Moje figsy

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
qdlaty
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Staszów

Moje figsy

Post autor: qdlaty »

Cześć,
w końcu popełniłem pierwsze w swoim życiu kompletne figurki. Teraz chciałbym stanąć pod ścianą i czekać na strzały Waszej krytyki. Sam wiem jak bardzo ...zepsułem. Szczególnie tego nadmiernego wash-a nie mogę sobie darować grrr :/ Mam nadzieję, że zyskam tu parę cennych uwag i będzie coraz lepiej. Nie przedłużając oto foty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lut 2014, o 19:09 przez qdlaty, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Nie jest źle. Wydaje mi się tylko, że po washu mógłbyś jeszcze wyciągnąć krawędzie i wypukłości. Washowanie bardzo bije po oczach, a zdecydowanie lepiej jest je trochę ukryć, bo ono ma dopełniać malowanie, a nie je przytłaczać.
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
NocnyBlack
Warzywo
Posty: 15

Post autor: NocnyBlack »

Bardzo podoba mi się kolorystyka Twoich figurek. :D Niestety, nie dam Ci cennych porad, bo jeszcze jestem "zielony" w temacie malowania... 8)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=13909
Tak na początek 8)
Washa sporo, połowa powinna wystarczyć, wyciągnięcie wypukłości powinno pomóc.

Awatar użytkownika
SAB
Warzywo
Posty: 12

Post autor: SAB »

Przyjemna kolorystyka ale popracuj nad włosami-jak będą w lepszym stanie to uwierz mi, modele dużo zyskają ;)
Stary śmierdziel all the way.

Awatar użytkownika
qdlaty
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Staszów

Post autor: qdlaty »

Dzięki za uwagi, jeszcze nad nimi popracuję tak jak napisaliście i zobaczymy czy uda mi się je wyciągnąć :)

@Grabz jak rozumiem chodzi o to żeby te zdjęcia były jednak mniejsze? Ogólnie wrzuciłem teraz na pb mniejsze wersje tych zdjęć, podmieniłem linki ale po otworzeniu nadal są powiększone nie wiem dlaczego i to nawet jak ustawiam re-size na pb :/

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Chodzi o to bys nie dawał linków tylko zdjęcia na forum ;)
Przed adresem do zdjęcia daj [img]a-po-adresie-zdjęcia-daj[/img] ;)
np [img]wuwuwu.tralala.abc[/img]
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Photobucket ma swoją opcję i dzięki niej możesz po kliknięciu mieć coś takiego:
Obrazek
Po prawej stronie - Links to share this photo i ostatnie poprzedzony IMG

A tak przy okazji - ciekawe zestawienie kolorów.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
qdlaty
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Staszów

Post autor: qdlaty »

Poprawione :) dzięki.

Ogólnie chcę osiągnąć efekt wojsk które rzeczywiście toczą walkę i są na wojnie, a nie na wybiegu :)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

obawiam się że musisz zacząć od wybiegu. Battle damage, kurz, krew to rzeczy wymagające wprawy :)

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Mi się modele podobają, fajna kolorystyka :D Rzeczy do poprawy wymienili już koledzy w postach wyżej, ja uważam że powinieneś zrobić podstawki. Figurki dzięki nim naprawde dużo zyskują. Poczytaj sobie jakieś tutoriale na sieci żeby zrobić to porządnie, żeby efekt nie był odwrotny (to znaczy że z podstawkami figurka wyglądałaby brzydziej). Powodzenia! :mrgreen:

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Jasne podstawki koniecznie tylko wcześniej trzeba skończyć modele.
qdlaty pisze:Ogólnie chcę osiągnąć efekt wojsk które rzeczywiście toczą walkę i są na wojnie, a nie na wybiegu
Fajna koncepcja tylko tak jak Kubencjusz pisał, to wymaga wprawy.
Na teraz warto doszlifować te elfioki. Kolor przed nakładaniem washa trzeba ponowić, tylko teraz po elemenach które wystają. To co koniecznie tego wymaga to miecze, tu zwykłe okrawędziowanie załatwi sprawę, można się pokusić o zaznaczenie środka klingi.
Piórka na hełach, no tu koniecznie potrzeba poprawki, zacznij od góry i stopniowo ku końcowi. Tak na początek. Źle bynajmniej toto nie wygląda tylko trzeba jeszcze troszeczkę pocisnąć.

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Hmm...chyba używasz czarnego washa. Jest zdecydowanie za ciemny, jeśli chodzi o taką kolorystykę. Kup brązowego i wypróbuj go, od razu będzie lepiej :). I jeśli masz taką możliwość, nie używaj brązowego washa od GW, tylko zaopatrz się w Inki: Soft Tone i Strong Tone od Warpaints. Są dużo lepsze- ciut gęstsze i generalnie łatwiej się ich używa, jak się jest początkującym :)

ODPOWIEDZ