Herohammer

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Durant
Falubaz
Posty: 1228

Re: Herohammer

Post autor: Durant »

A rozegracie bitwę?

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Durant pisze:Ach żeby jeszcze ktoś zebrał krasie z podobnej epoki i pomalował tak świetnie było by bosko
Zerknij do mojej galerii :)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=260

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Draco pisze:Fajne :):):):)
Zdradzisz może przepis na zielony???
Żadna tajemnica, zaczynam od Snot Green, potem Warboss Green, Moot Green, a na koniec Moot Green z białym i żółtym.
Durant pisze:Ach żeby jeszcze ktoś zebrał krasie z podobnej epoki i pomalował tak świetnie było by bosko
Polecam galerię użytkownika smiejagreg - ma on tam sporo starych, cudownie pomalowanych krasi.

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Następny gobos na wilku:

Obrazek

Obrazek

Pozdro!

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Przez tą ciemną sierść na górze wygląda nienaturalnie, bo sprawia ona wrażenie odwróconego cieniowania, czyli tam gdzie powinno być jaśniej jest ciemniej i psuje to cały model. Ciemna sierść powinna być na dole: brzuch itp. A tak poza tym to fajnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

a mi się właśnie podoba to zróżnicowanie sierści zamiast całości po prostu jednym kolorem +drybrush, przypomina trochę standardowego owczarka niemieckiego z kolorów.

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Kolejny wilk do oddziału:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdro!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Malowanie bardzo fajne bardzo mi sie podoba. Natomiast podstawki morduja modele, juz abstrahujac od tego, ze robisz je na stara brzydka modle, to sa po porstu wykonane niechlujnie.
Popraw je, a bedzie duzo lepiej :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Zgadzam się z Ziemkiem. Fajne modele, przyjemne malowanie ale podstawki strasznie ciągną całość w dół.
Podejrzewam, że chciałeś je zrobić w starym stylu EM lat 90tych ale jednak nie wygląda to dobrze.
Ja bym proponował stare modele, malowane w fajnej, starej klimatycznej kolorystyce ale jednak podstawki wg współczesnych standardów ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Dziękuję za rady, już zdecydowałem, że będę przerabiał podstawki na bardziej "współczesne". Wciąż zastanawiam się jak konkretnie je zrobić.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Proponowałbym bez zbytnich udziwnień. W przypadku oddziałów zrobić klasyczne warhammerowe pola walki lub wzgórza pasujące do O&G = piasek w odcieniach brązu lub szarości, kamyczki i korek robiące za skałki i trawka statyczna oraz tufty dla dodania roślinności.
Przy większych modelach, potworkach, bohaterach, rydwanach można bardziej poszaleć ale przy oddziałach ja bym trzymał się tego żeby podstawki nie przytłoczyły samych modeli, które po prostu są fajne :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Rakso_The_Slayer pisze:Proponowałbym bez zbytnich udziwnień. W przypadku oddziałów zrobić klasyczne warhammerowe pola walki lub wzgórza pasujące do O&G = piasek w odcieniach brązu lub szarości, kamyczki i korek robiące za skałki i trawka statyczna oraz tufty dla dodania roślinności.
Przy większych modelach, potworkach, bohaterach, rydwanach można bardziej poszaleć ale przy oddziałach ja bym trzymał się tego żeby podstawki nie przytłoczyły samych modeli, które po prostu są fajne :)

Zdecydowanie sie zgadzam z tym co pisze Rakso. Jeśli malowanie jest "klasyczne" to podstawki powinny być skromne - ale schludne. Szczerze to położenie na calość piasku, zbrushowanie go z 3-4 odcieniami i wrzucenie trawki statycznej w niektóre miejsca już zdecydowanie bardziej ożywiłoby model, ale nie sprawiło, że to podstawka grałaby pierwsze skrzypce.

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

A tufty jakie polecacie? Nie używałem jeszcze tego, ale wygląda super.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Ja ma te a Army paintera i jestem bardzo zadowolony :) jęsli chodzi o kolor to zależy od podstawki:P

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

z tuftów to w sumie Army Painter i Citadel są OK, mogę spokojnie polecić. Więc bierz co Ci bardziej podpasuje kolorystycznie i cenowo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Słyszałem że gw ma tufty z plackiem kleju pod spodem, który ciężko zamaskować.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Placuszki kleju zdarzają się i u AP ale zazwyczaj są przezroczyste, a sam tuft jest na tyle gęsty, że je maskuje.
Ja jeszcze nie miałem problemu z widocznym klejem z tuftu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Guter pisze:Słyszałem że gw ma tufty z plackiem kleju pod spodem, który ciężko zamaskować.
Tufty gw są zdecydowanie lepsze bo mają szczelną podstawę tufta i podział na rozmiary ale ostatnio gw zepsuło serię Mordheim Turf właśnie tymi białymi plackami, które wcześniej były przezroczyste i ładne. Army painter z kolei ma tufty o podziurawionej podstawie przez co klej może dostać się do środka tufta i zepsuć.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja też używałem tuft od AP i było wporzo...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ja czekam na zamówienie od Gamersgrass: http://www.gamersgrass.com/
Mają niezły wybór, ceny i darmową dostawę od siedmiu listków z tuftami :) Jeszcze nie mówię "polecam", ale już warto się nad tym zastanowić :)

ODPOWIEDZ