"Galeria" :D Flinsha

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

"Galeria" :D Flinsha

Post autor: Flinsh »

Siema. Zakładam swoją "galerię" głównie po to żeby się nauczyć ładniej malować. Liczne na pomocne komentarze i podpowiedzi :)
Nie siedzę codziennie nad figsami a samo malowanie idzie mi bardzo powoli, więc rzadko będę coś wrzucał. Mam nadzieję, że oczy wam nie zwiędną :)

Pierwsze modele jakie pomalowałem ponad pół roku temu. Podkład nakładałem pędzlem...
Obrazek

Tak to wyglądało po kilku uwagach od forumowiczy:
Obrazek

Pierwsze próby cieniowania. Szukam kolorystyki i technik jakimi malować driady.
Obrazek

Ostatnie Driady jakie skończyłem. Pierwsze z których jestem w miarę zadowolony ale kolory nie do końca takie jak bym chciał.
Obrazek


Nie wiem czy ktoś pamięta Warzone. Odkurzyłem Herosa Bauhausu który latami tłukł się po pułkach i złapałem zajawkę żeby go pomalować :) Malowałem go ponad tydzień. Na chwilę obecną ten model to najwięcej na co mnie stać. Co myślicie? podoba się wam?
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 paź 2018, o 22:55 przez Flinsh, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Fajnie, że wrzuciłeś modele z różnych okresów, faktycznie widać progres. Ostatnia figurka jest już zupełnie niezła! Najbardziej podobają mi się płaszcz i włosy.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Z białym zrób tak... użyj washa nuln oil i wyciagnij jeszcze raz białym.. wtedy beda cienie widoczne.. :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Heros Bahausu wygląda bardzo ładnie =D> Tak trzymaj :)
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Max Steiner z dwoma działkami plazmowymi :D
Całkiem ładnie wyszedł, płaszcz zwłaszcza :)

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

To teraz wiem jak koleś się nazywa :D
Płaszcz też mi się podoba ale ile razy się na niego patrzę to wam wrażenie, że coś z nim nie tak.

Boję się washować biały armor bo nie chcę żeby wyglądał na brudny. Ma być wypicowany jak High Elficka zbroja z ewentualnymi oznakami zużycia. Jeżeli już to washować tylko w zakamarkach czy jechać po całej powierzchni zbroi?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Na tym dziwnym gostku, ostatnim bardzo fajne malowanie, taki czysty biały i ogólnie pachnie oldschoolem! =D> :P
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
krucjatus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: krucjatus »

Na płaszczu są głębokie zagięcia i to jest pocieniowane dobrze ale tylko na materiale a futro jednak zagina się tak samo,to mógłbyś dopracować ale tak to figurka git :)

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Dzięki za komentarze :!:
Wreszcie udało mi się skończyć całe 12 driad :)
To są 3 ostatnie:
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

A tak wyglądają wszystkie razem. Jedna bez zrobionej podstawki pójdzie do przemalowania jak skończę resztę z tego co mam. Przy moim tempie może za rok #-o
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 lip 2017, o 03:49 przez Flinsh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

wash it wash it hard xD

tzn tak mi sie wydaje :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

dagreenboy
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: dagreenboy »

No wash wiele by tu zmienił na plus
Tak to dobra robota ;)

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Driady były washowane. Może tak być, że za mało washa daję bo po tym jak sobie zalałem dwa figsy zwracam duża uwagę na to żeby nie było za grubo. Mimo wszystko wydawało mi się, że washa jest w sam raz :) Z trzech ostatnich driad znacznie więcej washa jest na czerwonym gostku siedzącym na konarze.
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Siema! Zabrałem się za moich Eternal Guard-ów. Skończonych mam dwóch i zostało mi jeszcze osiemnastu :)
Nie jestem przekonany co do kolorystyki ale ogólnie jestem zadowolony. Założenie było takie, że mieli być raczej mroczni a wyszło jak widać :P Podstawki nie skończone jeszcze. Podobają się?

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 lip 2017, o 03:34 przez Flinsh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

=D> tylko miejscami można by jeszczę porozjaśniać bo szatki wyglądają trochę płasko.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Albo to wina zdjęć, albo na tych szmatkach są tylko podstawowe kolory :)
Warto co nieco rozjaśnić, albo chociaż jakimś washem potraktować żeby nabrały jakichś cieni ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

=D>
Bardzo czyści ,fajnie to wygląda
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Dzięki za komentarze :)
Szmatki i płaszcz rzeczywiście były malowane tylko kolorem bazowym i z założenia tak miało zostać :P
Jednak spróbowałem coś z tym zrobić. Delikatnie zwashowałem szmaty a później starałem się rozjaśnić bazowym kolorem bo nic innego mi do głowy nie przyszło. Jak dla mnie to różnica jest ledwo zauważalna. Zobaczcie sami:
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Płaszczy nie ruszałem bo z mojej skromnej modelarskiej wiedzy wynika, że jedyny dobry sposób na cieniowanie płaszcza to blending i wymiękam kiedy miałbym to robić w całym oddziale :?
Ostatnio zmieniony 30 lip 2017, o 03:27 przez Flinsh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Na samych krawędziach na żółtych szmatkach bym użył :
http://white-tree.pl/index.php/produkt/ ... itz-yellow - ewentualnie inny jasny żółty
A na tych brązowych jakiś jaśniejszy brązowy.. też na krawędziach
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fajne, czyste malowanie, przyjemnie popatrzeć. Teraz następny etap przed Tobą - światło :wink: ...

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Dzięki :D
smiejagreg pisze:Fajne, czyste malowanie, przyjemnie popatrzeć. Teraz następny etap przed Tobą - światło :wink: ...
Światło czyli rozjaśnienia na modelach, czy z fotami coś nie tak?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

ODPOWIEDZ