Jak robić zdjęcia figurkom ?

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
ru8ik
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Jak robić zdjęcia figurkom ?

Post autor: ru8ik »

Witam
Jestem nowy na forum, ale od jakiegoś czasu przeglądam regularnie tematy. :)

Pisze tu bo mam drobny problem z robieniem zdjęć. Aktualnie posiadam PENTAX K100 'Super' więc nie najgorszy. Próbowałem wszystkiego - chyba - próbowałem robić fotki wg tego co pisaliście i tego co było zawarte w podesłanych linkach...

Zdjęcia są albo prześwietlone, zbyt ciemne, niewyraźne, ostrość tylko w środku lub po bokach a środek z kolei nie wyraźny... :? Przy świetle dziennym, sztucznym każde wygląda tak samo. Z fleszem czy bez też to samo. Macro czy bez to samo... xD Może to trywialny problem, ale na chwile obecną mam ochotę rzucić tym aparatem :P ale wolę najpierw zrobić zdjęcia figsom potem moge rzucać :P

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

a czy jak robisz zdjęcia nie figurkom (coś większego, dalszego) to aparat też tak wariuje?

bo z tego co piszesz to tylko nim rzucić :) a nie zdjęcia robić.
Obrazek

Awatar użytkownika
ru8ik
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ru8ik »

Robienie innych/normalnych zdjęć jest bez zarzutu... właśnie tylko wkurza robienie zdjęć figurek bo za cholerę nie wychodzą. tj napisałem... będę próbował do skutku :roll:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A Trybem makro?

Awatar użytkownika
ru8ik
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ru8ik »

makro łapie ostrość środkiem tak że boki są nieostre... no i oczywiście tj pisałem wcześniej prześwietlone, ciemne, rozmazane itd. ustawienia różne. ten sam efekt. bd miał sposobność to zrobię takie zdjęcie i pokaże ocb :?:

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Ustawiasz ręcznie odległość, naświetlanie, itp czy pozostawiasz to automatowi?
Vae victis!

Awatar użytkownika
ru8ik
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ru8ik »

próbowałem tak i tak... bd próbował do skutku :P thx za poświęcony czas :)

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

A ja mam pytanie zwiazane z tematem tak pośrednio a mianowicie szukałem tła do robienia figsów, jakiś takich różnych kolorowych które zwykle służą jako tło do figsów i które moge wydrukować itd. Wiem że gdzieś to bylo ale nie mogę się doszukać, czy ktoś moze podać jakiegoś linka? Np takie:
http://www.coolminiornot.com/263589

Sasza
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Sasza »

Skaven, podeślij PM użytkownikowi "Sławol".

sorry nie spojrzałem na date:>

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Ja też dorzuciłbym swoje trzy grosze do tematu. Był kiedyś (pewnie jest jeszcze) cały duży i naprawdę dobry artykuł na ten temat na coolmini, m.in. o komorze bezcieniowej, choć ta pokazana tutaj jest naprawdę OK, gdyby nie koszty oświetlenia. Najtańszym i najprostszym sposobem na uzyskanie bezcieniowego ujęcia figurki jest zakup zwykłej lampki biurkowej, ale "uzbrojonej" w podłużną świetlówkę, która daje białe, rozproszone światło o szerokości ok. 20cm i przy okazji nie zakłóca balansu bieli przy pomiarze. Zdjęcie pstryka się tak, że lampka "leży" na aparacie. Jeśli zaś chodzi o tło, to najlepsze (według fotografików) jest szare o nasyceniu bodaj 30%, bo daje najczystsze odwzorowanie barw (łatwiej po prawdzie napisać, niż wprowadzić w czyn - szukam takiego już ponad rok :lol2: ). A na koniec i tak trzeba powalczyć z Photoshopem...
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Czy najlepsze jest światło dzienne przy robieniu zdjęć figurom czy może być kilka lampek świecących punktowo? Mam możliwość robienia w dzień na balkonie albo z lampkami i jakoś mi to nie idzie. Mam Canona 1000d i kombinowałem już z różnymi ustawieniami czasów naświetlania, przysłon, czułości i balansem bieli. Ktoś może wie co można jeszcze zrobić?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Z moich doświadczeń (skromnych) wynika, że robienie zdjęć przy świetle dziennym powoduje prześwietlanie zdjęć. Jasne kolory - błękity, biele powodują, że te elementy są prześwietlone. Nie mam żadnej komory i muszę robić fotki przy świetle dziennym, ale słabszym, rozproszonym - zasuwam rolety, itp. Lepiej fotki nie doświetlić, niż ją prześwietlić. Niedoświetlone zdjęcie można poprawić w jakimś programie do obróbki zdjęć, natomiast prześwietlone jest do bani...

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

HELP :!: :(
Zna się ktoś na aparatach LUMIX firmy Panasonic? Może mi ktoś podpowiedzieć jak go ustawić żeby robił dobre foty figuraskom?
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
ibniblis23
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ibniblis23 »

Na Cytadeli jest ten fajny art:
http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... ce=message

o tym jak robic dobre zdjecia figsom... przyznajmniej dobry na poczatek... nie widzialem by ktos tu wrzucal ten link.
“Never underestimate the power of sheer, bloody-minded spite”

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Proponuję wykonać takie "ustrojstwo" do robienia fotek:

How to make a simple photobox?
http://coloureddust.blogspot.com/2012/0 ... tobox.html
Obrazek

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

jaki aparat kupić? będę nim robił zdjęcia też figsom, lecz też te normalne.

co polecacie(zależy mi na lustrzance do 1700)
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

zależy na ile chcesz się w to bawić.
Jeśli lustrzankę to warto się pobawić z obiektywami.

Ja mogę polecić taki zestaw:
-używany Canon 50D ( może być amatorska 400,500,550 do kupienia za 1000 pln)
-obiektyw Canon 60mm 2,8 makro ( ok. 1000-1200 pln używany) ale może być jakiś obiektyw z mocowaniem M42.
Tania i ostra optyka, a do figurek i tak nie potrzebujesz autofocus'a

zdjęcia z 60-tki makro wychodzą mega ostre, powiedziałbym nawet, że za ostre z takim sprzętem zrobisz zbliżenia na np: twarz modelu bez przycinania kadru.

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

zależy mi żeby zmieścić się w ~1700 razem z obiektywem.
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

zmieścisz się jeśli kupisz używane body za 1000-1100 pln ( np: canona trzy cyfrowego)
kitowy obiektyw dostaniesz za ok. 100-150 pln
i obiektyw do macro z mocowaniem M42 za ok 150pln
plus przejściówka za 30 pln

najlepiej szukać jakiejś 50'tki lub 60-tki w dobrym stanie, od biedy 135mm. ale daleko będziesz musiał stawiać statyw.

Na allegro na prawdę można tanio dostać używany sprzęt foto tylko trzeba umwiać się na czas na sprawdzenie sprzętu. :)

EDIT:
Aha, koniecznie stałoogniskowy obiektyw do fotografii figurek

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

A nikon D3000 lub canon Eos 1100D
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

ODPOWIEDZ