Malowanie Micka

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

mick122
Warzywo
Posty: 14

Malowanie Micka

Post autor: mick122 »

Cześć wszystkim.

Jestem nowy na tym forum, jak i w universum WFB.
Do tej pory malowałem troszkę figurki do WH40k i udzielałem się na forum Gloria Victis pod nickiem "Dymitr" - tu zajętym przez moderatora ;)

Próbuję obecnie swoich sił w figurkach z klimatu fantasy.. prezentowany poniżej model to moja 2 figurka "nie czterdziestkowa", więc dopiero nabieram wprawy.

Minotaur do mojej bandy Beastmenów do Mordheim

Obrazek

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Nie jestem zwolennikiem krwi na broniach a Twoja na zdjęciach ma kolor bardziej rozgniecionej borówki niż głowy.
Poza tym kolorystyka mi się podoba. Bardzo fajnie wyszły elementy zbroi, takie brudne i obdrapane.
Mi się podoba :)
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Wszystko jest dobrze zrobione, nie ma się do czego przyczepić poza tą krwią. Odcień nie ma tak dużego znaczenia, bardziej przeszkadza mi kształt plamek. Powinny one być cienkie i długie idące od początku ostrza do 0.5-1.5cm w głąb a u ciebie są to grube i bezkształtne plamy. Powodzenia z resztą armii bo dobrze się zapowiada :)

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Pancerz i robi wyszły super. Popraw krew i będzie git.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Super praca, co do krwi to w mojej opinii najlepiej zdać się na naturę. Kupujesz blood for the blood god i bierzesz pędzelek ze sztywnym włosiem, następnie palcem "strzelasz" farbą z niego.
Efekt jest naturalny losowy, warto tylko zabezpieczyć resztę figsa ale do tego wystarczy ręcznik pap.

mick122
Warzywo
Posty: 14

Post autor: mick122 »

Dziękuję za komentarze. Krew ma w rzeczywistości żywo bordowy odcień.. jest to farbka clear red humbrola. Lakier i flash ją trochę "zborówkowił" ;). Natomiast jeśli chodzi o wzór rozbryzgu, to rzeczywiście mogłem podpatrzeć jakiś na obrazkach w sieci, zamiast robić po swojemu. Spróbuje naprawić.


mick122
Warzywo
Posty: 14

Post autor: mick122 »

No to taki mały mix... Kapelan Sigmarines na jaszczurce :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Bardzo dobre techniczne wykonanie i ciekawa kolorystyka. Pomimo niechęci do systemu Age of Sigmar jestem na tak. :)
Obrazek

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Bardzo fajna praca, jedno co mnie dziwi to ta warstwowość lawy na podstawce nienaturalnie to wygląda....

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

yhym, Durant ma rację. Żółty/pomarańczowy wash spokojnie rozwiązałby ten problem.
Praca oczywiscie na plus, podoba mi się. Ostatnio zielony+czerwony przypadł mi do gustu :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Super pomysł i wykonanie :)

Unikatowy Koń
Plankton
Posty: 2

Post autor: Unikatowy Koń »

Super prace, obydwie ;-) .

mick122
Warzywo
Posty: 14

Post autor: mick122 »

Tym razem coś do mojego ukochanego Mordheima.

Jako, że nie lubię marnować części, a po ostatnich konwersjach zostało mi ich sporo, (zainspirowany pomysłem z sieci) postanowiłem złożyć sobie swojego kapitana imperium.

Jest to model w dużym stopniu kit-bashowany + całkiem sporo pracy green stufferm. Mamy tu łapy od beastmenów (bo grubsze) mlot i pelerynę od Championa na jaszczurce z AoS, głowę od Spellcrow, z zapuszczonym wąsem, czapkę i pistolet od state troops, nogi i tors od Blightknightów (po odrdzewiaczu), tarczę od Demigryfów a nawet orzełek z pancerza Centuriona do 40k.

I tak oto powstał Otto von Grübas - kapitan Imperium

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Gratuluję, świetna robota :) Szczególnie podoba mi się skopiowanie bitsów i wyrzeźbienie paska oraz kryzy. Fajny pomysł, i fajnie zrealizowany - do samego końca, z malowaniem i podstawką włącznie. Kibicuję Twoim dalszym pracom =D>

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

Świetny!! (chociaż jestem fanką czarnych rantów podstawek :))
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Znakomity.

mick122
Warzywo
Posty: 14

Post autor: mick122 »

Specjalnie do jednego scenariusza w Mordheim, gigant po wyjściu z paki ;)
Przejrzałem neta w poszukiwaniu najbardziej obciachowych więzienno - ulicznych tatuaży.. wygrał tatuaż pittbulla z tribalem na mordzie a'la Tyson, ale przewyższało to moje zdolności malarskie. Wyszło jak wyszło:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Niezłe imprezy musiały być w tej pace :P Wyszło naprawdę mega, bardzo fajnie zmalowane ciuszki, tatuaż na brzuchu miażdży :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

haha :D genialne te tatuaże, no miazga jednym słowem :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ