastwa sterczące z luf, tutaj można jeszcze podziałać washami lub czymś innym. Generalnie jestem na tak =D> :wink: .

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

smiejagreg pisze:Można było poracować jeszcze nad wieloma elementami.
gdzieś tam kiedyś napisałem że wierzę w to iż kiedyś uda mi się dokończyć/dopracować to i owo... i nala w to wierzę ;)
smiejagreg pisze:Mi osobiście najmniej podobają się żelastwa sterczące z luf, tutaj można jeszcze podziałać washami lub czymś innym.
ta nad tym pewnie jeszcze popracuję ale raczej nie washami...

BTW ale zmasowany atak przypuściłeś na forum ;)

Michal_
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Michal_ »

Bardzo fajne figsy =D> a dokładniej to podoba mi się krew jak ją robisz jeśli można wiedzieć :P

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Michal_ pisze:Bardzo fajne figsy =D> a dokładniej to podoba mi się krew jak ją robisz jeśli można wiedzieć :P
Niko pisze:
jawor pisze:Mam pytanie, jak zrobiłeś krew?
Już komuś gdzieś kiedyś opisywałem jak to robie ale możliwe że na PW... i generalnie dużo nie pomogłem gdyż:
krew to mix czerwonego washa i brązowego inka polakierowany byłyszczącym (wg producenta matowym :D) lakierem...
Obrazek

ODPOWIEDZ