MNP21 EoS

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

MNP21 EoS

Post autor: mnp21 »

Witam serdecznie, dziękuję że zajrzałeś :o

Będę tu prezentował figurki, które udało mi się pomalować. Maluję hobbystycznie od ok. 3 lat, aktualnie chciałbym zacząć na tym "dorabiać". Pierwszą "sesję zdjęciową" znajdziecie pod adresem http://goo.gl/cjepD.

Tu prezentuję wybrane:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zupełnie nie wiem co powiecie... jak mówiłem dotąd malowałem tylko czysto hobbystycznie. Proszę o opinię w jakim tzw. standardzie oceniacie powyższe figsy, tzn. TT, TT+ ??

EDIT: Oczywiście wszelkie uwagi nt. ww. modeli jak i porady bardziej doświadczonych malarzy baardzo mile widziane.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2018, o 11:28 przez mnp21, łącznie zmieniany 4 razy.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

zdjęcia są tragiczne:))
Nie ma nasycenia kolorów, figurki są blade i jakby za mgłą, popracuj nad tym. Co do poziomu malowania to niech się malarze wypowiedzą:)
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Zgadza się, niestety brak aparatu powstrzymywał mnie długo przed robieniem zdjęć figurkom. Teraz dorwałem starą cyfrówkę i pierwsze zdjęcia nie są dobre. Spróbuję na czarnym tle, może wyjdą lepiej :)
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Pobawiłem się trochę opcjami aparatu, zrobiłem "rozproszone światło" papierem śniadaniowym i żarówką o barwie 6500k. Ponadto postarałem się o czarne tło. Efekty...
Obrazek
Obrazek

Proszę o uwagi czy jest coś lepiej? Niestety aparat nie ma funkcji makra ani manualnego ustawienia ostrości - tylko autofocus, co czyni go średnim do fotografowania modeli, ale chcę z niego wycisnąć ile się da bo na razie mnie na inny nie stać. Jeżeli macie jakieś uwagi, np. widzicie że jest złe tło bądź podejrzewacie że coś w aparacie mam nienajlepiej ustawione, proszę napiszcie :)

Zapraszam również do komentowania samego malowani :)
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

bro zainwestuj w coś co sprawi że twoje zdjęcia nie będą wyglądały jak koszulka leżąca 30 dni na słońcu...

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Taka mała podpowiedź co do światła postaraj się zrobić światło metodą naturalną najlepiej ale inne źródło światła tez da radę, inne niż lampa błyskowa, niestety ona chyba najwięcej psuje efektu.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Pytałeś czy ktoś zapłaciłby za takie malowanie:) Ja bym zapłacił gdybym nie był zwolennikiem własnorecznie malowanej armii:) ale co do poziomu to dla mnie za słabe fotki, ale jest nieźle
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Dziękuję, co do światła to w żadnym wypadku nie używam błysku. Próbowałem ale nie było nic widać. Specjalnie w tym celu kupiłem żarówkę mazda 23W 6500K dającą białe zimne światło, z tym że chyba przesadziłem, bo jest bardzo mocne. Stosowałem papier śniadaniowy, w celu rozproszenia, ale widać to za mało. Może kilka warstw papieru?

Popróbuję jeszcze, ale jak nie uzyskam zadowalającego efektu, pogodzę się z faktem że potrzebuję lepszego sprzętu i zostawię na razie temat. Kupiłem 8-letni sony cyber-shot dsc s600 i cudów się nie spodziewałem, nie sądziłem jednak że będzie aż tak kiepsko :oops:

ps. Durin, dzięki za miły post, każdemu potrzeba trochę wsparcia na początek :) Mam nadzieję że kiedyś ktoś kupi moje skromne usługi :)
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo fajne prace, zwłaszcza kościej na koniu mi się bardzo podoba :)

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Ok, zainwestowałem. Dzisiaj pierwsze próby, proszę o wypowiedź na temat zdjęcia i jak ktoś się coś tam zna lepiej to co mógłbym ustawić w aparacie i jak? Aktualnie fotografuję z opcją "super makro", ostrość wysoka, nasycenie średnie, kontrast średni.

Próbowałem robić fotki na tle czarnego bristolu, ale wtedy śnieg z podstawki to była biała plama, pewnie dlatego że aparat tak to skontrastował. Później robiłem na tle białej kartki i było już nieco lepiej.

Figurka już stara, zmalowana 1,5 roku temu, ale chciałem zobaczyć co powiecie o zdjęciu, nim wrzucę nowe prace.

Obrazek
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jak dla mnie na duży plus :) Przede wszystkim fotka nie jest przepalona i widać wszystkie detale :) Ja preferuję jednak ciemniejszy szary jako tło do figurek, bo na białym niektóre elementy (tak jak właśnie śnieg na podstawce w tej figurce) mogą się ze sobą zlewać. Generalnie, znacznie lepiej

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Azgaroth pisze:Jak dla mnie na duży plus Przede wszystkim fotka nie jest przepalona i widać wszystkie detale Ja preferuję jednak ciemniejszy szary jako tło do figurek, bo na białym niektóre elementy (tak jak właśnie śnieg na podstawce w tej figurce) mogą się ze sobą zlewać. Generalnie, znacznie lepiej
Domyślam się że matowy szary? Myślisz o bristolu? Generalnie to spodziewałem się lepszej jakości, ale myślę że przy dziennym świetle będzie lepiej, spróbuję z tym szarym.

Generalnie to zauważyłem, że w trybie super makro wychodzi najlepiej. Ale jak czytam porady, to ludzie piszą żeby na maksa zbliżenie optyczne dać, czego nie rozumiem bo trzeba fotografować z bardzo daleka i detale chyba gorzej wychodzą?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

przypominam sie tu bo na pmki nie odpowiadasz

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fota jest całkiem dobra - spoko wszystko widać. Czy oddaje faktyczny wygląd figsa, to już sam musisz ocenić. Wrzuć coś nowego do galerii...

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Ok, no to "mały" odział Lothern Sea Guard, których klient zażyczył sobie na poziomie TT (podstawowym):
Obrazek
Obrazek
LSG, modele, które z tyłu mają 2 razy więcej szczegółów niż z przodu :lol2:
Obrazek
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo fajny regiment :)



Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Oto elitarny odział dwudziestu Gwardzistów Feniksa, który ostatnio malowałem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Czysto i schludnie - GW =D> .

ODPOWIEDZ