Skaven-blog malarski [up 29.08.08 ]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

vocal pisze:...
Yhhh.... nie umiem malować :(

A tak na serio to kły faktycznie poprawię a podstawka taka ma zostać, serce boli ze nie mogę jej wymaxować ale cóż.

Taki opierdziel dostałem ze zwątpiłem w to że umiem malować :D :wink:

Ale dobrze będę wiedział nad czym pracować, orkas patrzy przed siebie tylko na fotkach wygląda jakby mu oko uciekło :lol2:

A co do szmatki to chciałem zeby to wszystko było stonowane bo armia cała ogólnie cała w ograniczonej palecie jest. Szachwonica byłaby super, ale żeby ją ładnie namalować na takiej powierzchni musiałbym więcej sobie krzyknąć a to pierwsza praca do tej armii więc na razie chciałem mało policzyć, tak dla ogólnego rozeznania.

Ogólnie z TT jest tak ze dla każdego prezentuje on inną wartość. Np. Driady wyżej są na TT malowane a zielony ludek wydaje mi się ładniej zrobiony. Pewnie cmonowo ta praca będzie tak między 6/7 jakby zrobić ładniejsze toto bo przekonałem się że przy dobrych zdjeciach praca dużo zyskuje.

Zobaczymy co w środę powie człowiek dla którego to malowałem, Jak mu się spodoba to gitara a jak nie to trzeba będzie poprawić :wink:

W każdym razie dzieki za cenne uwagi, w szczególności mojemu Mistrzowi Zen Vocalowi 8) :wink:

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Ten odcień dzika też mi jakoś tak nie pasuje. Ale za to pysk wilka na ramieniu bardzo ładny.

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Możesz jakiegoś Teclisa albo Caradryna pomalować i nawet podstawke wymaxuj :lol2:
Beka na maxa

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Stay tunned Oskarro :wink:
Z teclisem mam nadzieję ci się nie śpieszy a drugiego miśka zacznę coś mącić jutro a mozę jeszcze dzisiaj wieczorem.
Pozdro

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Nowy aparacik i foty od razu niebagatelnie lepsze kupiony to można parę pierdułków włożyć :lol2: :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

Nie podobają mi się oczy ghula. tak to bardzo fajnie:)
jak malowałeś płaszcze tych elfów??

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Nieeezłe :) zwłaszcza skóra na mengilach

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Oczy ghoula wyszły właśnie spoko, takie małe skur.... które patrzą co tu ugryźć :D
A płaszczyki powstały dzięki washom gw nowym.
Malujemy bazowy kolor na talaran flesh z fundacji gw, po tem highlight z dwarf flesha potem higlight z elf flesha, na to wash gw ogryn flesh i gotowe, minimum pracy maximum efektu, podobnie skóra ghoula była robiona.

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Ghul wygląda naprawdę spoko, ale faktycznie z tymi oczami wygląda jak głodny niedorozwinięty murzynek.
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Oczy za jasne.

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Jak sporo osób zauważyło, oczy za bardzo odcinają się na tle skóry. Do tego nie zostawiłeś czarnej obwódki i oczy wyglądają na nieproporcjonalnie duże.

Mengile - nie podoba mi się skóra na twarzy, po prostu nie pasuje mi do elfów ;) I zlewa się mocno z płaszczami. Znowu kwestia oczu - ten zezowaty elf po prawej nie wygląda najlepiej ;)
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Oczy u Ghula wlaśnie bardzo fajne, wygladają jak gały takiego szaleńca :) Można by je lekko zglazować czerwonym, żeby wygladały jak przekrwione, tylko nie wiem czy nie wyszłyby różowe :P
Płaszcze na Mengilach mi się średnio podobają, są jakieś mało trupie... Ja osobiście wolałbym takie zgniłe i rozkładające się, ale jak Tobie się podobają to ok ;)

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Widzicie, Lunn załapał o co z oczami chodzi :wink:

Gdybym zrobił czarną obwódkę to wygladałby jakby się malował (wiem bo kiedyś robiłem takie dwarfy i wyszły imo strasznie pedalsko, ale cóż tak miałem malować to nic nie mówiłem :wink: ).

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Bo to ma być bardzo wąski pasek na powierzchni oka ;) I wierz mi, jeśli nie jest za szeroki, bardzo poprawia wygląd oka :). Ew. dla łagodniejszego wyglądu można szarości użyć.
Ale jak Ci pasuje taki efekt, to ok :)
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Troche czasu udał osie ukraść i to efekty pracy:
(Jutro postaram się zdjecia do dziennego światła zrobić bo tu jakieś takie wyblakłe kolorki wyszły)
Obrazek
Obrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

O my god, jaka twarz :lol: Z tą skóra to wygląda jak murzyn, bez kitu, jeszcze ten kontrast z blond włosami, koniecznie rozjaśnij skórę.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Nie wiem czemu ale właśnie takie muzynkowate elfiki strasznie mi sie podobają, ale jeżeli bedzie to raziło wiecej osób to faktycznie uznam ze ja mam dziwny gust i to zmienię :D :D :D

Praca w sumie jeszcze nie wykończona jutro bedę dalej się z ty mmeczył, na rzie taki prototyp zeby zobaczeć jakie błędy inni widzą :wink:

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Murzynek jest fajny ale włosy troche przyciemnij i będzie mniej w oczy się rzucał.Kto powiedział że elfy muszą być blondasami jak z podręcznika wermahtu?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jajebie Oo murzyn elf

a i lew nie powinien miec chybna tak zoltego futra :)

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Primo - mniejsze zdjęcia by tej figurce sporo pomogły. Dając tak duże fotki na własne życzenie pokazujesz nam wszystkie niedociągnięcia. A niestety na tej figurce jest ich trochę ;)
Włosy są zdecydowanie zbyt żółte jak na blond i wyglądają zwyczajnie źle. Na taki kolor włosów polecam snakebite leather, bubonic brown i bleached bone, ew. z minimalnymi domieszkami żółtego - wychodzi zdecydowanie naturalniej :)
Twarz - kolor skóry to kwestia gustu (mi się np. nie podoba ;)), ale technicznie też za fajnie nie wygląda - cień pod policzkiem jest za głęboki i zbyt ciemny.
Lew wygląda zupełnie przyzwoicie, szczególnie na mniejszych zdjęciach :)
Trochę mnie razi użycie tego samego koloru do rękawic i drzewca topora (swoją drogą dziwny patent rozjaśniać brązowy do zielonego, to chyba wina zdjęcia ;)). No i cieniowanie rękawic generalnie trochę na zbliżeniach niefajnie wygląda.
Metaliki całkiem fajne, choć wyciągnąłbym je jeszcze trochę na krawędziach :)
No i ostatnie zastrzeżenie - kamienie (te leżące "poziomo"), choć fajne technicznie, to są źle "fizycznie" pomalowane ;) Blik powinien być na górze, kolor prawie całkowicie na dolnej części klejnotu.

Generalnie - jak mówiłem na początku - mniejsze zdjęcia sporo by tej figurce pomogły, ale generalnie jest całkiem fajnie :)
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

ODPOWIEDZ