Prawie jak blog! (UP 20-01-2017!!!) - White Lion - KD:M

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Prawie jak blog! (UP 20-01-2017!!!) - White Lion - KD:M

Post autor: Bizon »

Jakiś czas temu naszła mnie niezmierna ochota zakupu Orczego Warbosa z typu zrób se sam. Niestety dzik w zestawie wygląda jak truflojad szablo zębny, a i jeździec imponująco nie wygląda. Kiedy pojawiły się nowe plastikowe BO wiedziałem że to jest to ;)
Ochoczo zabrałem się do małego tuningu samego dzika a potem i jeźdźca i o to efekty.

(Przy pasie po prawej stronie znajdzie się jeszcze sztylet który każdy BO posiada na standardowym wyposażeniu ;P ; Po lewej natomiast przykleję jeszcze uciachaną głowę z nowego boxu spejs orców ; Z przodu natomiast pod masywnym naramiennikiem znajdzie się jeszcze mała czaszka na łańcuchu z zestawu fanatyków - części nie przyklejałem dla wygody malowania zatem nie znalazły się na zdjęciach)

Zapraszam do komentowania :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 sty 2017, o 01:30 przez Bizon, łącznie zmieniany 53 razy.

Awatar użytkownika
Reiko
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Reiko »

Bizon pisze:truflojad szablo zębny
Tu mnie powaliłeś :lol2:

A co do orkasa to zapowiada się świetnie. Fajnie wygląda z tą włócznią.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

A dziękuje :) zamierzam jeszcze usadowić dzika na jakiejs fajnej podstawce z łupkami skalnymi.

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

Prezentuje się zachęcająco, ale czyżby robota stanęła w miejscu?

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Niestety chwilowo ;) aktualnie maluje orczego szamana (Nazgoba), jak go skończe zamierzam ponownie zabrać się za Bosa :D

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

To jak szamana skończysz to wrzuć jego fotki :) :wink:

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Mi takze sie bardzo podoba, ta ręka sztandarowa od BO jest fajnie pomyslana ;P, tylko te orkowe tarcze s ajak dla mnie troszkę za małe ;/

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Tak wygląda narazie mój szaman ;)
Niestety fotek za dobrze robic nie umiem:P w rzeczywistosci ma bardzo ładne(mym skromnym zdaniem) przejścia z goblin na camo greena na pysku, ale nie udało mi sie ich uchwycić

Obrazek

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

No ładnie dosyć pomalowany a w szczególności mieczyk mi sie podoba, fotki nie są najgorsze. :wink:

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

Dla mnie? Bomba!
Skórka jak z żywego Orka (choć nigdy żywego Orka nie widziałem ;P ).
A fotki niczego sobie, choć przydało by się jaśniejsze tło...
Czekam na dalszy ciąg.

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Dzieki za pozytywne komentarze :)

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Witam, niestetey nie urobiłem sie na PMOTM 10:P ale zamieszczam foty nieomalze ukonczonego warbossa na dziczu. Zostało pare szlifów jeden element do doklejenia no i oczywiscie podstawka :>

Obrazek

Czekam na wasze opinie na jego temat :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

O, coś dla mnie do obgadania - Zieloni :)

ORC SHAMAN

Widzę, że jeszcze w fazie WIP, ale można parę słów napisać. Zacznę od fotek, które są za ciasno skadrowane :) Daj trochę więcej miejsca i przestrzeni naokoło, nie obcinaj tak, bo sprawia to wrażenie, jakby figurka się w kadrze nie mieściła i ogólnie trzeba się przyglądać :) Przy jeźdźcu sprawa też wygląda podobnie :) Za ciasno kadrujesz, a nawet obcinasz modele, choć większość widać, bo ujęcia są dość bliskie :)

A malowanie - bardzo ładnie, kolory żywe, intensywne. Skóra jest niemalże ogórkowa, ale ładnie się wyróżnia i skupia wzrok. Podoba mi się. Skórzane elementy, jak worek, szmaty wyszły naprawdę nieźle, to samo tyczy się pozostałej części "garderoby". Dobry kontrast stworzony przez zestawienie ciemnego okrycia i zielonej skóry, widać poszczególne detale.

Proponowałbym jedynie wzbogiacić trochę skórę paroma prostymi trikami, mianowicie:
- wpuść wash z jasnego brązu we wszystkie zmarszczki orka, także w zagłębienia przy mięśniach, potem popraw ciemniejszym brązem i na koniec lekkim czarnym washem
- po washach można popróbować wyciągnąć kolorem podstawowym z dodatkiem Elf Flesh/Skull White/Sunburst Yellow (cokolwiek): skórę, wszystkie wystające części ciała, kości policzkowe, zmarszczki itp. Wystarczy kilka delikatnych pociągnięć pędzla, a skóra zrobi się przez to wyrazistsza :) Można też pokusić się o ubarwienie dolnej wargi :)

I nie jest to trudne, naprawdę ;)

Ciuchy ogólnie mogą być, dobre zestawienie kolorów dobrałeś. Metaliki za to trochę ucierpiały, jeśli mam być szczery. Może przebarwiłbyś je troszeczkę miejscami? ;) Sam kolor jest OK, brudny i ciemny, ale trochę monotonny. Za to bardzo mi się podoba czaszka na zwieńczeniu rękojeści =D> Czekam na postępy, bo będzie z tego naprawdę ładny model!

WARBOSS

Tutaj sprawa z komentarzem jest o wiele łatwiejsza ;) Podobają mi się: metaliki (o wiele lepsze, niż u szamana), futro dzika, skóra dzika, niebieska szmatka (choć trochę za jaskrawa, jak na mój gust), głowa-trofeum, no i tarcza. Aha, no i ten krótki miecz w pochwie też jest OK.

Nie podobają mi się za to wcale a wcale: kły, rogi i w ogóle kości, włócznia... Takie blade, bez wyrazu, bez cieniowania, malowane jednym kolorem... Można coś z tym jeszcze zrobić? ;) Mówisz o szlifach ostatecznych, więc mam nadzieję, że znajdzie się to na tej liście :) Aha, no i skóra jeźdźca mogłaby otrzymać parę miejscowych rozjaśnień, ale jeśli ma być taka bardzo ciemna, to nie za wiele, raczej, żeby detale wydobyć, a nie zmieniać odcień :)

Podsumowując - i tu i tu widziałbym klika zmian, ale ogólnie mówiąc - figurki prezentują się bardzo przyzwoicie i są starannie pomalowane, bez zalewania sąsiadujących ze sobą poszczególnych elementów :)

Dawaj dalej :)

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Szamana skończyłem już jakiś czas temu;) ale co do warbossa postaram sie zastosowac do twoich rad :) Wielkie dzieki za podpowiedzi oraz zarówno slowa krytyki jak i pochwały ;D

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

Dla mnie bomba!
Jedyne do czego bym się przyczepił to odcień skóry warboss'a - dobra dla czarnego orka, ale dla zwyklaka za ciemna...
Według mnie nie musisz nic poprawiać!
Tak trzymaj!

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

To jest Black Orc :roll:
Fajny, podobają mi się metaliki i skóra dzika, generalnie bardzo fajny :)
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

Ty... Faktycznie...
Zmylił mnie dzik, tarcza i czubek włóczni, które pochodzą od zwykłego warboss'a... Nie wiem czemu nie wczytałem się w temat... :?
Niemniej jednak wtopa! Proszę o wybaczenie...

Teraz to mi już wszystko pasuje :D

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

warbos fajny ale ta szmatka niebieska jest za czysta...to jest ork...ta szmata powinna wyglądać przyzwoicie...to powinna być przepocona szmata ze tak się wyrażę spod wielkiej orczej przepoconej D**y a nie czysciutka chusteczka bretończyka... :roll: ale to moje zdanie i model i tak wyglada miodnie szczególnie idea- weź bitsy i pobaw się nimi robiąc modele

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Wielkie dzieki za pozytywne komentarze na dniach postaram sie wrzucic foty już skończonego bossa :)
warbos fajny ale ta szmatka niebieska jest za czysta...to jest ork...ta szmata powinna wyglądać przyzwoicie...to powinna być przepocona szmata ze tak się wyrażę spod wielkiej orczej przepoconej D**y a nie czysciutka chusteczka bretończyka...
No w rzeczywistosci jest nieco ciemniejsza ale brudnawa nie jest, ale mnie jakos sie taka podobała wycieniowana nie pobrudzona. Ale rozwaze rozważe :D

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Obrazek
No to chyba na tyle, raczej nic już w nim nie zmienię:) Powstawał dość długo ale efekt końcowy nawet mnie zadowolił. Śmiesznie troszkę wygląda jak wstawić go w regiment zwykłych boar boyzów :P ale cóż sam dzik już jest wyższy od boyza :) .
No nic zapraszam do komentowania:)

ODPOWIEDZ