Play Mini Of The Month XL

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Play Mini Of The Month XL

Post autor: Rasti »

Hey!
Mam zaszczyt zaprosić wszystkich do już czterdziestej, jubileuszowej edycji konkursu PMOTM!!

Tematem tej edycji jest:

Bohater!

Gwoli ścisłości:
Liczy się bohater w jakiejkolwiek formie, tzn pieszo, konno, smoczo, rydwanowo i jakkolwiek.

Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość prac.
Prace muszą być wykonane własnoręcznie (w sensie malowania).
Klasycznie muszą być to modele do armii uczestnika, nie mogą być to modele malowane na zamówienie lub z przeznaczeniem na sprzedaż.

Prace zgłaszamy do końca 31 stycznia, do godziny 23.59.

Jak zgłaszamy prace:
Aby zgłosić pracę trzeba najpierw ja umieścić w swoim temacie galerii, lub stworzyć nowy temat. Musi być w poście jasno zaznaczone, co jest na konkurs, oraz określone, które zdjęcie jest konkursowym - zdjęcie do głosowania może być tylko jedno!
Następnie należy wysłać do mnie PM'kę na tym forum jako zgłoszenie. Wystarczy podać link do tematu z modelem.
Od tej edycji prace niezgłoszone nie będą brane pod uwagę :twisted:

Mam nadzieję, że będzie jakaś fajna frekwencja w jubileusz, liczę na Was ;) Nie zawiedźcie mnie [-o<
Pozdrawiam
Rasti

Zapraszam!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Do kiedy można nadsyłać zgłoszenia? :)

Może moglibyśmy wprowadzić zmianę w oddawaniu głosów. Proponuję, aby każdy forumowicz biorący udział w głosowaniu oddawał głos na najlepsze wg niego trzy pierwsze miejsca. Każde z miejsc wiązałoby się z konkretną liczbą punktów: np 1miejsce=3pkt, 2miejsce=2pkt, 3miejsce=1pkt.

Co Wy na to?

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

Lechu pisze:Do kiedy można nadsyłać zgłoszenia?
Czytanie nie boli...
Rasti pisze:Prace zgłaszamy do końca 31 stycznia, do godziny 23.59.
Co do zmian w głosowaniu to myślę, że są nie potrzebne przy frekwencji rzędzu dziesięciu czy też nastu prac.
Nie mówiąc już o tym, że utrudnią liczenie głosów.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Czytanie nie boli...
:roll: z niedospania nie zauważyłem xD
nie potrzebne przy frekwencji rzędzu dziesięciu czy też nastu prac
Już frekwencja 4 i wzwyż umożliwia zastosowanie tej metody, która jest dokładniejsza przez co wydaje się być bardziej sprawiedliwa :)
Nie mówiąc już o tym, że utrudnią liczenie głosów.
Tutaj bardziej pasuje jakże uprzejmy komentarz typu "x nie boli". Jeżeli dla kogoś będzie to zbyt wielkie brzemię to ja mogę go w tym odciążyć. :D

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Fajnie, właśnie szukałem motywacji. Jeśli dobrze zrozumiałem modele muszą być malowane/kończone w styczniu? Nie można wystawiać prac sprzed roku?

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Mało czasu, mało czasu, mało czasu, mało ....

Co do nowego systemy głosowania to uważam, że to bardzo fajny pomysł ;-) przynajmniej rywalizacja będzie ciekawsza w sensie takim, że pewnie do końca nie będzie wiadomo kto wygrywa. Obecnie po 2 stronach już widać co i jak... trochę nuda ;-) Myślę, że warto byłoby chociażby przetestować ten system ;-)

@lenar

Główną esencją tego konkursu jest motywacja do malowania, także pokazywane prace muszą być świeże ;-) to jest zmalowanie w okresie trwania konkursu ;-)



ps.
Ja bym wydłużył termin chociażby do połowy lutego.
Styczeń to pewnie hardy czas dla studentów i uczniaków, także szkoda, żeby znowu frekwencja była słaba.

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

temat fajny, na pewno coś pocisnę :) ... w końcu muszę wygrać i wtedy będziecie musieli zrobić: "coś co nigdy nie mieści się w rozpisce - modele kurzojady;)" albo unitfilera (czyli model co zastępuję co najmniej dwa modele)... albo "gdyby ta figurka żyła to by mogła pić -wzór/ model wyprodukowany w XX wieku" :twisted:

...chyba że żaden się wam nie podoba, to nie głosujcie na mnie :mrgreen:

co do głosowania to stary system wydaje się być przejrzysty i dobry... ale jak Lechu deklaruje się, że policzy punkty to można go raz ukarać i wprowadzić jego pomysł :wink:
The WariaX pisze: ps.
Ja bym wydłużył termin chociażby do połowy lutego.
Styczeń to pewnie hardy czas dla studentów i uczniaków, także szkoda, żeby znowu frekwencja była słaba.
to są 3 tygodnie na jeden model... chyba każdy znajdzie jedną wolną niedzielę :?: :wink:

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Mapet pisze: to są 3 tygodnie na jeden model... chyba każdy znajdzie jedną wolną niedzielę :?: :wink:
niby tak, jednak do mnie muszą dojść elementy do konwersji

chętnie przyłączam się do głosów o wydłużenie terminu
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Mapet pisze:
The WariaX pisze: ps.
Ja bym wydłużył termin chociażby do połowy lutego.
Styczeń to pewnie hardy czas dla studentów i uczniaków, także szkoda, żeby znowu frekwencja była słaba.
to są 3 tygodnie na jeden model... chyba każdy znajdzie jedną wolną niedzielę :?: :wink:
W niedziele ostatnią rzeczą o jakiej myślę to malowanie.... starczy mi tego po całym tygodniu ;-)

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

The WariaX pisze:
W niedziele ostatnią rzeczą o jakiej myślę to malowanie.... starczy mi tego po całym tygodniu ;-)
żeby mieć chęci w niedziele wystarczy nie pić w sobotę :wink:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No wiec tak.
Po pierwsze nastąpi za sekundę zmiana numerka edycji, bo jest błędnie zapisany ^^
Po drugie - co do głosowania - dla mnie obecny system jest ok. Ja się nie podejmuję liczenia jakiegoś dziwnego systemu. :P
Po trzecie - co do terminu. Ogólnie konkurs z założenia jest miesięczny. Zawsze tak działało. Ostatnio poprzednie edycje i tak były wydłużane. Ja bym jednak zostawił, żeby wrócić do tradycji. Ktoś jeszcze chce przesunąć?

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Mapet pisze:
The WariaX pisze:
W niedziele ostatnią rzeczą o jakiej myślę to malowanie.... starczy mi tego po całym tygodniu ;-)
żeby mieć chęci w niedziele wystarczy nie pić w sobotę :wink:
I zrobił ze mnie alkoholika, kiedy ja prawie, że abstynent ;-)
Nie wiem, dla mnie 3 tyg to za mały okres czasu, ale jak tam chcecie. Ja sie na pewno nie wyrobię do 31. Za dużo mam pracy na głowie.

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Może być model który malowałem jako prezent dla Ojca i fizycznie znajduje się on we w moim domu własny, w pokoju obok?;p To tak jakby był mój ;p
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Cały czas jestem jednak zdania, żeby można było malować dowolne rzeczy. kto ma mało czasu, pociśnie małego figsa, kto ma go wiecej, może pocisnąć większego, dla mnie to nie stanowi, czy oceniam pojedynczego zwyklaka, czy regiment albo bohatera. Kazdy by się dostosował do własnych mozliwości, a frekwencja by się zwiększyła... Wiem, że to już było wałkowane, ale jest jeszcze jeden powód - jeśli ktoś się nie wyrobi, to bez narzuconego tematu może zgłosić tę pracę w następnej edycji. A wg obecnej formuły już nie moze, bo nowy temat jest narzucony...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Full open trochę by chyba utrudnił ocenianie. Zawsze łatwiej oceniać gdy kategoria jest jasno sprecyzowana. Taka kategoria jednego modelu (choćby zwykłego żołnierza jak wspomniałeś) jest wg mnie w zupełności wystarczająca.

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

mi osobiście to, że kategoria jest określona odpowiada bardzo... raz, że nie siedzę i nie myślę co by tu zrobić bo jak się tak siedzę i myślę to nic się nie robi;). Poza tym jak by było open cały czas to bym nigdy nic nie skończył, bo bym sobie za każdym razem powtarzał: "skończę w next miesiącu :wink:"
Ale pewnie większość osób jest bardziej zorganizowana niż ja... chociaż po figurkach na turniejowych stołach nie koniecznie to zorganizowanie widać :wink:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Odgrzebałem temat open właśnie po to, zeby poznać zdanie obecnych i przyszłych uczestników :wink:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Z open może być tak jak kolega wspomniał. Żadnej motywacji do skończenia w terminie.
Zresztą bez przesady, Ten konkurs ma motywować, w pupę Wam wchodzić nie będę wszystkim bo i tak nie dogodzę. :wink:
Jak nie będzie chętnych to po prostu konkurs nie będzie kontynuowany, bo po co tak na siłę...?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

W sumie racja... Może faktycznie to powinno właśnie motywować do przyspieszenia pracy nad własnymi armiami...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

ok... więc, jeśli dam rade to wystartuje, jeśli nie... to trudno, może kolejny temat podpasuje i tyle
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ