Dżezi stuff z innych stron

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Dżezi stuff z innych stron

Post autor: Rapta »

Proponuję wątek, w którym będziemy mogli podziwiać i komentować prace znalezione na różnych serwisach www . Chodzi mi tu bardziej o ładne miniaturki malowane do armii niż zapierające dech w piersi figurki mistrzów. W założeniu temat ma nas wszystkich inspirować do pracy nad wlasnymi modelami i mam nadzieje, że tak będzie :)

Co jakiś czas będę update'ował topic, ale jeśli ktoś wpadnie na coś sympatycznego, wartego pokazania to proszę wrzucać pamiętając o tym aby podać autora i miejsce znaleziska.

Na pierwszy ogień idą krasnale. Urzekają kolorystyka i stylem. Nie spodziewałem się, że z tak okropnych (imo) modeli można tyle wycisnąć.
Malował OldFogey(GriffinPainting), a znalezione na forum warhammer.org.uk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Od razu wiedzialem ze malowal to kolega OldFogey :P Gosc jest naprawde swietny, ma swoj specyficzny klimat i technike. Cokolwiek maznie mozna jedynie bic brawo.

No to moze ja cos od siebie wrzuce.
Maly popis pewnego dzentelmena z Finalandii o prostej ksywce Mika a udzielajace sie na tym samym forum co kolega OldFogey.
Powiem krotko - pan jest moim guru jesli chodzi o malowanie VC (i nie tylko oczywiscie)!! Najlepiej pomalowane umarlaki na necie. To tylko probka jego talentu.

Obrazek
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

krzaty mnie nie urzekły... za to umarlaki super :)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Mialem Mike na celowniku, zeby tu zapodac, ale ciesze sie, ze wrzuciles. Najlepsza tutaj jest wariacja na temat kolorow skory zombiakow. Przez ten zabieg sa jeszcze ciekawsze. No i oczywiscie te dirty metaliki - to jedna z rzeczy ktorych warto sie nauczyc od tego pana :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Widziałem kilka jego prac i są naprawdę super :!: W szczególności metaliki .... :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

O tak, Mika jest po prostu mutantem. Strasznie lubię jego prace.
Old Fogey też ma pojęcie o tym co robi :) Ale akurat te krasie mi się nie spodobały - slaba skóra i w ogóle jakoś jakby mało rozjaśnień. Jednak trzeba przyznać, że fajnie mu wyszły stonowane kolory. Jak dla mnie jednak zbyt płascy :)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Dawno nie widziałem tak udanych truposzy; podoba mi się pomysł "movement tray'a" w formie "cmentarnej wysepki".

W krasnoludach natomiast, mimo usilnych prób, nic nadzwyczajnego nie odnalazłem, poza skórą, której odcień świadczy o tym, że mogłaby kwalifikować się do badania dermatologicznego.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Kilka prac by Mika :
(Normalnie są świetne ....)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Ha! Nowe, jeszcze lepsze prace!

Ten pierwszy ludek elegancki; przypomina mi obrazek (gdzieś w PiM się poniewiera) "Live in Russia instead of playing post-nuclear RPGs" (czy jakoś tak).

Trupki trzymają wysoki poziom, natomiast orkowie i trolle forumowe imitujące mutantów są po prostu uroczy! Te paszczęki, te konwersje, no i malowanie - świetne!
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Nietykalny
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Nietykalny »

ta zniewaga krwi wymaga ;p jak mogłeś!!! tak o moich krasnalach powiedzieć!!! figurki są bardzo fajne!! wystarczy umieć malować!
to malowanie jest na przyzwoitym poziomie ... w odpowiedniej tonacji jak na górnika ale nie uważam ze to szczyt jaki można osiągnąć malując takie krasnale! więc nie ma mowy tu o wyciskaniu z nich czegokolwiek :)

Nietykalny
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Nietykalny »

co do mika bomba prace ale tylko z daleka z bliska już na 1 fotce widać braki w spodniach i każde pociągnięcie pędzlem .. widocznie nie uznaje on wody i rozcieńczania farbek.. grube warstwy bardzo kontrastowe kolory.. bardzo efektowne jak mówię z 50cm, najbardziej kościotrupy mi przypadły do serca.. no i PODSTAWKI i cały klimat jesienny ! BOMBA!

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Nietykalny pisze:nie uważam ze to szczyt jaki można osiągnąć malując takie krasnale! więc nie ma mowy tu o wyciskaniu z nich czegokolwiek :)
Wklej mi w takim razie - bardzo chetnie zobacze lepiej i klimatyczniej pomalowane krasnoludzkie plastiki :]
Nietykalny pisze:już na 1 fotce widać braki w spodniach i każde pociągnięcie pędzlem .. widocznie nie uznaje on wody i rozcieńczania farbek.. grube warstwy bardzo kontrastowe kolory..
Skoncz, bo pojecia nie masz o czym gadasz :?

EDIT: Tak mi cos zaswitalo, wiec sprawdzilem - bande mutantow pomalowal Jakob Rune Nielsen. Szczurek nie wprowadzaj uzytkownikow w blad :)

Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

krasnale są mega klimatyczne. naprawde super figurki. i metaliki bardzo ladnie sie prezentują. trupki tez bardzo fajne.

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Metaliki na truposzach miszcz... Ostatnio nawet mi wychodzą podobne( pracuję nad tym) chciałbym kiedyś malować tak jak on(ona?).

Co do mutantów to też mi się wydaje że Nielsena bo poznałem po Orgach.
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

EDIT: Tak mi cos zaswitalo, wiec sprawdzilem - bande mutantow pomalowal Jakob Rune Nielsen. Szczurek nie wprowadzaj uzytkownikow w blad Smile
Musialo mi sie cos powalic :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Balduran
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Balduran »

Ciekawie i ladnie pomalowane krasnale, ale umarlaki mnie rozwalily... ciekawe w jaki sposób malował te kosci, wyglądają bardzo uroczo :D Jesli macie jeszcze jakies prace Miki(Mikiego ?? :? ) to dawajcie smiało !

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Wszystkie prace były świetne.. zwlaszcza szkielety.. ale ostatnia fotka po prostu wgniotła mnie w fotel. ŁAŁ. :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Tak jest, te mutanty to definitywnie pan Nielsen, kolejny ze "zboczonych" skandynawow ;) Jego metaliki sa chyba jeszcze lepsze niz Miki.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

To co robi z metalikami JRN to glowa mala. Jest dla mnie nr 1 jesli chodzi o metaliki. Jego normalne malowanie jest tez bardzo fajne takie stonowane , nieczojebne , ale mi bardzo ono tez odpowiada.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bez obrazkow bo to trzeba cale zobaczyc:
http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.p ... highlight=

a wracajac do oldfogey'a:
my mini of choice ;)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

i:
Obrazek

ODPOWIEDZ