Sipahowa galeria - Carnosaur

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Sipah - galeria UP 19.10. - Goblinkowa wieża

Post autor: Deus »

Mi się podoba i nie uważam żeby miała na sobie za dużo zieleni, wygląda genialnie, ale przydałoby się chyba dodać coś co nada jej bardziej gobliński klimat, bo póki co wygląda jak opuszczona wieża, a nie jak goblińska :?
Obrazek

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Cała zieloność nadaje wyjątkowego klimatu 8) i jest jej w sam raz. Kawał solidnej, makieciarskiej roboty.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Co do ilości zieleni nie masz co się martwić :), ale jak wspomniał Deus przydałoby się coś goblińskiego w tej wierzy.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Bardzo fajna wieża, ta zieleń bardzo fajna i jest jej akurat. Jednak trochę same kamienie zbyt jednolite. No i jak rośliny tak już porastają budowlę, to wypadałoby ją lekko zazielenić farbką. Dużo by jej dało. Przy ziemi proponuje też lekko przybrązowić. Ogółem złap za washe czy tam sam zrób i ją pociapaj trochę, ale tak z głową ;) Dużo zyska.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Rasti pisze:Bardzo fajna wieża, ta zieleń bardzo fajna i jest jej akurat. Jednak trochę same kamienie zbyt jednolite. No i jak rośliny tak już porastają budowlę, to wypadałoby ją lekko zazielenić farbką. Dużo by jej dało. Przy ziemi proponuje też lekko przybrązowić. Ogółem złap za washe czy tam sam zrób i ją pociapaj trochę, ale tak z głową ;) Dużo zyska.
+1
A co do goblińskiego charakteru wieży - imho nie jest to konieczne, wieża może być zdobyczna... Można coś tam obok wieży postawić...

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

coś goblińskiego w tej wierzy


zło :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

Dzięki za pozytywne komentarze :-).
Ogólnie zamysł był taki jak napisał smiejagreg - wieża została zdobyta/przejęta przez goblinki później. Zgodnie z sugestiami pociapię trochę te kamienie i dodam jakiś goblinowy sztandar czy coś. No i trzeba będzie się wziąć za budowę makiety :-).

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

Powracam po dłuuugiej przerwie :D. Regularność moich postów może przyprawiać o ból głowy, ale nazbierało mi się kilka prac więc może uda mi się coś więcej pokazać :P. Na rozgrzewkę makietko-podstawki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszystkie zrobione na płytkach CD, chciałem na nich oddać klimat pustynno-wastelandowy. Myślę że na stół ujdą ;)
Zdjęcia robione przy świetle słonecznym, stąd cienie.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Bardzo fajne podstawki.

Podsunąłeś mi pewien pomysł.
Idę szukać gniazda os :D

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

Co do rzeczonego gniazda os - tak naprawdę to tzw. galasy z iglaków, czyli narośle powstające w wyniku działania szkodników. Są dosyć powszechne, więc myślę że są lepszym zamiennikiem dla gniazda os ;).
A na dzisiaj dwa goblinki w terenie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie jestem do końca zadowolony ze skóry, szczególnie łucznika, bo farba się świeci mimo psiknięcia matowym lakierem. Ma ktoś na to jakiś sposób?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

spróbuj pędzlem rozprowadzić varnish matt z vallejo, może pomoże ale głowy uciąć nie dam :) na pewno nie zepsuje się nic.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

I znów pojawiam się po dłuższej przerwie :D
Tym razem z czymś z trochę innej beczki. Otóż z początkiem roku wydana została na PS4 produkcja pod tytułem Horizon: Zero Dawn, której postać głównej bohaterki bardzo przypadła mi do gustu. Jako że jedyną jej figurkę którą wtedy znalazłem była ta oto z edycji kolekcjonerskiej gry, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce :D. Prace z racji studiów posuwały się w ślimaczym tempie (w sumie u mnie to standard), ale wreszczie dobrnąłem do końca choć na pewno czekają mnie jeszcze pewne poprawki, tzn. podszlifowanie twarzy, czy poprawienie dłoni. To co widzicie na zdjęciach to żywiczny odlew (stąd tyle green stuffu do uzupełnienia bąbelków), choć osobiście jestem z niego całkiem zadowolony. Dodam jeszcze że oryginał był rzeźbiony w milipucie i green stuffie, figurka ma około 10cm co daje mniej więcej skalę 1/18.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo chciałbym usłyszeć wasze opinie i uwagi na temat rzeźby, szczególnie co do proporcji ciała, wyglądu twarzy i naturalności pozy bo te elementy sprawiły mi najwięcej kłopotu i ciągle nie jestem do nich do końca przekonany. Także z niecierpliwością czekam na wasz odzew :D.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Bardzo ładna rzeźba, chociaż wydaje się trochę chuda i płaska?

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

Dobra robota, zwłaszcza z naszyjnikami czy fałdkami ubrania, tylko rzeczywiście brakuje jej nieco krągłości :) Przez brak wcięcia w pasie wydaje mi się też, że ramiona ma za długie. Gdyby to był facet, nie miałabym uwag, ale jak na kobietę to zbyt plaskata :)
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

Rzeczywiście coś w tym jest, postaram się to jakoś poprawić. Także dzięki za sugestie :D

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Bardzo fajne włosy. Po fryzurze ją poznałem jeszcze zanim przeczytałem kogo ma przedstawiać.

Awatar użytkownika
ROTTEN_FACTORY
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ROTTEN_FACTORY »

Fajny model :). Masz może jakieś zdjęcia oryginału z przed odlania ?
Z odlewaniem zawsze jest masakra.

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

@Rotten_factory Wybacz że nie zauważyłem komentarza, przeszukam odmęty mojego komputera powinny gdzieś tam być. BTW nie wiem jakie ty masz z tym doświadczenia, ale mi niestety po wyjęciu z formy oryginał się trochę uszkodził (poodpadały drobne detale)

W końcu udało mi się pomalować Karnozaura który siedział dobrych parę lat czekając na lepsze czasy. Głównym czynnikiem który mnie od niego odpychał była fatalna jakość odlewu - wielkie nadlewki, niedokładnie odlane detale, słabe spasowane części. Nie miałem większej styczności z żywicznymi modelami GW, ale czy ten ich finecast to rzeczywiście w każdym przypadku jest failcast, czy po prostu trafiłem na feralny odlew?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz został tylko Kroq-gar :D. Co do malowania, uznałem że spróbuję takiego połączenia kolorystycznego i uważam że nie wygląda to źle, choć ciągle zastanawiam się czy nie zrobić czegoś jeszcze z tą czerwienią, nie powyciągać jej bardziej czy cuś.

ODPOWIEDZ