Galeria Sarloka

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Galeria Sarloka

Post autor: sarlok »

Let me tell you of the days of high adventure!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zrobiłem małą makietkę inspirowaną przygodami Conana.
Nie chcialem używać figurek GW, są moim zdaniem za bardzo rozpoznawalne.
Producent szkieletów i Conana to mirliton miniatures, panienka natomiast jest z hasslefree

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Do dioramki mogłeś się więcej przyłożyć, poszukać inspiracji i w ogóle ciekawsze to zrobić ;)
Taka jednolita łąka to słaby pomysł. Jakiś piasek, kamyczki, może te szkielety jakiś pył by za sobą niosły zostawiając takie szare smugi za sobą?(drybrushem szarnym potraktować trawkę chociażby) Taki banał za 2h roboty stworzyłeś.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Fajny pomysł na dioramę ale wykonanie IMO mogłoby być lepsze.

Pierwsze co mi się nie podoba, to płaska powierzchnia usiana trawą - wygląda jak murawa boiska. Przejrzyj sobie zdjęcia polan czy innych ugorów w internecie. W naturze nie występują tak płaskie powierzchnie. Diorama wyglądałaby dużo lepiej i naturalniej, gdyby teren był pofałdowany, z kilkoma kamieniami, trawą różnej długości i inną zieleniną.

Fajnie, że zrobiłeś dioramę ale warto poświęcić nieco więcej czasu by efekt był dobry :)

Poniżej kilka przykładów:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

zgadza się, trochę plasko i monotonnie, ale nie zgodzę się z wami że źle wygląda.
Obecnie panuje moda na wybajerzanie podstawek, kazda jedna figurka stoi na wynioslej skale albo ogromnym kamieniu, ruinach itp.
A pod stopami ma kilka rodzajów posypek
Jest to ok przy założeniu, że jesteśmy na terenie górskim, wulkanicznym, a klimat jest śródziemnomorski.
Jeżeli na tomiast przyjmiemy że jest to teren nizinny, klimat umiarkowany
to wyjdzie nam cos takigo:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dokładnie. Przedstawione zdjęcia nijak nie maja się do makiety. Makieta wygląda bardziej jak boisko football'owe niżeli jakaś łączka.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Sarloku: na twoich zdjęciach każda łąka składa się z co najmniej kilku gatunków roślinności odróżnialnej od siebie na pierwszy rzut oka. Oprócz tego ta diorama jest najzwyczajniej w świecie nudna, bo brakuje tam czegoś, na czym można by zawiesić wzrok na chwilę.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jak przedmówcy - traktuj uwagi jako życzliwe sugestie tylko, a nie jak krytykanctwo. Nie po to piszemy komentarze, żeby kogoś dołować, czy coś, ale żeby - być może - pomóc albo zmotywować do dalszej poprawy warsztatu :wink: .

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

dziekuję za sugestie, chyba rzeczywiscie moznaby jakies roslinki dorzucic
Pochwalę się też innymi moimi pracami, komentarze mile widziane:)

Na początek ofiary ostaniej bitwy:
Obrazek

Moja czarodziejka
Obrazek

Moja perełka - Drycha
Obrazek
Obrazek

Pan Grzybek
Obrazek

Heros Wild Rider
Obrazek
Obrazek

Skonwertowany jednorożec
Obrazek

Grey Ghost z Warzonego
Obrazek

I na koniec zmiana image'u Killa Kana - z komicznego na bardziej współczesny
(czyli nie przewracający się przy pierwszym kroku)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo fajny herosik na jeleniu :) Przydałoby mu się jakieś cieniowanie w przyszłości :)

Awatar użytkownika
syslak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm, True Legion

Post autor: syslak »

skad jest model pana grzybka?
General Baga pisze:oftoooooooooooooooooooooopppppppppppppppppppppppp (wybaczcie ale obiecałem chłopakom) :mrgreen: :roll:
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

z mirliton miniatures, kupione na allegro w sklepie battle models

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Co do Modeli to troszkę za grubo kładziesz farbę, lepiej kilka warstw cieńszych niż jedną grubą i narazie tyle co mogę powiedzieć na ich temat :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ogólnie mi się podoba. Drycha jest bardzo ładna, heros na jeleniu też w porządku. Tylko przydałoby się bardziej kontrastujące cieniowanie, ale dojdziesz do wszystkiego w przyszłości. ;) Aha i Pan Grzybek jest spoko. :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Deus pisze:Co do Modeli to troszkę za grubo kładziesz farbę, lepiej kilka warstw cieńszych niż jedną grubą i narazie tyle co mogę powiedzieć na ich temat :mrgreen:
+1

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

Pora na nową odsłonę przygód Conana. Posłuchałem rad co do pierwszej makiety i zrobiłem nową

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Biliardy razy lepiej.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Lepiej, ale ja bym od pisku zaczynał : ]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Tu już nie ma co cudować z piaskiem, jest duużo lepiej. Jeśli można, jedna uwaga. Widać, że elementy dioramy były dokładane po postawieniu figsów. Na przyszłość najpierw rozplanuj mniej więcej wszystkie elementy, a potem w pierwszej kolejności rób podstawkę. Teraz wszystko jest rozmieszczone zbyt równomiernie, co stwarza wrażenie sztuczności. Elementy dioramy lepiej wyglądają zgrupowane razem w kilku miejscach, niż porozkładane równomiernie...

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Biliardy razy lepiej.
True.

Teraz ta cała przestrzeń jest wreszcie jakoś zagospodarowana!
Obie wyglądają bardzo fajnie, druga jednak bardziej do mnie przemawia, modele są bardzo dobrze rozłożone względem siebie i czuję jej klimat.

Ogólnie zrezygnował bym jeszcze z tej tektury falistej, albo przynajmniej zakrył jej brzegi w jakiś sposób, choćby trawką obkleił.
Może są lepsze domowe materiały na podstawki, na przykład płyty CD, na tą pierwszą chyba by się nadała.

A, no i Pan Grzybek rządzi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Polecam płytę HDF.

ODPOWIEDZ