Figurki Ignis & Rakso - 23.08.16

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Re: Figurki Ignis & Rakso - 21.09.2010 wip eternali

Post autor: Eriks281 »

jak to mówią zacnie
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Bardzo przyjemne dla oka te figurki:)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Ignis pisze:Ponieważ niedługo wątek będzie miał 60 str., postanowiłam zrobić trochę porządków i napisałam spis treści tego tematu, który znajduje się na stronie 1 :D na szczęście szybko poszło :wink:
Świetny pomysł =D> taka agenda wątku by się przydała w nie jednym temacie :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

No dobra, trochę czasu minęło odkąd wrzuciłem coś sensownego i chyba trzeba zacząć to zmieniać. Na początek krasnoludzki lord, kibic Jagiellonii, w drodze na meczyk, który już od dłuższego czasu czekał na wykończenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



jedna uwaga co do zdjęć. Nie mam pewności jak u Was wyglądają bo na wszystkich monitorach do których mam dostęp fotki wyglądają zupełnie inaczej ( #-o ) Ale wydaje mi się, że czerwień i żółć są trochę bardziej nasycone w rzeczywistości. Nie chciałem się bawić w edytorach do fotek, bo raz, że nie potrafię, a dwa, że bałem się, że popsuje fotki i jakieś dziwaczne wyjdą bo dodawanie kontrastu czy nasycenia zakłamywało inne kolory.
Chyba muszę przejść jakiś kurs robienia i obrabiania fotek + skombinować wreszcie namiot do zdjęć.

Pozdrawiam
R.T.S.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Sam namiot nie wiele daje jak się nie wie jak doświetlać figse itd. Wiem bo sam kupiłem namiot myśląc ze wyjdzie mega spoko ;) Powiedz jak oświetlasz figsa przy robieniu zdjęć. Co do kolorków to figsa wygląda jakby kontrast był wyostrzony trochę albo jakbyś robił zdjęcie w trybie sztucznego oświetlenia (takie lekko niebieskawe to foto jest, nie wiem czy każdy to zauważy, ale ja miałem podobną jazde z moim aparatem ) .

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

Reksio_zabójca pisze:Nie mam pewności jak u Was wyglądają bo na wszystkich monitorach do których mam dostęp fotki wyglądają zupełnie inaczej ( #-o )
to zależny w dużej mierze od kąta patrzenia na ekran. Przy lepszych matrycach problem nie powinien występować, no ale nie każdy ma monitor za kilka tysiaczków :lol2:
ja sam sie załatwiłem, bo przy kupnie pierwszych farb (przez internet) niektóre kolorki okazały się zupełnie inne niż w rzeczywistości. Na ogół wystarczy patrzeć na ekran pod kątem 90 stopni
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

J.B. pisze:
Reksio_zabójca pisze:
Odszyfrowałeś mój prawdziwy nick... [-X
Wysłannicy Eshinu, demony Khorne'a, assasyni z Naggaroth, Zabójcy z Karak Kadrin oraz pan Mietek spod monopolowego już po Ciebie idą...

co do farb to fakt, kupowanie przez neta to czasem ruletka, tym bardziej, że "kolorowe kwadraciki" przedstawiające dany kolor czasami chyba są z kosmosu brane ;)

Skaven - zdjęcia robione przy lampce z żarówką ze "światłem dziennym". A trybu akurat nie sprawdziłem, bo zazwyczaj robię przy jednym ale możesz mieć rację.
Jutro może jeszcze pokombinuje ze zrobieniem innych fotek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

kolor na zdjeciach zalezy od balansu bieli ustawianego w apracie, a ten w zwyklych kompaktach ustawiany jest automatycznie i zalezy od warunkow oswietleniowych i kolorow na zdjeciu. balans mozna latwo wyregulowac za pomoca wtyczki do photoshopa o nazwie adobe camera raw (jest standardowo w ps). tyle ze warto miec tez dobrze wyregulowany monitor... mozna znalezc duzo programow w necie pomagajacych w tym :)
ale sie kurde wymadrzylem :roll:
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Krasie cacane, jak cukiereczki. Mniam, mniam. :D

Co do balansu bieli, to niektóre kompakty mają możliwość wyboru ustawień, mam leciwego Nikona Coolpix L10 i jest tam 7 trybów z pomiarem włącznie.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Wodz Asparanoiks jak zawsze na wysokim poziomie!
Najstraszniejsze jest to, ze wczoraj wieczorem zabralem sie za ten sam model i watpie zeby efekt byl choc zblizony ;)
Z mojej strony tylko jedna uwaga - przod pior, gdzie wszystko sie laczy bede raczej robil w innym kolorze niz same piora.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Dużo pomaga oświetlenie modelu z 3 stron, a żeby zminimalizowac prześwietlenia ja lampkę ( tak samo z światłem dziennym) obwinąłem papierem do pieczenia i pomogło.

To powinno Ci trochę pomóc :

http://www.mitril.pl/mitril-poleca/id13 ... gurki.html
http://www.mitril.pl/mitril-poleca/id16 ... zdjec.html

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Ja pier... Rakso... marzy mi sie, zeby kiedys tak lorda mojego pomalowac... chociaz w polowie z taka klasa!

Masakra! Eavy'Metal team sie chowa normalnie...

A tak BTW, podziel sie z krotkobrydym malarzem, jak ty to zloto robisz? Bo normalnie moje iles tam prob spelzlo na zupelnie czyms o wiele wiele gorszym (z wrazenia az zapomnialem jak sie po polskiemu mowi!).

pzdr!
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

dzięki za porady i za te linki. Postaram się zastosować :*

Edit:
Filup - złoto zacząłem właśnie robić nieco inaczej. Zaczynam od mieszanki ruddy leather ze snakebitem, z przewagą pierwszej. Potem stopniowo rozjaśniam snakiem aż do samego snake, dodaje żółty, potem biały. Przy wyjątkowo błyszczącym dochodzę prawie do czystego białego, ewentualnie czystym białym jakieś malutkie błyski na koniec.
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Rakso, zęby zbieram do tej pory z podłogi... w pracy się na mnie dziwnie patrzą :roll:
Może się nie znam na malowaniu i to jeszcze z takim efektem w nmm - kurcze... musisz mnie troche nauczyć, gwardię chcę pomalować w nmm... [-o< to jeżeli chodzi o fotki to sporo fotografów znam którzy coś nie coś mi zawsze pomagali. Więc przechodząc do rzeczy popełniłeś ten sam błąd co Ignis pracę wcześniej... ciemne, intensywnie kolorowe tło powoduje, że matryca od "nie-lustrzanowego" obiektywu ściąga kolory do tego koloru (w tym przypadku do niebieskiego). Procesor od balansu bieli w małpkach jaki by nie był i tak zwariuje. Polecam na o wiele jeśniejszym, może lekko/jasno pomarańczowo-czerwonym tle zrobić fotki by podkreślić to co nie było podkreślone wcześniej.
Absolutnie jesteś moim guru jeśli chodzi o nmm...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Wypróbowałam twoje rady na eternalach i naprawdę działa :) dzięki

I taki mały kruczek Ignis, nie Ingis :wink: :P
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Proszę bardzo :)
Zdążyłem poprawić jeszcze przed Twoim postem ;)

Apropo monitorów i kalibracji ich kolorów to teraz w wolnej chwili w pracy znalazłem nazwę softu którym kiedyś kalibrowałem swój wyświetlacz w efekcie też kartę grafiki wraz z sterownikami:
Colorvision Spyder - to chyba najlepsze oprogramowanie to tego typu rzeczy i darmowe. Naprawdę polecam.
Z takich spraw jeszcze bardzo pomocnych najlepiej mieć gradientowe tło ponieważ na jednolitym mimo, że jasnym potrafią bzikować procesory niektórych aparatów. Trochę się sprzedawało kompów i aparatów w życiu i poznałem trochę teorii.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Khainie!
No i jak tutaj powiedzieć coś złego o tych przykurczach?
Po prostu pomalowani Raksowo. =D> =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

<bije pokłon> nie no lord przekozacki, żebym ja kiedyś tak w połowie malował [-o<
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Drunken_Dwarf
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Drunken_Dwarf »

Rakso masz od mnie browca za tego lorda, a szczególnie za tatuaż z logo Jagi =D>
Słów nie nastarcza żeby opisać jakie wrażenie odcisnęła ta praca.
pozdrawiam
Kto pije ten łebski,
kto pości ten kiepski.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

dzięki :)
a browca dobrego chętnie, zawsze i wszędzie :)
Obrazek

ODPOWIEDZ