Esiola malowanie po latach Update 08.01.2018

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Esiol
Warzywo
Posty: 11

Esiola malowanie po latach Update 08.01.2018

Post autor: Esiol »

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym wszystkich powitać. Cześć! Po ładnych kilku latach wróciłem do modelarstwa i ponownie spróbowałem swoich sił z figurkami WFB. Najpierw musiałem oczywiście odtworzyć warsztat, przypomnieć sobie jak się trzyma pędzel, a także nauczyć paru nowych rzeczy (np. obsługa aerografu). Poniżj pierwsze efekty mojej pracy.

Na początek Champion Dragon Prince'ów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tutaj WIPek czarodzieja.
Obrazek

Proszę o Wasze szczere opinie.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2018, o 12:18 przez Esiol, łącznie zmieniany 2 razy.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Nie znam się, więc się wypowiem ;).
Podstawka świetna, model też nieźle pomalowany, tylko kolorystycznie sprawia wrażenie jak z serii lego ninjago ( a wiem co mówię, bo akurat żona z synem ogląda).
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Fajny. Metaliki wyglądają jak trochę za grubo nałożone, ale podstawka, twarz i czerwień wyszły już bardzo przyjemnie.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

A ja sie znam i powiem że styl malowania Dragon princa to oldschool jak w 5 edycji
Obrazek

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Masz psa?

Figs bardzo fajny dawaj więcej.

Awatar użytkownika
jackie
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: wadowice

Post autor: jackie »

Zmien lakier ochronny. Przez niego masz takie nitki na modelu. Polecam matowy z GW.

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Jak w podręczniku z 5 edycji tylko ładniej :)
Dragon Prince bardzo mi się podoba =D> Uwielbiam to oldshoolowe zestawienie kolorów!
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Esiol
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Esiol »

Dzięki za opinie. W odpowiedzi: nie posiadam psa, a te nitki to nie jest wina lakieru, tylko figurka po malowaniu, a przed lakierem trochę stała ze względu na remont. Teraz żałuję, bo ją czyściłem, ale jak widać nie dość dokładnie (co wyszło dopiero na zdjęciach). Co do schematu malowania, to nawet nie sugerowałem się niczym, po prostu moja żona wybrała takie kolory :D

Na warsztacie mam teraz oddział Phoenix Guard, wkrótce postaram się zamieścić fotki.

Esiol
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Esiol »

Witam ponownie,

Dawno nie zaglądałem, ale na początku roku urodził mi się syn i jakoś nie było czasu. Obecnie pracuje nad moim urodzinowym prezentem i chciałem się podzielić paroma fotkami WIP i prosić o opinie. Model to Ilsa's Mech Lab od Scale75.

Ilsa we własnej oobie (bardzo wczesny WIP)
Obrazek
Robocik, prawie ukończony
Obrazek
Oraz podstawka sceniczna
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Liczę na szczere opinie.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Hej,

Narazie wszystko okej, napewno na manometrze zastąpił bym namalowaną wskazówkę taką doklejoną :)

Esiol
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Esiol »

Spoko, dzięki za radę. Akurat mam kilka rozmontowanych starych zegarków ręcznych, to się coś znajdzie. Jeśli chodzi o podstawkę to jeszcze jest w planie zbite szkiełko na manometrze oraz pajęczyny w narożniku (wg przepisu z Massive Voodoo, zobaczymy czy się uda).

Esiol
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Esiol »

Ponad dwa miesiące pracy nad figurką zakończone powodzeniem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

całość mega, tylko kolor włosów mi nie odpowiada- przez to na 2 zdjęciu wygląda z twarzy jak transwestyta
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia. Figurka jest poprawna, nie można się do niczego przyczepić. Nie ma za to efektu "wow". Przy tak dużym modelu można pokusić się o zastosowanie jakiś bardziej zaawansowanych technik.
Metaliki są takie sobie, a robocik jest mały i można go odpicować. Skóra troszkę kuleje, zwłaszcza przy piersiach. Przejścia są za mocne przydałby sie aerograf. Bardzo podobają mi się buty i włosy. Podstawka też bardzo fajna. :)

Esiol
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Esiol »

Janus pisze:całość mega, tylko kolor włosów mi nie odpowiada- przez to na 2 zdjęciu wygląda z twarzy jak transwestyta
Dzięki. A jesli chodzi o wygląd transwestyty, to raczej wina samej rzeźby niż koloru włosów. Rysy twarzy są bardzo ostre i nie pomaga wystająca szczęka.
wind_sower pisze:Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia. Figurka jest poprawna, nie można się do niczego przyczepić. Nie ma za to efektu "wow". Przy tak dużym modelu można pokusić się o zastosowanie jakiś bardziej zaawansowanych technik.
Metaliki są takie sobie, a robocik jest mały i można go odpicować. Skóra troszkę kuleje, zwłaszcza przy piersiach. Przejścia są za mocne przydałby sie aerograf. Bardzo podobają mi się buty i włosy. Podstawka też bardzo fajna. :)
Dzięki za opinię. Faktycznie ze skóry jestem średnio zadowolony (może poza twarzą). Aerograf był użyty do skóry, tylko potem zacząłem za bardzo kombinować przy przejściach, kontrastach i guzik z tego wyszło. Jeśli chodzi o użycie bardziej zaawansowanych technik, to nie bardzo wiem, co masz na myśli. Jak możesz to rozwiń. Świeże spojrzenie kogoś z zewnątrz na pewno pomoże w dalszych projektach.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

super wyszły okularki na jej głowie =D>
na minus wspomniana skóra i włosy, ale nie ich kolor tylko cieniowanie. wyszły trochę jakby na szybko robione. choć i kolor mógłbyś trochę "wyblaknąć" bo zbyt żywy wydaje mi się na tle całości.

Esiol
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Esiol »

Jak widać ile osób, tyle opinii. I bardzo dobrze. Jeśli chodzi o włosy, to bynajmniej nie były robione na szybko ;D, ale spoko, mojej żonie też cieniowanie nie do końca pasuje. Jaskrawość barwy włosów jest efektem w pełni zamierzonym, chciałem, żeby było kontrastującym elementem ze stonowaną i lekko wyblakłą całością (w połączeniu z turkusową rękawicą). No i przyciągają wzrok, tylko po to, żeby spojrzeć na gogle :P

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

ja dopiero po Waszych komentarzach zwróciłem uwagę na gogle ;)
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Esiol pisze:Jak widać ile osób, tyle opinii. I bardzo dobrze. Jeśli chodzi o włosy, to bynajmniej nie były robione na szybko ;D, ale spoko, mojej żonie też cieniowanie nie do końca pasuje. Jaskrawość barwy włosów jest efektem w pełni zamierzonym, chciałem, żeby było kontrastującym elementem ze stonowaną i lekko wyblakłą całością (w połączeniu z turkusową rękawicą). No i przyciągają wzrok, tylko po to, żeby spojrzeć na gogle :P
rozumiem. choć w tej chwili włosy wydaje mi się, że wręcz przeciwnie - odwracają uwagę od gogli bo te ostatnie zauważyłem dopiero za drugim czy trzecim oglądem Twojej pracy :)
gdyby ten kolor włosów nie był tak mocno nasycony to gogle same z siebie rzucałyby się w oczy :)

Esiol
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Esiol »

Przyjąłem. Rzeczywiście jak próbuję na to spojrzeć z innej perspektywy niż jako autor pracy, to rzeczywiście jest jak piszesz. Ale i tak nie będę w tej figurce nic zmieniał (poza skórą, ale to później jak poćwiczę). Dziękuję jeszcze raz za szczere opinie :D , Wasze uwagi na pewno przydadzą się w dalszej pracy.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2018, o 10:19 przez Esiol, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ