Galeria PinAtWar

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pine
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Galeria Pine

Post autor: Pine »

Łukasz_ pisze:Rhinos gniecie. Te uszkodzenia są świetne. Może się kiedys tak nauczę? [-o< Jak osiągnąłeś taki efekt? Czytałem już X poradników ale tutaj wyjątkowo mi się to podoba :)

I wrócę jeszcze do kuźni, bo mam ostatnio w planach podobne projekty. Cegiełki wyrzeźbiłeś w jednej bryle styroduru, czy wyciąłeś pojedynczo i potem układałeś warstwami?
Efekt osiąnęłam (osiągnęliśmy w zasadzie) washami i pigmentami, a jeśli chodzi o duże obicia to jest to ciemnobrązowa farba podkreślona białą.

Co do kuźni, to wycięliśmy duży kawał styroduru w kształcie sześciana - podstawy naszej kuźni. Potem zostały narysowane długopisem kamienie, następnie po narysowanych liniach trzeba ciąć nożykiem (lepiej jak jest ciepły) na kilka mm. Potem znowu warto poprawić długopisem, żeby odstępy między kamieniami były szersze i bardziej nieregularne, a następnie drugą stroną długopisu wedle uznania wciska się kilka kamieni, coby ściana nie byla zbyt płaska. Fakturujesz albo zwykłym kamieniem albo zawiniętą w kulkę folią aluminiową. :)

Awatar użytkownika
Pine
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pine »

Malowanie tego oddziału rozpoczął mój Luby jakieś 5 lat temu w czasach świetności 5 edycji systemu. Armia jest dużo większa, aczkolwiek na razie tylko te modele zostały w pełni ukończone. :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Świetne prace, zazdroszczę talentu :) =D>

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bardzo fajne prac =D> e. W kuźni nie podobają mi się tylko różne kolory szyb - jakoś to dla mnie dziwnie wygląda... Świetny rhino i piechota krzyżacka, łuczniczka też niezgorsza...

Awatar użytkownika
Pine
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pine »

Po pierwsze dawno mnie tu nie było, po drugie dzięki za komentarze. :)

Co do okien w kuźni, to celowo na dole mają inne barwy. Jakoś niebieskie nie bardzo mi pasowały przy kamiennej ścianie, a z kolei inne kolory do jasnych ścian - też mi jakoś nie pasowały. :D
Obecnie pracujemy nad jeszcze dwoma domkami, ale znacznie mniejszymi. Przygotowujemy dwa tutoriale i w ogóle mamy pełne ręce roboty. :)

Dziś chciałabym Wam pokazać ostatnie nasze prace.

Oddziału taktyczny Marinesów:

Obrazek

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

Jak na marinesów i to w dodatku białych są naprawdę dobrzy, podstawki też całkiem ok ale ja bym nawrzucał tam więcej złomu i mimo wszystko troszkę trawki...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Kawał dobrej roboty... Ja bym tu jednak trawki nie wsadzał. Dobrze jest tak, jak jest. Ciężki kolor do malowania, ale fajnie to wyszło...
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 19:42 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Zacne malowanie. Tak trzymać :D .
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Pine
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pine »

Niko pisze:Jak na marinesów i to w dodatku białych są naprawdę dobrzy, podstawki też całkiem ok ale ja bym nawrzucał tam więcej złomu i mimo wszystko troszkę trawki...

Nie chcieliśmy zbytnio przegiąć robiąc podstawki, dlatego złom jest, ale w raczej skromnych ilościach. :) Co do trawki, to do SM wg mnie pasuje średnio. Wiem, że dodatkowy fajny kontrast itp. Jednak trwa w kosmosie to nie wszędzie być musi. :D


Dzięki za miłe słowa. :)

Awatar użytkownika
Pine
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pine »

Hej, chciałabym pokazać Wam ostatni projekt: stone house. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Jak zawsze fajnie, choć te dachówki coś mi nie pasują.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wszystko - oprócz dachówek - rewelacja =D> =D> =D>

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

technicznie super, jedynie nie przypadła mi do gustu ściana z małym prostokątnym okienkiem u góry taka jakaś za pusta :P

Awatar użytkownika
Pine
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pine »

Co dokładnie nie pasuje Wam w dachówkach? Jestem ciekawa - każda uwaga, to cenna wskazówka na przyszłość. :)


Co do ściany z pojedynczym okienkiem, to chcę tam puścić bluszcz po ściance, wychodowanie takiego pnącza, chwilę jednak zajmie. ;D A tak na serio, to czekam na materiał do zrobienia bluszczu. :) Także wrzucę też zupdateowane foto. :)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Pine pisze:w dachówkach
Może chodzić o ich sterylność i równe krawędzie. Bardzo dokładnie odwzorowałaś kamień, drewno, wszystko na naprawdę wysokim poziomie. Przy dachówce jest jakby uproszczenie, tak trochę jak przy papierowych domkach. Może dorobinka jakiś zanieczyszczeń czy zacieków. Tyle marudzenia, widać solidną pracę a efek cieszy oko.

Awatar użytkownika
Pine
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pine »

Grabz pisze:
Pine pisze:w dachówkach
Może chodzić o ich sterylność i równe krawędzie. Bardzo dokładnie odwzorowałaś kamień, drewno, wszystko na naprawdę wysokim poziomie. Przy dachówce jest jakby uproszczenie, tak trochę jak przy papierowych domkach. Może dorobinka jakiś zanieczyszczeń czy zacieków. Tyle marudzenia, widać solidną pracę a efek cieszy oko.

Hm... może i masz rację... Pomyślimy nad tym. :) Generalnie było washowanie zielonymi kolorami, może faktycznie troszkę za mało tego washu poszło. Jak pisałam wcześniej, pewnie damy jakiś update. :)
Dzięki za wskazówkę. :)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Tak dalej sobie spozieram na Waszą pracę. Może przy następnej dachówce nadać jej lekką fakturę np. przejechać grubym papierem ściernym?

Marynaty bardzo przyjemnie maźnięte.

Awatar użytkownika
Pine
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pine »

Dzięki. :) Pomyślimy o dachówkach przy kolejnym domku. :)

A dziś kilka zdjęć naszych WIPów. Więcej tutaj: http://pinatwar.blogspot.com/2014/10/weekofwip1.html
Modele na zdjęciach pochodzą z zestawu Teutonic Infantry od Fireforge Games. Malownie tabletop, figurki mają służyć do gry Song of Blade and Heroes. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

To szop chyba jest? Trochę jak z t-shirtu...
Obrazek
Jak oceniasz te produkty Fireforge? Jak się z nimi pracuje?
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

Świetne prace, bardzo przyjemnie się to ogląda. Czy te tła których używasz można gdzieś dostać czy sam robiłeś?

ODPOWIEDZ