Abandoned Lunapark

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Abandoned Lunapark

Post autor: Omegon »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Maluję na zamówienie, cennik jest w dziale usług ;)
https://www.facebook.com/AbandonedLunaparkPainting

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Dość monochromatyczny i zlewa się z podstawką, ale sam prezentuje się świetnie.

Alienek
Plankton
Posty: 2

Post autor: Alienek »

Plaszcz fajny podstawka super mi sie bardzo podoba. Jakies szczegoly bym podkreslil by sie nie zlewal i twarz tez. A kosa mi nie pasuje ale nie wiem czemu. Gralbym przeciwko takiemu

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Robi wrażenie. :)

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Dziękuję za komentarze, model miał monochromatyczny, klient tak kazał, twarzy niestety juz nie poprawie, a na zdjęciu widzę ze mógłbym co nieco zrobić. Kosa także mi się nie podoba, niestety znowu klient decydował i nie miałem jak mu jej wybić z głowy, mimo tego, ze wyraźnie nie pasuje. W najbliższym czasie wrzucę Angrona i Ferrusa Magnusa.

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Obrazek
Pierwszy kolor to umbra palona (używam normalnych akryli do malowania podstawek), jeśli nie macie tej farby tego używajcie Bugman's glow z bardzo małą kroplą Abbaddon black.
Obrazek
Teraz za pomocą gąbki zostaje położona mieszanka Bugman's glow z Khorne red 50 / 50. Lepiej robić to dwa razy, ale drugim razem na mniejszych obszarach.(Każda kolejna warstwa jest nakładana gąbką)
Obrazek
Należy nałożyć na mieszankę Bugman's glow i Khorne red w proporcjach 20/80. Najlepiej robić to dwa razy w trochę innych miejscach, ale tak, żeby część sie nakładała.
Obrazek
Kolejny krok to nałożyć Vermilion (coś w rodzaju Jokaero ale jaśniejszy i bardziej czerwonawy) połączony z Khorne Red 50 / 50. Dwa razy.
Obrazek
Teraz już czas użyć czystego Vermilionu albo 20 / 80 mieszanki Khorne Red/Vermilion (używać mieszankę jeśli chce się bardziej czerwonej rdzy). Połóż to tylko w bardzo małych obszarach dwa lub trzy razy.
Obrazek
Nałóż jokaero/blazing orange (wolę blazing orange) połączony z vermilionem 33 / 66 na najmniejszych obszarach.
Obrazek
Krawędzie zbroi/ podstawki, które malujesz będą wyglądać lepiej z metalicznym błyskiem. Możesz użyć do ich zrobienia ołówka jak 4 B/ 6 B/ 8 B/ 9 B(ja tak robię, można użyć zwykłej srebrnej farby ) i dodać czyste Jokaero na najbardziej wysunięte punkty rdzy

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Jak dla mnie to za duże zdjęcia i za mało kolorów na tej rdzy.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

+1
co i po co to wrzuciłeś? :-s :)

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Wrzuciłem bo muszę coś robić, a bez jakichkolwiek komentarzy po prostu nie mam motywacji do malowania ;) Dobra czyli urozmaicamy paletę w rdzy, dzięki za komenty. Jakie odcienie dodać? Jaśniejsze czy ciemniejsze? No i szykuje mi się zamówienie z masą rdzy, więc chciałem poznać opinie + w którym kroku coś zmienić, albo dodać jakie kolory etc.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

I wszystko jasne ale nie sądzę by na figsach się to sprawdziło bo gąbką nie pomalujesz szczegołów i zaglębień

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Trochę mniej czerwonego w tej rdzy.
Jak ma być stara (a taką chyba chciałeś uzyskać) to mniej pomarańczu, i można lekko drybrush metalem po wierzchu i krawędzie (wytarta rdza)

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Kacpi na figurkach maluje rdzę techniką Jasona Martina, Anadim: tak chcialemuzyskac starą rdzę, spróbuję z większą ilością czerwieni, a drybrush metalikiem zrobiłem ale juz po wrzuceniu tego na forum ;)

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Powrót po miesiącu, Ferrus manus pomalowany, w przyszłym tygodniu pojawią się nowe figurki ;) Pan jest na sprzedaż.
Głosujcie na Cmon jeśli chcecie http://www.coolminiornot.com/379948
Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Nie podobają mi się te fioletowe zwłoki na podstawce bo są zalane washem i zakrwawione bicepsy? Reszta spoko : )

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Bicepsy to taki pomysł ostatniej chwili przed zdjęciami, niestety nietrafiony, washa nie używałem w ogóle. Na bicepsach są rany, tylko mało widoczne na zdjęciach.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, o 17:54 przez Omegon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

To nie wiem co to jest, pigmenty? Strasznie ciemni ci marini i niewycieniowani

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Oczywiście nie będę bronił usilnie tej pracy, mainsi są średnio pomalowano, ale niestety zdjęcia nie oddały dobrze fioletu, normalnie jest on jaśniejszy, a przejście trochę bardziej widoczne, ale nadal jest słabo. A w sprawie techniki to ani wash ani pigmenty tylko wet blend.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Jak chcesz sprzedawać to lepsze zdjęcia koniecznie zrób bo to o czym mówisz nie przypomina tego co i widać :P

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Powrót po bardzo długim czasie ;)

Barbarian Dude
Obrazek
Lord Relictor - na sprzedaż swoją drogą, ale to raczej z braku chęci trzymania go niż z celów zarobkowych
Obrazek
King Maulg
Obrazek
The Hand
Obrazek



I ostatnie zdjęcie zgłaszam na Pmotma
Obrazek

ODPOWIEDZ