krasnale

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

krasnale

Post autor: fekkk »

Witam

Otwieram galerie aby zmobilizować się do malowania.
Moje pierwsze dzieło i zarazem początek armii.

Wszelkie uwagi mile widziane
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 lis 2016, o 15:45 przez fekkk, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Cool =D>

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Fajny model jak również malowanie =D> :)

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Fajne malowanie, masz swój styl, i tak trzymać, mi się podoba, zwłaszcza ten pastelowy błękit :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jest gites, jeśli chodzi o figsa. Natomiast podstawka to już inna para kaloszy. Obelisk jakoś do mnie nie przemawia, Sama podstawka aż się prosi o jakieś urozmaicenie zwłaszcza, ze w krasiach podstawek tej wielkości, na których można coś zrobić, jest jak na lekarstwo...

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

organki pomalowane jeszcze latem
Obrazek

i pierwszy oddział który męczylem 3 ostatnie miesiące
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Zgrabnie zrobiony regiment. Ciekawy sztandar. Malujesz dość ciemno, ale ożywiają je niektóre barwy.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

super oddział, pierwszy raz widzę ten sztandar z namalowanym symbolem twierdzy i mi się podoba - strasznie przyciąga wzrok
organki też fajne, może tylko podstawkę do nich zrobić ?

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

podstawka będzie pewnie jak pomaluje następne organki, czyli w tym tempie w przyszłym roku :wink:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fajnie zmalowany regiment, sztandar na plus. Jedynie nadmuchane rękawy na ramionach (szczególnie brązowe) wyglądają niezbyt dobrze, ale to głównie wina rzeźby...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Bardzo dobre. Cieszą oko.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Modele fajne tylko podstawki do mnie nie przemawiają. Wyglądają strasznie jednolicie i płasko, fajnie by było je jakoś ożywić i urozmaicić. Wpłynęło by to korzystnie na wygląd modeli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

super malowanie :)
lubię ten niebieski!

na podstawki może jakaś trawka(jaśniejsza) czasem trochę korka jako skałki? ;)

sztandar bardzo fajny :) =D>

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

na podstawki dostaną pewnie jeszcze jakieś kwiatki jak do mnie dojdą.

Od ukazania się pierwszy zdjęć gyrobombera myślę nad zastąpieniem go sterowcem
początkowo miał być dwupokładowy z działkiem na dolnym pokładzie i systemem zrzutu beczek-bomb coś w rodzaju bomb głębinowy jak na niszczycielach w II wś
Po sklejeniu papierowego prototypu całość jednak okazała się dużo za duża,
Obrazek
więc powstała nowa koncepcja tak żeby zmieścił się na podstawce 40x40
Obrazek
coś na wzór tych z obrazka z podręcznika tylko mniejszych
Obrazek
załogę planuje na 3-5 krasnali, 1-2 do obsługi działka 1 do koła sterowego i 1-2 z tyłu do ręcznego zrzucania bomb takich jak w starym żyrku.
W planach mam odlanie w żywicy 3-4 sztuk dla siebie, jak ktoś by był chętny to nie będzie problemu wykonać kilku więcej.
Wszelkie uwagi mile widziane.

edit
Wip pierwszego załoganta

Obrazek

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Wcześniejsze prace klasa, solidny kawałek krasnoludzkiej roboty, jest mrocznie. Z uwag tylko jedna, warto posiedzieć jeszcze na rudym odcianiem bród, w chwili obecnej raczej komiksowo się prezentują i odstają od całej stylistyki.

Jedziem dalej. Od czego by tu zacząć. Materiał na kadłub kiepski, jeśli ma być tytlko na szkielet to może okazać się zbyt giętki i zniweczyć wysiłki na dalszym etapie. Myślę że warto rozejrzeć się za sklejką, PCV, plasitcard, sztywność, wytrzymałość i znacznie więcej możliwości.
Projekt bardzo zacny, prawdę powiedziawszy dokładnie odzwierciedla zamysł jaki zrodził się i w mojej wyobraźni. To czego u Ciebie mi brakuje to maszynerii, która zapewni napęd całości. Stanowi to pewną przeszkodę ale da to dodatkowy efekt.
Wspomniałeś o tym że planujesz odlewy, przyznam że tematyka jest mi zupełnie obca, widzę jednak spory problem. Balon, właśnie jak z planem odlewu ustrojstwa, całość? Będzie sporo materiału zabierało, dodatkowo masa modelu może powodować znaczne, częste uszkodzenia, naturalnie po pokonaniu problemu z zamontowaniem na stałe.
Załogant jak najbardziej gitara, choć drobny minus się pojawił. Kolczuga, jak sprawdzisz na modelu jakiegokolwiek krasnoluda w tego typu pancerzu zobaczysz że oczka układają się zachodząc na siebie.

Będzie tyle na chwilę obecną, powodzenia.

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

Papier był użyty tylko do pierwowzoru, całość będzie raczej z gs ulepiona.
Co do maszynerii to myślę nad kołami zębatymi wystającymi z pokładu.
Balon będzie sklejany z dwóch części pusty w środku. Mocowanie może na razie jest problemem, bo na samych linach (też odlanych w żywicy) może się nie utrzymać dlatego też zastanawiam się nad kominem przechodzącym przez balon lub przynajmniej sterem kierunkowym łączącym kadłub z balonem.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

fekkk pisze:Papier był użyty tylko do pierwowzoru, całość będzie raczej z gs ulepiona.
Piszesz że raczej z GS, zakładam że planujesz wykorzystać jakiś wypełniecz i obawiam się że karton znajdzie takie zastosowanie.
Znowu lekkie gdybanie z mojej strony, GS może oddać wilgoć papierowi co go rozmiękczy, sama masa zaś też do najsztywniejszych nie należy.
fekkk pisze:Co do maszynerii to myślę nad kołami zębatymi wystającymi z pokładu.
Świetny pomyśł.
fekkk pisze:Balon będzie sklejany z dwóch części pusty w środku.
Jednak ściana będzie musiała mieć pewną grubość inaczej będzie bardzo kruche.
fekkk pisze:Mocowanie może na razie jest problemem, bo na samych linach (też odlanych w żywicy) może się nie utrzymać
Zakładając nawet zastosowanie pinów czy całago stelażu raczej się rozleci, delikatna przewrotka na stole i masz dwie osobne części.
fekkk pisze:kominem przechodzącym przez balon
I to jest pomysł, jak zrobisz dodakowe obramowanie przy samym balonie bedzie stabilnie i uzyskasz miejsce dle schowania części linji podziału.
Wcześniej wspomniałem iż twoje szkice w pełni odzwierciedlają zamysl jaki i u mnie zaświtał, naturalnie nie jest to jednoznaczne z wykonywaniem 'brata bliźniaka' :wink:

Powodzenia.

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

Po dłuższej przerwie trochę pomalowałem w grudniu.

lord
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
runelord
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
slayers
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
longi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dominig
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: Dominig »

Świetnie to wszystko wygląda, szczególnie slayerzy. Dałoby radę zobaczyć jakieś zdjęcie całej armii :D ?

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Jest moc. Super to wygląda. Longbeards w niebieskim 1 klasa, slayerzy też. Podskoczył ci skill :D

ODPOWIEDZ