Golden Princes czyli konkurs malarski z fantazją! Dyskusja

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Golden Princes czyli konkurs malarski z fantazją! Dyskusja

Post autor: Nokimam »

Witajcie forumowicze, malarze, hobbyści!
Jakiś czas temu wygrzebałem u siebie w domu stos około 20 White Dwarfów z lat 90, zacząłem je przeglądać i doszedłem do wniosku że muszę zorganizować a przynajmniej postarać się zorganizować konkurs w którym będą uznawane tylko modele wyprodukowane przez Games Workshop do końca XX w. Rozmawiałem na powyższy temat z Rastim i radził abym skonsultował się z Wami. Mielibyście miesiąc na pomalowanie modeli(do 31 grudnia) po czym jury złożone z 10 osób(przepraszam Kuros, kradnę Twój pomysł i uczę się na wcześniej popełnionych błędach ale to dla dobra konkursu) którymi będą najlepsi malarze na forum wybierze zwycięzcę oraz nagrodę dodatkową losowaną. Nagroda będzie określona po zatwierdzeniu konkursu ale mogę obiecać że będzie to coś naprawdę fajnego :) Proszę Was o wypowiedzi, myślicie że każdy da radę w miesiąc ogarnąć sobie oldschoolowy model i pomalować go?

--------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT:

Zaczynamy pierwszą edycję konkursu malarskiego Golden Princes w którym tematem przewodnim jest vintage.
ZASADY KONKURSU
-W zawodach mogą brać udział tylko modele wyprodukowane do 2000 roku.
-Prace można zgłaszać tylko i wyłącznie w prywatnej wiadomości do mnie, modele które zostaną opublikowane w innych tematach na forum są dyskwalifikowane ze względu na tajność zarówno sędziów jak i Was, zgłaszających.
-Zdjęcie które będzie prezentować pracę może składać się z 4 ujęć modelu - dozwolone sklejki.
-Każdy uczestnik ma prawo zgłosić dowolną ilość prac.
-Prace muszą być wykonane własnoręcznie.
-Każdy uczestnik maluje swój własny model oraz sam robi zdjęcia.
-Do konkursu mogą być zgłaszane modele z systemu zarówno WFB jak i WH40K.
-Model zgłoszony w konkursie nie może ujeżdżać żadnego wierzchowca. Może to być jedynie model pieszy. Dozwolony jest model towarzyszący np. Orkowy Warboss z squigiem.
-Pracę można zgłaszać do końca bieżącego roku(do 31 grudnia godziny 23:59).
-Prace zostaną ocenione przez zwołane przeze mnie, dziesięcioosobowe jury.
-Planowe ogłoszenie wyników konkursu - 2 stycznia, 2014r.
-Nagroda za pierwsze miejsce to model limitowanego White Dwarfa rocznik 2014.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do dyskusji lub na PW.


Pozdrawiam! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 3 gru 2013, o 17:07 przez Nokimam, łącznie zmieniany 2 razy.
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

pomysł OK, ale miesiąc to za mało, szczególnie gdy jest okres świąteczny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Pomysł mi się bardzo podoba :)

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

rozumiem, że każdy maluje swój model i dla siebie a do konkursu tylko fotkuje?

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Asassello pisze:pomysł OK, ale miesiąc to za mało, szczególnie gdy jest okres świąteczny.
W sumie racja, zwiększymy deadline ale tylko w razie potrzeby.
Majones pisze:rozumiem, że każdy maluje swój model i dla siebie a do konkursu tylko fotkuje?
Dokładnie, Twój model i Twoje zdjęcia ;)
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

to jak wypali, to się piszę. Takie konkursy zawsze podnoszą skilla a skoro nic się nie traci a można tylko zyskać to aż żal nie wziąć udziału.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Ja też, zresztą ostatnio miałem chęć pomalować coś starego:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Ja niestety odpadam :(

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Fajny pomysł, może mi się uda wziąć udział :D

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

W końcu pomaluje swoje oldshoolowe szczurki z chęcią wezmę też udział i nikt nie zarzuci mi tym razem znajomości :)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Wojteq
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Radom/Kraków

Post autor: Wojteq »

Też bym się pisał. NIe ma różnicy, czy WFB, czy Wh:40k?

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

^Karpiu^ pisze:Ja niestety odpadam :(
Czemu? Ramy czasowe nie odpowiadają?

Wojteq pisze:Też bym się pisał. NIe ma różnicy, czy WFB, czy Wh:40k?
Obojetne czy 40stka czy WFB. Ważne żeby było wyprodukowane do 2000 roku :)
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Chittos
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: Chittos »

Ja też bym się pisał :P

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Hmmmm a ja tak się zastanawiam, od strony czysto teoretycznej - z jednej strony nie robiłbym tego konkursu zbyt prestiżowego, ze zbyt duża nagrodą, bo to może przyciągnąć po prostu komercyjnych malarzy, a z całym szacunkiem dla nich, to nie o to chyba tutaj chodzi. Do tego, aby każdy, kto zadeklaruje się wziąć udział czuł się zobowiązany do tego w jakimś minimalnym stopniu, bo jak wiadomo, tutaj będzie można po prostu olać to i nawet łaskawie nie poinformować to może jakieś symboliczne 5zł od każdego uczestnika jako wpisowe przeznaczone na nagrody? Ulżyło by sponsorowi. taki piątek to chyba nie jest dużo dla tutejszego środowiska a jakoś związuje uczestnika z jego udziałem.
Taka luźna sugestia, ja niestety do wakacji za cholerę nic nie zmaluję, więc tak tylko podchodzę do tego od strony technicznej ;)

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Nokimam pisze:
^Karpiu^ pisze:Ja niestety odpadam :(
Czemu? Ramy czasowe nie odpowiadają?
Ramy czasowe ok ale mam sporo na głowie w grudniu plus remont i przeprowadzkę wiec bede musiał zbastowac :(

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Nokimam pisze:(przepraszam Kuros, kradnę Twój pomysł i uczę się na wcześniej popełnionych błędach ale to dla dobra konkursu) :mrgreen:

nie jestem o to zły jak dla dobra konkursu tylko gdzie moje podstawki i śnieg [-X :shock:

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

#Rasti - no ja nie dam super drogiej, prestiżowej nagrody. Dam albo bon do figurkowego skelpu internetowego i nie bedzie to raczej suma tysiąca milionów miliardów tylko cos w granicach rozsądku ;) Jak nie dogadam sie z sklepem to załatwie jakis ciekawy model(cos limitowanego). Mi w sumie pasuje jak sie ludzie złożą na nagrodę ale przeżyje i bez tego także jak cos to niech wpłaca kto może, taki symboliczny gest ;)

#Karpiu - najpewniej termin i tak bedzie wydłużony do połowy stycznia wiec śledz temat- może sie zalapiesz :)

#Kuros - wyślij mi na pw adres swój, juz jestem w Polsce, wysle Ci wszystko :)

Pozdrawiam i btw bardzo dziękuje za pozytywny odzew! Myśle ze bardzo fajnie wypali konkurs!
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Wojteq
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Radom/Kraków

Post autor: Wojteq »

Kiedy zamierzasz go zacząć? Mam właśnie na warsztacie kilka starych modeli (ale to też ktoś ogarnięty musiał by ocenić, czy są z XXw)

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

No jak wszystkim odpowiada taki temat konkursu to zaczynamy juz dzis! Kto sie pisze na 100% ?! :) W sumie praktycznie do nie czego Was to nie zobowiązuje ale będę miał plus minus pojęcie o tym ile Was bedzie :)
Pozdrawiam!
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

ja bym sie z checia zabrał mam do zrobienia sporo starych modeli skavenów to cos zrobie na konkurs przy okazji zrobie czesc armii dla siebie
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

ODPOWIEDZ