-=IP=-

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

-=IP=-

Post autor: ajpinus »

Witam, bede zamieszczal tutaj swoje imperialne konwersje nad ktorymi ostatnio pracuje. Jestem troche slepy i trzesa mi sie rece :) ale zaczalem ostatnio troche konwertowac i malowac.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 lut 2013, o 22:22 przez ajpinus, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Pomaluj mu oczy i będzie na prawdę ładny model.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Nieźle, bardzo fajnie, ale czemu na okrągłej podstawce? :)
Wisła Kraków.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Zamierzalem uzywac tych konwersji do grania w system Gava Thorpe - Cutlass a tam sie gra figurkami na okraglych podstawkach. Ogolnie to zajaralem sie konwertowaniem imperialnej piechoty nie sadze ze bede kiedys tymi figurkami gral. Skonczylem konwertowac 4 nastepne modele, zabieram sie za malowanie i niedlugo cos zamieszcze.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Ten Pan bedzie nastepny

Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 lut 2013, o 22:23 przez ajpinus, łącznie zmieniany 3 razy.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Jeszcze jeden, korpusy,nogi i glowy sa od greatswords. Rece tylko tak do lokci,a rekawice trzymajace bron od korsarzy.

Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja zwykle prawie że zaczynam od oczu... Malowanie całkiem spoko, jedynie całość świeci się jakoś dziwnie...

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Moze jak dojde do wprawy to uda mi sie fajne oczy namalowac. Wydaje mi sie, ze to swiecenie to kwestia dobrania swiatla i parametrow aparatu podczas robienia zdjec. Niedlugo skoncze nastepna figurke, poeksperymentuje z parametrami jak bede pstrykal zdjecia i zobaczymy co wyjdzie.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2013, o 18:26 przez ajpinus, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Konrad
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Żary

Post autor: Konrad »

Fajne malowanie :wink:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie trochę za dużo washa, a za mało malowania :wink: ... Całość wygląda, jakby bejcowana...

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

smiejagreg: skrzydla to bazowy kolor i na to wash bez zadnych poprawek co na tak szybka technike daje fajny efekt uwazam. Reszta jest bardziej skomplikowana. Taki mam styl poprostu, zawsze uzywam washy. Wogole osobiscie uwielbiam styl Johna Blanche. Jest dla mnie nie do pobicia :) Ten czlowiek nie siada do malowania jak skonczyl mu sie devlan mud :)

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Cóż, porównywanie tych prac do Johna Blanche to co najmniej mocna przesada (łagodna z rana jezdem)
Wash sam w sobie nie jest złem wcielonym, i na stół może taka "technika" ujdzie, ale do galerii to już nie bardzo. Po zwashowaniu trzeba jeszcze raz bazę poprawić i jakieś rozjaśnienia wyciągnąć - to takie minimum.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Nie smialbym wogole sie porownywac. Ten czlowiek prezentuje styl i poziom ktorego nigdy w zyciu bym nie osiagnal nie wazne ile pracy bym w to wlozyl. Po prostu lubie poslugiwac sie washami. A do galerii zdjae sie ze mozna wrzucac wszystko :) Nie kazdy malarz musi prezentowac wysoki poziom, prawda? :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

ajpinus pisze:Nie smialbym wogole sie porownywac. Ten czlowiek prezentuje styl i poziom ktorego nigdy w zyciu bym nie osiagnal nie wazne ile pracy bym w to wlozyl. Po prostu lubie poslugiwac sie washami. A do galerii zdjae sie ze mozna wrzucac wszystko :) Nie kazdy malarz musi prezentowac wysoki poziom, prawda? :)
True - zgadzam się w pełni. Myślę jednak, że w miarę postępów w malowaniu będziesz raczej odchodził od totalnego washowania na rzecz innych technik, choćby dlatego, że dają znacznie większe możliwości. Pomalutku staraj się mimo wszystko poszerzać swój wachlarz technik malarskich i modelarskich - to naprawdę daje dużą frajdę i poprawi odbiór Twoich figsów. Nie odbieraj naszych uwag jako krytykanctwa, raczej jako konstruktywną krytykę :wink: . Nie od razu Kraków zbudowano :P .

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

smiejagreg: ograniczony czasem bardzo zadko zasiadam do malowania ale bede prubowal coraz czesciej. Naleze do ludzi bardzo otwartych na wszelkiego rodzaju krytyke i dziekuje za wszelkiego rodzaju uwagi.

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Ależ oczywiście że można wklejać do galerii zdjęcia dowolnej jakości, które zadowalają twój zmysł estetyczny. Tyle tylko, że wrzucając je tutaj poddajesz je ocenie szerszej publiczności, a ich zdanie nie musi się pokrywać z Twoim. Osobiście jestem jak najbardziej za tym, żeby więcej początkujących malarzy wrzucało tutaj swoje malowanki, bo jak ostatnio przeczytałam, że C'tan maluje na "wyższy TT" to nie wiedziałam , czy się śmiać, czy płakać. I wychodzi galeria reklamowa zawodowców :/

Oczywiście nie każdy musi malować na wysokim poziomie, ale jedno rozjaśnienie i krawędziowanie nie zajmuje dużo czasu (dasz sobie radę, malujesz dokładnie) a bardzo poprawi efekt.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Gunilla: Dzieki, bede sie staral, narazie prubuje wyksztalcic swoj styl. Tak naprawde jestem na etapie odnalezienia odpowiedniej konsystencji farby :) Wiem ze to smiesznie brzmi ale tak to juz jest jak sie zaczyna :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Popieram odchodzenie od bejcy. W pewnym momencie uparłem się, że nie będę washował. I nie robię tego. Wszystkie kraśki cieniuje i rozjaśniam farbami bez wynalazków.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

dzikki pisze:Wszystkie kraśki cieniuje i rozjaśniam farbami bez wynalazków.
Ja moje krasnoludy też malowałem bez washy, a mam ich naprawdę bardzo dużo ;) Teraz malując Psy Wojny stosuję już washe, a za jakiś czas krasnoludy też nimi potraktuję ;)
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

ODPOWIEDZ