Figurki Ignis & Rakso - 23.08.16

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Re: Figurki Ignis & Rakso - 08.11.2010 - kapłan

Post autor: Ignis »

Pani Ognia(tak naprawdę nazywa się Lilith), pomalowana jakieś 1,5 tygodnia temu, do dioramki w zestawie z duszkami i kapłanem, zdjęcia dioramy wrzucę za jakiś czas. Część szatki i nogi są szare ponieważ ma to być ożywająca statua, zależało mi żeby przejścia od kamienia do ciała, czy szaty były ostre dlatego nie robiłam płynnych przejść. Podstawka jeszcze nie skończona. Zastanawiam się czy szare piórka zrobić ogniste (pomarańcze, żółcienie)? Dziik?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

zostawić szare kamienne ^_^. Oczywiście czekam na końcowy efekt :) (widzę chyba brzegi szatek na udach do wyciągnięcia, ale może to tak na fotografii wygląda).

Myślę jakby tu wyciągnąć więcej głębi z części posągowej i skrzydełek.
Bardzo podoba mi się odcień skóry i twarz, zbliżenie samej twarzyczki pokazałoby cały jej urok.

Aaa i jestem naprawdę zaskoczony efektem kolorystycznym na okryciu wierzchnim. Użycie farbki foundation Charadon Granite było dobrym posunięciem ^_^
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, o 23:49 przez ainuin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Bardzo przyjemny model :mrgreen:
Jakiej firmy?
Malowanie bardzo poprawne :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Niezły pomysł :)
Skóra jest taka płaska jak na zdjęciu?
No i efekt przejścia IMO nie jest zbyt przekonujący, ale sam nie mam pojęcia jak to zrobić inaczej.
Tak czy inaczej =D>

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Tył skrzydeł wygląda lepiej niż przód. Przejście między kamieniem a skórą moim zdaniem zbyt gwałtowne. Ogólnie wszystko na Twoim stałym bardzo dobrym poziomie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

daj może jakieś pęknięcia na te nogi i sweter czy coś tam, ewentualnie delikatny drybrush
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Gdzie można dostać taką panią :D?

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Skóra nie jest płaska, a skrzydła z przodu są wycieniowane tak samo jak z tyłu tylko słabo je widać na tej fotce.

Jeśli chodzi o kamienne nogi to chciałam żeby był to gładki kamień i o ile zleceniodawca sobie nie zażyczy pęknięć to pewnie ich nie dodam :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Kamyk będzie gładki jak pupcia niemowlęcia, chyba że wpadnę na jakiś pomysł olśniewający.

Olśniewające pomysły mają to do siebie, że trzeba je wypróbować przed zastosowaniem na "Sucho", żeby nie spartolić wykonanej wcześniej roboty.
Bardzo przyjemny model
Jakiej firmy?
Malowanie bardzo poprawne
Pegaso models
http://pegasomodels.com/productdetails_en.asp?id=686
Niezły pomysł
Skóra jest taka płaska jak na zdjęciu?
No i efekt przejścia IMO nie jest zbyt przekonujący, ale sam nie mam pojęcia jak to zrobić inaczej.
Tak czy inaczej
Jest jeszcze szkoła gładkiego przejścia ( i przy okazji fakturowania. ), ale to już na Mroźną Lilith V2 jak wykombinuję co i jak ^_^ (kapłan ten sam już w acetonie się pluska)

Obrazek

W gładkim kamieniu jest ten plus, że mam furtkę awaryjną do przemalowania na szary marmur.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2010, o 00:05 przez ainuin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fafnir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Fafnir »

A ja powiem, że ma fajne futerko :P

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Są cycki jest +1 ^^

A tak na serio - efekt przejścia z kamienia jest fajny - mogłabyś jeszcze dorobić parę "pozostałości" po nim na skrzydlach etc, wtedy powstałby efekt tak jakby odpadania tej skały z ciała...
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

model fajny szczegolnie cycuch :mrgreen: ksztaltny jedrny...:mrgreen: ale wracajac do tematu, malowanko tez git ale jak na pania ognia to ma malo wspolnego z ogniem jak na razie i chociaz piorka sa ok to jednak nie widze innego miejsca gdzie ten ogien mogl by sie znalesc. poza tym szaty... niby sa git ale ich delikatnosc rzezbienia i ogolnie ksztalt figsy prosza sie zeby zmalowac je z dodatkiem flasha jakiegos zeby wygladaly na przeswitujace w odpowiednich miejscach :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Oj, bo ona się dopiero co budzi z letargu :wink: a poza tym nie chciałam żeby wyglądała jak pochodnia, zamysł był taki żeby była mroczna troszku. Myślałam o dodaniu płomyków ognia przy/wokół ołtarza na którym stoi ale to będzie do zobaczenia dopiero za jakiś kawałek czasu :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Zastanawiałaś się czy nie lepiej by wyglądał efekt "odpadającego" kamienia niż to przejście z kamiennego w cielisty.

Coś jak by wychodziła spod cieniuteńkiej skorupy.
Wystarczy tylko na łączeniu kamienia ze skórą pobawić się cieniami i całą linię lekko zmowyfikować by miała kamienne pęknięcia.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Opinia z która w pełni się zgadzam.O ile sama babeczka znakomita, to kamienne nogi mało przekonywujące.

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Był i taki pomysł ale nie byłam przekonana czy to dobrze wyjdzie szczerze mówiąc.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Pegaso models ma świetne produkty. Mam jedna babeczkę i czeka na malowanie... taka kucająca anielica...

A wasze prace jak zwykle rewelacja! =D>

Rettah Dam
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Rettah Dam »

"Pani Ognia" jest urocza, piękna i suuuper;] to czerwone wdzianko bardzo mi się podoba - jeśli chodzi o wypowiedzi: za małoognia, brakuje ognia - to wydaje mi się, że ogień w tej fig popsuł by trochę klimat - teraz dziewczyna hmm promieniuje subtelnym kobiecym, wdziękiem - jaskrawy ogień by zniszczył ten klimat.



Kamienna fig fajna super wygląda ten kamień - naprawdę bardzo pro,ale efekt troche psuje moim zdaniem skóra modelu -mgła by być trochę bardziej wycieniowana.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Rettah Dam pisze:"Pani Ognia" jest urocza, piękna i suuuper;] to czerwone wdzianko bardzo mi się podoba - jeśli chodzi o wypowiedzi: za małoognia, brakuje ognia - to wydaje mi się, że ogień w tej fig popsuł by trochę klimat - teraz dziewczyna hmm promieniuje subtelnym kobiecym, wdziękiem - jaskrawy ogień by zniszczył ten klimat.
jak to ma być subtelny wdzięk to ja jestem nocnym goblinem
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

full nudity nazywać subtelnością, to jak burdel nazwać wieczorkiem towarzyskim :D

Jakoś nie wiem za bardzo czemu, widziałem przecież już wiele Twoich modeli Ignis, ale ten to chyba najgorszy jaki widziałem (w Twojej kolekcji oczywiście :) )!
W pierwszej chwili po kliknięciu w Waszą galerię myślałem "no, zobaczmy jakiś piękny model co natchnie do pracy" a tu "WTF!?". Może sam lepiej nie maluję, ale skrytykować muszę :) - Czerwień wygląda mi na scab red zdrybrushowany blood redem 50/50 z blazing orange, szare piórka 2stopniowo cieniowane też widzę. Szatka jest w tym wszystkim najlepsza, ale na zdjęciach się błyszczy. Skrzydła to po prostu przy Twojej klasie 1/10 :)
Co do efektu petryfikacji to jestem zdania, że inaczej jak płynnym przejściem tego się nie załatwi. Pierwsze skojarzenie jakie patrząc na nogi wysnułem to - podarte pończochy... ale gdzie jest pas? :D Szmata z boku wyglądaj ka ubabrana w betonie na budowie ;). Skóra płaska jak moja była ;) Włoski też troszke licho, ale sam nie umiem lepiej, to powiem średnio :). Ogółem to zawód straszliwy! Mam nadzieję, że to tylko wczesny WIP :)

PS.
Oczywiście nie ma tu nawet krzty zazdrości, czy chęci jakiegoś dokopania, fanem galerii Waszej pozostaję, ale ten model to zbrodnia IMO w tym zacnym pięknym gronie majstersztyków :) 2/10 z uśmiechem na zachętę do roboty ;)

Pozdrawiam, Szrama

ODPOWIEDZ