Infinity, Tohaa: Kiel-Saan oraz Igao 03.08.2021

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Infinity, Tohaa: Kiel-Saan oraz Igao 03.08.2021

Post autor: Lechu »

Witam :)
Chciałbym się podzielić swoimi dwiema pierwszymi figurkami. Oczywiście konstruktywna krytyka mile widziana.
Mam problemy z równym (gładkim) i jednocześnie dobrze kryjącym położeniem żółtego. Na czarny podkład idzie Averland sunset, potem casadora shade i yriel. Na koniec jeszcze położyłem jedną warstwę shade'a bo mi za jaskrawo było. Do podstawek jeszcze chcę dorzucić jakąś trawkę/tufty tylko nad kolorystyką i producentem się zastanawiam ;) Na razie Army Painterowe tufty i trawka mnie najbardziej interesują (cena/jakość).



EDIT: zdjęć brak bo imageschack coś porypał
Ostatnio zmieniony 4 sie 2021, o 07:28 przez Lechu, łącznie zmieniany 52 razy.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Wygladaja na w miare ladny TT, ale zdjecia sa za zolte :-) Do podstawek moze jakas trawka, ozywi to troche figurki.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

Ładny, bardzo staranny TT =D>

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Czarno-żółty to świetne połączenie, jestem w trakcie malowania hordy bretońskich tarczowników w tych właśnie barwach. Pod żółty kładę warstwę bleached bone inaczej jest męka na czarnym podkładzie.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Jak na poczatek gites/ ladny TT. Pod zolty i czerwony dawaj na poczotek bialy - bo inaczej jest slabo [ przebarwienia itp :D ]
Trawki itp :
http://hobbystore.pl/akcesoria-modelarskie/Posypki
http://warfaber.pl/Farby;--Akcesoria;-M ... pki/18/61/
http://jaskiniatrolla.megaserwis.com/posypki-c-5_9.html
Tutaj mozesz cos zanelzc. W necie jest masa skelpow z takimi rzeczami : ]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

a mi się bez trawy podobają, taki fajniutki klimacik ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bardzo fajne malowanie jak na początek. Po zwashowaniu popróbuj jeszcze wyciągniecia kolorów w rozjaśnieniach...

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Usuń nadlewki i zalep dziury GSem, bo psuje to Twoje całkiem fajne malowanie.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Pomysł z białą warstwą pod żółty jest bardzo kuszący ;)
Jasif, coś tam usuwałem przy tych figurkach ale na dłuższą metę krew mnie zalewa przy tej robocie (nadlewki) i już mi nie stało samozaparcia żeby się jeszcze GSem bawić ;/ Tym bardziej, że te szpary przy rękach są upierdliwe do zalepienia.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

18 halabard niemal skończonych. Zostały podstawki do dokończenia i lakier, którego jeszcze nie kupiłem i cały czas nie wiem jaki najlepiej zakupić :(
Natomiast progress to oczyszczenie i sklejenie wszystkiego co mam. Z klejenia pozostały ręce z tarczami u jeźdźców, metalowy warrior priest od Gamezona (czeka aż Greg przetestuje środek do zmywania farby) oraz jakieś dodatki do modeli i podstawek (bitsy).
A później już tylko malować ;)
Czarna figurka wśród jazdy to generał od gamezona.

EDIT: brak zdjęć bo imageshack coś porypał
Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, o 20:18 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Co tam robią goblinki ? :)
Zapowiada się ciekawie
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Przetestowane - mi zmywa niezawodnie . Aczkolwiek niektóre figsy musiały powtórnie lądować w kąpieli. Z tym, że to jakieś stare h...we farby były. plastiku nie uszkodziło, nawet 12 h kąpiel. Radzę jednak przetestować dobrze kąpiel plastików, bo ja ich mam mało i mogę nie być dobrym odnośnikiem. Napisz do Jasifa - on też się tym bawił i ma doświadczenie...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Fuxxior, gobliny to był materiał z zestawu z farbkami dla niezdecydowanych. Ale jak się okazało, że potrafię trafić pędzlem w goblina, bo tylko na tyle wyglądają te gobosy, to stwierdziłem, że podziałam coś dalej w temacie WFB ;)

Dzięki Greg za info. Na razie muszę zmyć dwa metalowe konne modele. Także obędzie się bez stresu. :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bądź jednak ostrożny. Polecam po jakimś czasie od wrzucenia do kąpieli wyjąć kontrolnie figsy i zobaczyć, czy coś się nie dzieje, a następnie wrzucic ponownie.... U mnie z plastikowych elementów moczyły sie stare tarcze, stare koła i podstawki. nie zauważyłem żadnych oznak zniszczeń, zaś farba zeszła z tego. Tyle moich skromnych doświadczeń.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Będę będę :) Ostatnio po tym jak do kąpieli w zmywaczu do paznokci wrzuciłem podstawki zacząłem bardziej uważać ;) Troszku się pogięły. ;P
Zastanawiam się tylko czy nie ma jakichś mniejszych specyfików, bo mam raptem dwie metalowe figurki do zmycia...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

1. Niedokładnie pokrycie piaskiem - widać krawędzie podstawek.
2. Fajnie jest w jednym - dwóch miejscach wrzucić trochę gruzu - z korka na przykład.
3. Nie wiadomo, co ma stać na tych podstawkach - więc trudno orzec, czy nie są zbyt puste, generalnie można będzie się wypowiedzieć, jak będą stały maszynki...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

smiejagreg pisze:1. Niedokładnie pokrycie piaskiem - widać krawędzie podstawek.
O co Ci Greg biega, bo nie rozumiem? Piasek jest spoko nałożony. Tylko go pomalować. Wręcz na boczne krawędzie zaczyna wchodzić, co akurat nie jest fajne.

Poza tym zgadam się z tym, że nie wiemy co ma na nich stać i ile miejsca będzie zajmować. Dobrze to pomalujesz, wstawisz machinki, po 2 kępki trawy i powinno być fajnie.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie lubię, jak widać krawędzie podstawek . Wygląda to o wiele gorzej, niż jak piasek zachodzi na krawędź...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No i jest fajnie. Moim zdaniem jest ok. Kwestia tego jak to wykończysz. Fajnie pomalujesz, może dać jakieś przebarwienia, trawka i będą typowe - solidnie wykonane podstawki ładnie prezentujące się na stole.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Mchy same w sobie są spoko, tylko źle usytuowane. Tak na środku kamulca taka bujny mech wygląda nienaturalnie. Zaraz przy kamieniu, tak pod nim byłoby ok. Jeśli chcesz zrobić kamienie porośnięte mchem to po prostu zieloną farbką/glazem/washem trzeba potraktować, bo mech na kamieniach jest przeważnie tylko cienką warstwą. No i tak ogólnie to bardzo spoko. Zróżnicowałeś kolor piasku, co jest bardzo fajne. GJ.

ODPOWIEDZ