Jedrush - skaven slaves

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

jedrush
Wałkarz
Posty: 62

Jedrush - skaven slaves

Post autor: jedrush »

Witam,

Krótko o mnie: malowaniem figurek zajmuję się od niedawna. W 2013 r. zakupiłem pierwsze modele i sukcesywnie starałem się je malować, jednak ze względu na sporo innych zajęć, nie było to malowanie zbyt efektywne. Do tej pory pomalowałem oddzialik 20 maruderów, jednak z uwagi na to, że było to moje pierwsze podejście do tematu, nie będę tu wrzucał zdjęć, żeby nie zaniżać poziomu:P
W międzyczasie strzeliłem 5 rycerzy chaosu, a teraz wreszcie mam wolną chwilę żeby zająć się wszystkim poważnie. Jakiś czas temu skończyłem (choć w planach jest dodanie jeszcze trochę krwi na flakach i podrasowanie podstawki) tego jegomościa:
Obrazek
http://zapodaj.net/11e23916ac575.jpg.html
Obrazek
http://zapodaj.net/5eb6972804824.jpg.html
Zdjęcia na wypadek, jakby się nie wyświetlały, wstawiam jeszcze z linkiem.
Natomiast obecnie na tapecie są koniki maruderów, jednak to ciągle WIP (zresztą widać;P)
Obrazek
http://zapodaj.net/74f570e9187f7.jpg.html
Obrazek
http://zapodaj.net/706c64ac4cc17.jpg.html

Na jednym koniku widać moje autorskie podejście do tematu rdzy, jednak nie jestem z niego zadowolony.
Co do krytyki na którą się tu wystawiam, powiem tylko, że wiem, że przesadzam z washami i daję za grube warstwy farby;). Ta druga rzecz się zmieni bo w najbliższym czasie trafi do mnie aerograf. Co do reszty błędów których ja nie jestem świadomy, a które z pewnością Wy zauważycie, czekam na komentarze i pomoc w podszkoleniu się.

Pozdrawiam
Jędrek
Ostatnio zmieniony 8 lut 2014, o 23:58 przez jedrush, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Całkiem spoko to wygląda:) Broń do nurglaka zrobiłbym bardziej zardzewiała bo taka czysta nie bardzo pasuje. A zdjęcia się nie wyświetlają:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bardzo fajne oba figsy - masz spore zadatki i rokujesz :!: :wink: :P

Morok

Post autor: Morok »

Cookie Monster pisze:Broń do nurglaka zrobiłbym bardziej zardzewiała bo taka czysta nie bardzo pasuje.
nazwijmy rzeczy po imieniu wygląda po protu chujowo :) nurgl to syf i rdza )

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

First Blood pisze: nazwijmy rzeczy po imieniu wygląda po protu chujowo :) nurgl to syf i rdza )
Ogarnij się, człowieku, bo aż ciężko to czytać [-X [-X [-X . To jest gość, który dopiero zaczyna, a jego prace już są bardzo miłe dla oka. Natomiast twoich wyczynów malarskich coś chyba jeszcze nie widziałem :mrgreen:...

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

First Blood pisze:
Cookie Monster pisze:Broń do nurglaka zrobiłbym bardziej zardzewiała bo taka czysta nie bardzo pasuje.
nazwijmy rzeczy po imieniu wygląda po protu chujowo :) nurgl to syf i rdza )
Bardzo prostacka wypowiedź, mało że piszesz słowa bez końcówek, zjadasz słowa to jeszcze przeklinasz. Poza tym wszystkim piszesz tylko ze coś jest słabo pomalowane nie zauważając niczego prócz niby słabą bronią i nie zwracasz uwagi na to że gość dopiero zaczyna i zaczyna lepiej niż jakikolwiek inny znany mi malarz. Moim zdaniem takie zachowanie na forum powinno być ograniczane do zera i powinni się tym zająć admini.
Modele są pomalowane badzo przyzwoicie,zwłaszcza nurglowy champion! Skóra jest genialna. Naprawdę super robota a jak dopiero zaczynasz to hoho, co będzie za 50 modeli! Czekam na więcej oraz na zdjęcia które się wyświetlają na forum. Jak galeria do której uploadujesz zdjęcia nie pozwala na użycie ich na forum to polecam flickr.com ;)
Pozdro
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

+1
First Blood - ogarnij się. Taka postawa nie zachęca do tego by się człowiek rozwijał.
Nie wiesz kto jest autorem podobnie w jakim wieku ludzie tu zaglądają. Chociażby z tego względu trzymaj poziom wypowiedzi na odp. poziomie.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo fajna i klimatyczna praca :) Zazdroszczę umiejętności, chciałbym mieć tak pomalowane pierwsze modele :)

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Kurcze jak na poczatek i pierwsze prace naprawde super. Widac bardzo szybko łapiesz o co chodzi w malowaniu :)
Nurglita super !!

jedrush
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: jedrush »

Dzięki za liczne pochwały i krytykę. Oglądając tutejsze galerie miałem tremę wrzucając tu swoje prace, więc tym bardziej jestem zaskoczony takim ciepłym przyjęciem. Co do broni nurglowego lorda, przyznam, że nie byłem pewien czy chce ją upaćkać rdzą. Zachęcony Waszymi komentarzami, dla testu sprawdzę na tej broni Citadelowy zestaw : Typhus Corrosion + Ryza Rust , bo z tego co widziałem na filmiku promocyjnym, efekt jest ciekawy. W weekend powinienem skończyć konnych maruderów, to wrzucę zdjęcia. Jeszcze odnośnie postu First Blood - mam tylko do Ciebie prośbę o zachowanie minimum kultury wypowiedzi, polegającego na nieużywaniu wulgaryzmów - szanujmy się. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

co do ryzy odradzam, kiepska farbka i mało praktyczna do efektu rdzy. Pamiętaj że na filmiku nawet multipla może być ładna...

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Jak wyżej, lepiej użyć zwykłych farb.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja też używam zwykłych farb - od ciemnego brązu, do jasnego pomarańcza, poprzez kilka kolorów pośrednich. Zajrzyj do mej galerii chaosu i zobacz, czy Cię to satysfakcjonuje...

jedrush
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: jedrush »

Co do tej rdzy, to uważam, że świetny efekt wyszedł Ci np. na toporze Shaggotha. Z tym, że nie do końca jestem pewien czy poradzę sobie używając samych farb, więc najpierw poeksperymentuje na moich maruderach, to taki mój poligon doświadczalny;) Jeszcze w kwestii rdzy, to robię testy i na razie wrzuciłem gwoździe do słoiczka z wodą i mam ładną rdzawą zawiesinę, ale dopóki nie zabezpieczę tego jakimś lakierem, to schodzi przy kontakcie z palcem nawet.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Zdecydowanie polecam farbę. Jest prosta w użyciu, nic nie trza utrwalać. Poeksperymentuj sobie na luźnych kawałkach plastiku. Zobaczysz, jak Ci będzie szło... Gdzieś tam w galerii zawarłem też krótki opis, jak nakładałem poszczególne warstwy. To tylko jedna z metod. na pewno sam wypracujesz swój sposób na rdzę, która czasem naprawdę dodaje figsowi jakości...

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Bardzo dobrze pomalowane technicznie, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że dopiero zaczynasz. Ale faktycznie, przydałoby się trochę rdzy na toporze. Chętnie zobaczę dalsze prace.
Dr. Lobo pisze:+1
First Blood - ogarnij się. Taka postawa nie zachęca do tego by się człowiek rozwijał.
Nie wiesz kto jest autorem podobnie w jakim wieku ludzie tu zaglądają. Chociażby z tego względu trzymaj poziom wypowiedzi na odp. poziomie.
O rany, ale go jedziecie. To, że użył wulgaryzmu, rozumiem - nikt nie lubi czytać takich rzeczy. Ale jak dla mnie, powiedział to raczej nie do końca serio. Pewnie miał na myśli: "przydałoby się więcej rdzy", ale fantazja go poniosła. :P
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Klafuti pisze:Bardzo dobrze pomalowane technicznie, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że dopiero zaczynasz. Ale faktycznie, przydałoby się trochę rdzy na toporze. Chętnie zobaczę dalsze prace.
Dr. Lobo pisze:+1
First Blood - ogarnij się. Taka postawa nie zachęca do tego by się człowiek rozwijał.
Nie wiesz kto jest autorem podobnie w jakim wieku ludzie tu zaglądają. Chociażby z tego względu trzymaj poziom wypowiedzi na odp. poziomie.
O rany, ale go jedziecie. To, że użył wulgaryzmu, rozumiem - nikt nie lubi czytać takich rzeczy. Ale jak dla mnie, powiedział to raczej nie do końca serio. Pewnie miał na myśli: "przydałoby się więcej rdzy", ale fantazja go poniosła. :P
Przy pierwszych wypowiedziach w takim tonie (jest to już któraś z kolei, wcześniejsze były grubsze) też tak myślałem, jak Ty, Klafuti. Teraz już tak nie myślę. Powody tych wypowiedzi mogą być dwa:
1. Chamstwo, które trzeba tępić.
2. Specyficzna forma trollingu, powodująca powyższe reakcje forumowiczów, tak samo trzeba tępić...
Będę obserwował zachowanie moderatorów, gdyż jest to dobry przyczynek do zastanowienia się nad tym, po co jest regulamin forum i czy powinien w ogóle być.
Swoją drogą, wycięto mi ogłoszenie stałe o sprzedaży figsów z aktualną ofertą, z całą masą pozytywów tylko dlatego, że go przez dwa czy trzy tygodnie nie upowałem. BO TAKI JEST REGULAMIN :!: :!: :!:
CH...MI MOŻNA RZUCAĆ CO CHWILA NA LEWO I PRAWO, POMIMO TEGO, ŻE REGULAMIN TEGO ZABRANIA.
Zatem: gdzie my są :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: :wink: ...
Koniec offtopu.

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Bardzo fajny ten nurglak. Mnie osobiście najbardziej podoba się skóra z wrzodami i całym tym syfkiem. Bardzo fajna jak na początek (jak sobie przypomne moje pierwsze próby takich zabaw, brrrrr :D ), jak będziesz się rozwijał i kombinował nauczysz się dodawać jeszcze większe smaczki za pomocą washy.
Jeśli chodzi o rdzę, kminiłem już kilka sposobów, bo malując skaveńce to rzecz niezbędna. Moim zdaniem najfajniejsza opcją jest użycie pigmentów. Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne, a efekt końcowy bardzo fajny :)
Pozdrawiam i udanego malowanie- trzymaj tak dalej :)
Skaven: W/D/L 2/0/1

jedrush
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: jedrush »

Witam

Dziś właściwie skończyłem wierzchowce, pora na jeźdźców. Kompletnie nie mam tylko pomysłu, jakie zrobić podstawki. Zwierzaczki, na niestety lekko prześwietlonych zdjęciach wyglądają tak:
Obrazek
Wiem, że siodło brzydkie, ale tam będzie jeździec ;P
Obrazek
Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że a to mi gdzieś pędzel poleciał i różne tego typu ciekawostki. Dodatkowo na drugim zdjęciu tło lekko "podrasowane" w photoshopie, bo okazało się, że moje nowe-super-mega biurko do malowania świetnie łapie wszelkie brudy i zdjęcie wyglądało na strasznie zaśmiecone.

A przy okazji wrzucę coś, co może komuś się przydać, czyli dlaczego nie należy do podkładowania używać lakieru samochodowego (Akrylowego podkładowego Car System):
Obrazek
Wszystkie detale zalane, przy niedokładnym kryciu elementów wypukłych ;)

Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

A propos lakieru - z doświadczenia sądzę, że po prostu nie wymieszałeś go wystarczająco, stąd efekt, o jakim piszesz. Ciesz się w ogóle, że ten lakier nie z żarł Ci zwyczajnie figsa - plastików lakierami samochodowymi bym w ogóle nie śmigał, bo potrafią zwyczajnie schropowacić powierzchnie, o czym się przekonałem kiedyś. Jednak na metalach lakierowanie takimi specyfikami wychodzi bardzo ok - warstwa jest cienka i gładka, bez uwag. Natomiast kiedy lakier nie jest mocno wymieszany, to dzieje się własnie tak, jak u Ciebie - jakby spływał w głębsze partie figsa...

ODPOWIEDZ