PMoTM 7 jazda chaosu by vocal

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Majster-Bieda
Pseudoklimaciarz
Posty: 24
Lokalizacja: Gdynia- chaos

Post autor: Majster-Bieda »

bardzo fajne pomysly (ja sfojch knightów tez nie typowo pomalowalem jedni niebiesko-fioletowi drudzy (w pracy) niebiesko-zieloni

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie wiem czy nikt nie zauważył, ale ten jeden koleś zamiast kul na cepie ma kosci, super pomysł jak na idee tego regimentu, w ogóle fajny pomysł :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

i oto oni, ledwo zdążyłem a i tak nie tak jak chciałem:) będą poprawiani na pewno w nowym roku;) oto oni:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

To i bardzo fajnie ;P Tyle ze takie lekko nurglowe kolorki a to miał być chyba tezenech. Mim wszystko mnie sie podobają :)

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Miażdża... masz mój głos :)
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

I mój.

Naprawdę doskonały pomysł i dorównujące mu wykonanie. Ja się nie mam do czego przyczepić.
Uerph.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Póki co to ja nie widzę konkurencji :P

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

świetni:) cała armia w karcianych klimatach wyglądałaby genialnie :twisted:

Santi
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Wołów, klub Karak Var

Post autor: Santi »

no cala armia w takim klimacie była by spoko, knightci zarąbiści

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Rewelka , miło będzie sie masakrować tak pomalowany chaos :)
Z czego jest zrobiona ta wtopiona w podstawke kostka ?
Beka na maxa

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jak na razie masz mój głos, ale te podstawki kują mnie w oczy....

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

rycerze sa swietni ale jak dla mnie przejebales troche z tymi podstawkami.. motywy na tarczach jakies poukrywane kostki ktoych trzeba by sie doszukiwac itp to super pomysl, ale te podstawki to juz mimo wszystko za duzo.. wolalbym jakies 'zwykle' 'niezwykle' w stylu lód czy cos takiego..

tak czy siak moj glos masz ;)


pzdr

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

A i owszem podstawki są troszkę zbyt oczojebne, odwracają uwagę od figurek, ale chyba właśnie takie było założenie ;) Regiment świetny, mój głos należy do Ciebie ;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

o.. chyba widze faworyta :)

fajny pomysł..
mi bardzo podobaja sie metaliki i tarcze.

za to podstawki sa za bardzo wyraziste - staja sie jakby wazniejsze od samych figurek - IMO zly efekt.

pozdrawiam
Obrazek

Yori
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Yori »

Podobnie jak niektórzy przedmówcy:

Swój oddam na Twoje figurki, gdyż są bezkonkurencyjne, ale podstawki moim zdaniem psują ostateczny efekt !

Nie zmienia to faktu, że jesteś jednym z najlepszych w Polsce !!!

Chylę czoła <ukłon>

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

swietny pomysl ... gratuluje ... widze ze to jest faworyt ...

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

fajni ale mam pare ale ... glowa championa wyglada dziwnie ... no i jedna powazna wada - niepomalowana glowa na 2 od lewej kolesiu (przy koniu) ... ogolem fajny klimat maja ale troche niestety nie chaosnicki ale coz co zrobic i tak mi sie podoba bo jest to oryginalny pomysl i bdb wykonanie ... pozdro

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

dzięki wszystkim za komentarze!!:)
pisałem na swoim blogu już o założeniach tej armii ale w związku z dużym zainteresowaniem jazdą czuję się w obowiązku przytoczyć je jeszcze raz i wytlumaczyć wszystko.

INSPIRACJA
armia miała mieć chaotyczny charakter. nie w sensie chaosu-nieporządku ale chaosu-niezwykłości, czegoś niespotykanego w naturze, bajkowego wręcz. i rzeczywiście- zainspirowałem się 'alicją w krainie czarów':) była to pierwsza pozycja do oglądnięcia (bajkowa nie wiem czy nie disneya) przed rozpoczęciem budowania konwersji, kolorystyki, podstawek. nie mogąc zabrać wszystkiego skoncentrowałem się głównie na elementach gier- szachach, kartach.
DOSTOSOWANIE DO BATTLA
drugą rzeczą którą chciałem włączyć w ten świat i połączyć ją z battlowym była marka boga a najlepiej do tego nadawał się tzeench:) jako bóg losowości idealnie pasował do mojego założenia z użyciem gier. doszły kostki jako element typowo battlowy i reprezentujący w jakiś sposób bitewniaki. ponadto kolor tzeencha- niebieski- będzie występował chyba w każdej figurce tej armii.
FILOZOFIA
tak więc otrzymałem ciekawą alternatywną rzeczywistość wręcz, świat równoległy opanowany przez chaos (w alicji też można się doszukiwać świata równoległego w tym 'za lustrem') czy obszar dotknięty tak mocno mocą tzeencha że poszczególne formy normalnych rzeczy są kształtowane i dopasowywane do narzucającego formę bóstwa i zmieniane:) np. otoczenie- ziemia pod wpływem siły twórczej tzeencha zostaje zamieniana i podporządkowana do bóstwa bo tak silne jest jego oddziaływanie na nią że przejmuje ona trochę jego charakter- w tym wypadku zamienia się w spaczoną planszę do szachów:) to samo zresztą dzieje się ze sługami boga tzeencha- wyrastają im dzioby, pióra, skrzydła.. czemu w ten sam sposób nie miałoby kształtować się ich otoczenie??
ODNIESIENIE W FIGURKACH
-tarcze-karty. początkowo myślałem nad narysowaniem kart na tarczach o różnych nominałach- '9 pik' '5 pik' a champion to powiedzmy 'as pik' ale wyszło mi że chciałbym to połączyć z motywem szachownicy więc rycerze dostali herb pik na szachownicy:) ponadto tarcze o różnych nominałach mniej by ujednolicały regiment a do tego wymagały więcej czasu i gorzej wyglądały.
-elementy gier- wiszące kostki na łańcuchah, wiszące karty, korbacz z kostek to główne pomysły w tym regimencie. niektóre zostaną zwielokrotnione w reszcie armii jak korbacze z kostek. i oczywiście podstawki same:)

a teraz odp na komentarze:)

@Sykstus- kolorki może nie nurglowe ale undivided.. bałem się trochę dawać zbyt dużo niebieskiego, chciałem w miarę mroczny wygląd a soczyste kolory go nie utrzymują za bardzo. a zgaszone- przypominają nurgla:P tak więc poszedłem na kompromis- będzie soczysty niebieski ale w małych ilościach. przemyślę za to inkowanie zbroi albo elementów niebieskim/fioloetowym/turkusem.

@Crom- cała armia będzie w tym klimacie, mam nadzieję że ją skończę kiedyś;] ale jak wiadomo to hobby, tu nie ma pośpiechu:D
Rewelka , miło będzie sie masakrować tak pomalowany chaos
Z czego jest zrobiona ta wtopiona w podstawke kostka ?
@Oskar- to armia dla zabawy i odmiany od szczurów bo ileż można masakrować wszystko elektrykami:P swoją drogą myślę że ta armia ma potencjał, jest paru graczy którzy tym wymiatają:) a nawet jak ja nie bede to pogram czymś innym niż klockami i z M większym niż 5/6:P
kostki to... kostki:D pocięte i spiłowane. chyba że chodzi Ci o te w korbaczu- to jest korbacz z flaglantów nowych po prostu z obciętymi kolcami;)
Jak na razie masz mój głos, ale te podstawki kują mnie w oczy....
@Kokesz- poczekaj aż dostaną błyszczący lakier jeszcze:P:P:P

@thurion- miałem parę prób z innymi podstawkami wcześniej ale mi nie podeszły. zwykłe nie przystawały. kostki zakopane w piasku.. wyglądały sztucznie. a same kostki na podstawkach chciałem zawrzeć, bo to część pierwotnego pomysłu:) chciałem zrobić całą armię włącznie z podstawkami z pomysłem na skalę światową, czymś czego nie było. a spaczona szachownica wydała mi się pomysłem który nie dość że pasuje do idei, jest wyrazistym symbolem armii, to jest dodatkowo czymś zdecydowanie nowym i unikalnym. a chaos wydał mi się jedyną armią przy której podstawkach można naprawdę poszaleć, uwolnić wodze fantazji, zrobić coś niestandardowego, stworzyć wręcz alternatywną rzeczywistość (tak, tak, inspirowałem się trochę Dukajem:) ). i mimo że podstawki rażą w oczy kolorami i ostrymi krawędziami, to jest to pewnego rodzaju kompromis między efektem, a pomysłem. nie wspominając o funkcji przyciągania uwagi do armii- taki wabik kolorystyczno-geometryczny, dla któego ktoś podchodzi żeby odkryć konwersje na figurkach. kolejną rzeczą jest kontrast między podstawkami a bardziej stonowanymi figurkami podkreślony dodatowko (przy rycerzach dopiero zostanie) lakierem błyszczącym (/półbłyszczącym) na podstawkach i brakiem połysku na figurkach. taka zabawa fakturami i kolorami:)

@Yori, Asassello, Bonczek- oczywiście macie sporo racji, sam się zastanawiałem bardzo dużo i długo jak rozwiązać ten problem i doprowadzić do kompromisu między ideami, planami, względami artystycznymi... to była najlepsza opcja jaką wymyśliłem, co nie znaczy że najlepsza;)
swoją drogą myślę że kto raz zobaczy tę armię, nie zapomni jej wyglądu do końca życia:)
glowa championa wyglada dziwnie ... no i jedna powazna wada - niepomalowana glowa na 2 od lewej kolesiu (przy koniu) ... ogolem fajny klimat maja ale troche niestety nie chaosnicki
@dead- głowa championa i ta wisząca u boku nie zostały jeszcze odpowiednio wykońcozne- brak czasu przed sylwestrem niestety:( wolałem dać co mam niż nie dać nic;)
co do tego czy chaośnicki klimat... może wprowadzenie w moim poście jakoś wpłynęło na Twój pogląd, może nie.. nie każdemu moja wizja kompilacji alicji z battlem może podejść, tak samo jak podstawek;)

jeszcze raz dzięki za wszystkie opinie i Wasze głosy;) niezależnie czy wygram, konkurs i tak spełnił moje założenie- (prawie) skończyłem coś malować do tej armii!:D
no i cieszę się że pomysł się Wam podoba mimo zastrzeżeń!
pozdrawiam wszystkich!

bartekk
Mudżahedin
Posty: 293
Lokalizacja: toruńskie przedmieścia, dokładniej jakubskie przedmieścia

Post autor: bartekk »

nie glosuje ale wiedz, ze mentalnie cie wspieram, mordo ty moja

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Pomysł i wykonanie bardzo nam (mnie i żonie, której pokazałem Twoją jazdę :) ) się podobają. Zresztą, Twoje dokonania w temacie armii Chaosu "w innym wymiarze" obserwuję od czasu jak zobaczyłem ogary. :) Jazda mnie nie zawiodła. Czekam na więcej!

Pozdrawiam,
Krzysiek

ODPOWIEDZ