Spellsinger

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Radzio
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Spellsinger

Post autor: Radzio »

Witam, tak jak w temacie zamieszczam tutaj fotki mojego spellsingera.
Komentarze bardzo mile widziane. nie bijcie zbyt mocno :wink:

http://img118.imageshack.us/my.php?imag ... 883uq2.jpg

http://img169.imageshack.us/my.php?imag ... 884kr1.jpg

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Nie podoba mi się, za mało elficki :P Taki bardziej mangowy. Nie mój gust. Przede wszystkim razi mnie skóra.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Za ostre przejścia, niechlujnie - wjeżdżasz na sąsiednie powierzchnie, za gruby blacklining i za duży kontrast między skórą a brązem, porzuć zgubny drybrush, a do freehandów polecam mniejsze pędzle (jak i do blackliningu).

Z nie technicznych to dziwny dobór kolorów jak na mój gust.

Do pracy! :wink:

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

slabe zdjecie... a model pomalowany rpzecietnie..moglbys pocieniowac te zlote listki z tylu... no i roki sa porazkowe.. wole je w malowaniu panow z GW...

Awatar użytkownika
GraveDigger
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: WMG

Post autor: GraveDigger »

Brzydki, co tam robi tyle czarnego wokol oczow? I te zlote liscie tez zupelnie nie nas miejscu, skora niewycieniowana, wzorki na rogach tez slabiotkie, tak samo z reszta jak rogi, szare i jednolite. Uwagi Fedka sa jak najbardziej trafne, ja poradze jeszcze nakladac mniej farbi bo wyglada jakby bylo tam jej znacznie za duzo i troche rozwodniac ta farbe bo np. skora wyglada na hropowata

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

za dużo dominujących kolorów, które ze sobą nie grają.
kolce wymagają gruntownych zmian- poszukaj inspiracji na necie i sposobów malowania kolców. na BP jest tego trochę chociażby.
skóra wymaga delikatniejszych przejść kolorów i większej ilości warstw.
polecam też na każdą powierzchnię CONAJMNIEJ 3 warstwy. włącznie z metalikami.
a teraz konkrety. zielony na pewno wymaga koloru pośredniego między podkładem a rozjaśnieniem. czerwony możesz bardziej rozjaśnic na krawędziach i podkreślić ciemnyejszym zagłębienia. skórze dodaj rozjaśnienie na krawędziach, a w głębszych miejscach kolor przejściowy między tymi które teraz masz.
włosy najbardziej nie pasują do kolorystyki wiec bym chyba od nich zaczął zmiany, bo to też najmniej pracy.
to jest moim zdaniem niezbędne minimum dla tej figurki.
+ to co inni wcześniej pisali a przede wszystkim bardziej rozwodniona farba! bo skóra wygląda jakby miała za grubą warstwę;)

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Hmmm Pomoge co do skory :P uzyj dwarf flesza jako podstawy(moze myc wymieszany z odrobina bestiala) i rozjasniaj az do elf flesza a "krawedzie" skory jesli takie sa rozjasnij delikatnie elf flesh + skull white(tylko nie przesadz ze skullem)

Radzio
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: Radzio »

Dzieki za porade, postaram sie poprawić a kiedy juz to zrobie to wrzyce zdjęcie

Awatar użytkownika
młoda
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Gdynia :)
Kontakt:

Post autor: młoda »

Na początku to co mi się nie do końca podoba:
- WŁOSY - moim zdaniem ich kolor gryzie się z resztą figurki, ale o gustach się nie dyskutuje :wink: . IMO lepiej wyglądałby tu zwyczajny brąz/blond. Co do drybrush'a - mocniej wycieraj pędzel, a dopiero później drybrushuj, bo wydaje mi się, że na pędzlu farba była trochę wyschnięta i dlatego na włosach są grudki.
- ROGI - freehandy moim zdaniem niebardzo tu pasują, chyba lepiej by się komponowały gdyby były pomalowane na tradycyjny sposób - od scorched brown'a przez graveyard earth, kommando khaki do bleached bone'a z białym. Jeśli nie posiadasz tych kolorków to po prostu możesz rozjaśniać scorched'a białym i powinno wyjść całkiem spoko. Krassus w jednym z tematów dobrze wytłumaczył jak je malować - pozwolę sobie zacytować, żebyś nie musiał szukać :wink: :
Krassus pisze:Rogi czy pazurki najlepiej malować paseczkami. Zaczynasz od podstawy gdzie zostawiasz odstępy między paskami, i jedziesz do szczytu gdzie wszystkie paseczki się schodzą. Każdy następny pasek malowany jaśniejszym kolorem zaczynasz trochę wyżej niż poprzedni.

- SKÓRA - przede wszystkim zbyt mocne kontrasty. Najlepiej zacznij od dwarf flesh'a, później bardzo rozwodnij scorched brown'a/dark flesh'a i 'przejedź' po całej powierzchni skóry żeby rozwodniona farba mogła dostać się w zagłębienia. Następnie jeszcze raz pomaluj dwarf fleshem omijając najgłębiej położone części. Później najbardziej wystające fragmenty pomaluj elf fleshem.
- OCZY - metoda na oczy jest dosyć prosta, choć potrzeba do niej troszkę wprawy i pewnej ręki - malujesz poziomą czarną kreskę w miejscu gdzie ma być oko, następnie wewnątrz malujesz mniejszą biała tak aby pozostała czarna obwódka, a na sam koniec na środku oka malujesz czarną pionową kreseczkę.
- DIAMENCIKI - na pewno znajdziesz gdzieś jakiś fachowy poradnik ze zdjęciami jak je malować, ale w skrócie powiem o co chodzi - ukośną kreską przedzielasz diamencik i część zwróconą ku dołowi figurki rozjaśniasz. W części której nie rozjaśniłeś stawiasz małą białą kropeczkę i gotowe.

A teraz to co mi się podoba :D (żeby nie było, że jestem taka okrutna :P ):
- CZERWONA SZATKA - bardzo mi się podoba kolor jaki wybrałeś, technicznie też daje radę :wink: .
- ZŁOTO - jak dla mnie to dość dobrze w tym wypadku się komponuje, ale to tylko moje zdanie :wink:. Technicznie złoto również całkiem ok - rozjaśnij listki na krawędziach mieszanką złota ze srebrem - będą się ładnie odznaczać.
- ZIELONA PŁACHTA - moim zdaniem wygląda całkiem spoko - dodaj kolor pośredni jak pisał Vocal to na pewno będzie lepiej się prezentować.

Poza tym rozwadniaj farbę, bo to połowa sukcesu :wink:. Maluj dużo, czytaj poradniki i oglądaj zdjęcia na coolmini :D .

Ale się rozpisałam :P mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam :wink:. Życzę powodzenia w dalszych pracach i wytrwałości przede wszystkim :wink: .

Pozdrawiam,
Kasia :wink: .

ODPOWIEDZ