Zielona horda WarBlessa (oszukaj system): 28.11.2012

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Zielona horda WarBlessa (oszukaj system): 28.11.2012

Post autor: bless »

Ten temat to blog, w którym pragnę zapisać proces powstawania mojej armii Orków i Goblinów. Armię maluję metodą "dippingu", którą opisuję poniżej.

Sporo osób pyta mnie o tajniki techniki bejcowania, żeby więc nie odpowiadać każdemu z osobna, przedstawiam poniżej przepis pt.: "Jak ja to robię". :)

Bejca
Lakierobejca: Altaxin - Orzech
Rozcienczona w proporcji ok. 4:1 z benzyna lakową.
(bejca powinna być dosyc płynna i miec konsystencję porównywalną do oleju roslinnego, a nawet trochę rzadszą)

Czego używam (wersja fotograficzna, bo jak wiadomo wiekszość facetów to wzrokowcy, a kobiet się w tym temacie raczej wielu nie spodziewam.... ;) )

Obrazek

Obrazek

Ponieważ miałem skuchę z nowo kupioną benzyną lakową, więc przy okazji uczulam Was na to, że są różne jej rodzaje. Za pierwszym razem miałem benzynę lakową modyfikowaną (rozpuszczalnik lakierniczy) i było ok - zrobiłem nią większość armii. Kiedy teraz kupiłem ją po raz drugi okazało się, że wżerała się także w warstwę farby akrylowej (co nie przydarzyło się przy poprzedniej benzynie tak samo oznakowanej) przez co zepsułem sobie figurkę. Poszedłem do sklepu i tym razem kupiłem benzynę lakową modyfikowaną (rozcieńczalnik) i tym razem było git (nawet lepiej niż wcześniej!). Zwracajcie uwage na dobór beznyny lakowej, sprawdzcie na jednym modelu, czy wszystko ok i benzyna nie wgryza sie w warstwę farby (nie powinna!) a reaguje tylko z bejcą.
Obie benzyny są rozróżniane tylko opisem, wiec bądźcie czujni:

Obrazek

Jakie kolory
Przede wszystkim bardzo jasne i malowane na bialym podkladzie. Najlepiej sprawdzają się: jasne brązy, beże, żólty, czerwony i bialy (warto go zostawiac na modelu! ) Najciemniejszy uzyty przeze mnie kolor to chyba Scorched Brown, ale nawet Bestial Brown wychodzi potem dosyć ciemny.

Tu zobaczycie dwie foty modeli przed zanurzeniem w bejcy:
http://i12.photobucket.com/albums/a235/ ... GP3562.jpg
http://i12.photobucket.com/albums/a235/ ... iprzed.jpg
http://i12.photobucket.com/albums/a235/ ... yprzed.jpg

Zamaczanie
Robię na dwa sposoby:
- małe modele łapię kombinerkami za tył podstawki i zanurzam w bejcy. Nastepnie strzepuję kilka razy aż kolory będą dobrze widoczne.
- większe modele maluję dużym pędzlem, który maczam w bejcy. Tez daje radę, choć oczywiście zabiera to trochę więcej czasu.

Korekta
Po wyjeciu figurki z bejcy warto jeszcze po niej przejechac pedzelkiem mokrym od benzyny lakowej. W ten sposób zyskujemy mozliwość pokierowania plamami bejcy wg wlasnego uznania - można dosyć odważnie "przemyć" skórę modelu, metaliki, oraz wszystko to, co powinno być jaśniejsze. Ja teraz w zasadzie każdą figurkę w ten sposób "koryguję" - nie zabiera to dużo czasu a bardzo pomaga w osiągnieciu dobrego efektu.

Uwaga tylko, bo benzyna lakowa mocno śmierdzi! Po dłuższej sesji można mieć "odlot", lub awanturę od pozostałych domowników. :)

Lakier
Po wyschnięciu bejcy (czyli nastepnego dnia) modele pokrywamy matowym lakierem. Warto to robić pędzelkiem, bo dzieki temu możemy wybrać, gdzie ten lakier trafi. Odradzam lakierowanie matem po metalikach (bo zamiast metalikowe robią się szare, wystarczy tylko lekko przejechac pedzelkiem po zaglebieniach, gdzie jest bejca, ale nie po całej powierzchni metalowego elementu) i po elementach, które powinny byc błyszące (np. oczy, lub otwarte paszcze, ktore są przeciez mokre od wszelakich slinopodobnych wydzielin).

A teraz juz konkretnie moje prace:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Wkrotce kolejne foty. W drodze są już Spider Riders. :)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2012, o 00:30 przez bless, łącznie zmieniany 46 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Super, szczególnie orki i snotlingi.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Bardzo fajnie Ci to wyszło :D Cóż więcej pisać... jedymne do czego mam ale to młot u trola i trochę za ciemna skora orków :wink:


Sam się zastanowić czy nie darować sobie malowania godzinami moich szkieletów i nie pozanurzać ich po prostu w bejcy... 8)

PS: Możesz napisać jakiej dokładnie bejcy używałeś?

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Bardzo ładne bejcowanie ;)

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

allmighty snots :D

Co jak co, kamień fajnie wyszedł
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2007, o 20:25 przez Zox, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Super. Fajna horda, taka ciemna :)

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Czołem blessie, wygląda naprawdę świetnie, czy to "orzech włoski"?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Rewelacjonen :) Rzeczywiscie tak jak mi mowiles na zywo super wyszlo wsyzstko...

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Bardzo ładnie to wygląda. Najmniej podoba mi się troll, chyba trochę za ciemny jak dla mnie. Reszta - rewelka. Jestem pod sporym wrażeniem, bo efekt jest świetny.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ale koksy! Świetny efekt i zarąbiście mi się podoba ten klocek orków również pod względem wykonania, nie tylko bejcowania ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

heh... wygląda naprawdę fajnie... i ten biedny krasnolud... ale troll strasznie się błyszczy...

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Zajebista ta twoja horda czekam na wiecej fotek...
:wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

klasa : )

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

gobliny i snotlingi wyszly super! zdradzisz jakich farbek i jakiej bejcy uzyles ;) ? najslabiej wypada troll. jak bedziesz mial czas i checi zrob mu maly restart :D

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Trzeba będzie zmienić regulamin DMP abyśmy mogli 3 graczy orkowych wystawić. Jeszcze trochę i będziemy mieli zoptymalizowany skład i zmieciemy wszystkich :twisted:

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Snotlingi świetne, orki trochę zbyt ciemne. Ale ogółem fantastyczny efekt.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Dzieki za miłe slowa. :)
Kołata pisze:Trzeba będzie zmienić regulamin DMP abyśmy mogli 3 graczy orkowych wystawić. Jeszcze trochę i będziemy mieli zoptymalizowany skład i zmieciemy wszystkich :twisted:
Kołata, nawet jak nie na DMP, to na innej druzynowce warto by sie kiedys wystawic jako WAAAGH POWER ! :lol2:
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2009, o 11:20 przez bless, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Bardzo ładni zieloni. Jedynie peleryny wyszły takie "ubłocone" (może to tylko zdjęcie). Poza tym krasnal mógłby mieć łeb bardziej pod kątem że niby wyzionął przed chwilą ducha czy coś:P Ale to już tylko kosmetyka. :D
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Jedno slowo - ZAJEBISCIE!

Kazdy uzywa swoich ulubionych technik, ale liczy sie tak naprawde wynik koncowy, a twoj Bless jest bez dwoch zdan bardzo profesjonalny - gratulacje! Podziwiam!

Pozdro!

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Prezentuje sie calkiem fajnie choc nie jestem fanem dippingu, ale jesli spojrzec na predkosc wykonczenia armii to jest to technika przydatna, a i dla graczy, ktorzy nie lubuja sie w malowaniu wrecz nie zastapiona.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

ODPOWIEDZ