Anadim - Farbką po łapkach

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Anadim - Farbką po łapkach

Post autor: Anadim »

Witam forumowiczów/forumowiczki.

Tytułem wstępu - bitewne hobby jest dla mnie nowością. Po zakończeniu przygody z komputerowym Warhammerem, sentyment do Starego Świata szukał ujścia, stąd narodziła się koncepcja stworzenia namacalnej wersji postaci prowadzonej przez ostatnie kilka lat.
A że malowanie, rzecz wciągająca i wymagająca praktyki - armia powoli się rozrasta, i warto ją będzie spożytkować na polu bitwy. Tymczasem zamieszczam owoce zmagań z pędzlem (w porządku prawie chronologicznym).
Konstruktywna krytyka mile widziana, aby następne prace były, mam nadzieję, lepsze.

Niestety zdjęcia z komórki, więc może boleć :mrgreen:

Na początek - prawie pierwsze figurki (na pierwszych trzech wojów szkoda wyciągać aparatu)

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

PIĘKNE. Bardzo ładnie pomalowane modele. Wyglądają czysto, dawaj więcej ;)
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

i podstawki jakieś zrób :wink:

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

+ 1 dla kacpiego. Podstawki napewno dodadzą "uroku" twoim pracą

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Bardzo dobre, a z dobrymi podstawkami zyskałyby jeszcze więcej. Często dobra podstawka jest w stanie wizualnie wyciągnąć nawet słaby model. No i rzuciła mi się w oczy jakaś linia podziału na drugim orku od lewej (wnętrze uniesionej ręki).

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Za grubo operujesz washem. Widać do dobrze na orczych tarczach. Fajne modele i kolorystyka. Brak podstawek.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

No przegapi się mold line jakis, a że farby zwykle mieszam w przeróżnych najdziwniejszych proporcjach, to potem szkoda skrobać, bo już pewnie nie uzyskam odcienia takiego albo faktury (na skórze orka był mocny drybrush żółtym po niebieskim). Na broni albo osobnym elemencie bym poprawił, ale cielsko....

Podstawki - wykańczam zwykle hurtem, a jako że poki co nie gram tylko maluję, odkłada się temat. Nazbiera się kilka modeli to będzie podstawkowanie.

Washe - nauczyłem się na błędach rozrzedzać ale wciąż mam tendencje.... :oops: Tarcze akurat mi się podobają, ale na skórze i w głębokich załamaniach fatalnie mi washe wychodziły. Wniosek - trzeba wiedzieć kiedy dolać wody/wódy (na razie z tym ciężko, ale idzie ku lepszemu)

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Kolejny pakiecik. Josef Bugman w wersji Ścibor oraz.... hmm, WhiteLion Slayer ?

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Bugman wypił już tak dużo, ze lewituje? :lol2:
a jeśli chodzi o malowanie to futro lepiej by wyglądało po drybrushu, nie przekonują mnie także te podstawki, jakieś takie nijakie :)

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jakos te twarze niewyraźne :?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Przy mojej wprawie drugi raz nie trafię pędzlem w oczy, Więc ryjki chyba zostaną trochę ciemne póki nie zostanę snajperem pędzla :D

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Unit slayerów. Ciałka z mniejszym kontrastem, tylko delikatnie cieniowane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

1: Linie podziału
2: Strasznie tu płasko :/

Pierwsze prace były wg mnie lepsze

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Ja odniosłem inne wrażenie ale pomaluj ranty podstawek bo niektóre ubrudziłeś drubruszem i jeśli chcesz się trzymać flufu to każdy powinien mieć pomarańczową brodę :wink:

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Powoli się ranty malują - taki niewdzięczny kawałek roboty który zostaje na koniec, na wieczne "potem się zrobi".
Parę bród i siekierek jest do poprawienia, ale na razie nie mam do nich zapału.
włosów nie chcę robić wszystkich w pomarańczu - w końcu rasnoludy też próżny lud i lubi zaszaleć ze stylistyką :mrgreen: Poza tym, jak może nadmieniłem malowanie mi się zaczęło od WARhammera online, i trochę sie przyzwyczaiłem do różnorodności w kwestii kolorystyki czupryny slayerów

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Reszta slayerów (trochę się od stycznia - kiedy zacząłem malować - nazbierało tałatajstwa).
Obrazek

I "gwoździk" bazowany na moim WARowym slayerku
Obrazek

Obrazek

edit - zdjęcia się jakieś małe wkleiły, inne linki może to poprawią

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Zdjęcia są dobre. Te modele dużo lepsze a zwłaszcza ten ostatni może przez takie ciekawe kolory.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Taka jest i moja opinia. Dwa ostatnie chyba mi się najbardziej podobają z tego co zdąrzyłem zrobić. Oczywiście babol jest - zapomniało się jak zwykle poskrobać wszystkiego i straszy siekierka :oops:

Dla odmiany bierzący WIP. Dużo chłopcom do końca nie brakuje- parę poprawek, parę podstawek - a parę słów krytyki coś pozwoli jeszcze poprawić w detalach.

Obrazek
Obrazek

P.S. Może ktoś rozpozna swojego napoczętego sztandarowego :lol2:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2015, o 19:12 przez Anadim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Fajne te neonowe kolorki. :) Wyglądają wesoło i żywotnie.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

nie wyświetla mi się zdjęcie z przodu :( a tak to +1 dla komenta Naviedzonego :)

ODPOWIEDZ