vocal - 24.12 - Galrauch, smok chaosu

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

vocal - 24.12 - Galrauch, smok chaosu

Post autor: vocal »

w poprzednim blogu mi sie fotki pogubiły i miał parę minusów więc nauczony błędami zakładam nowy lepszy;)
link do mojej galerii, gdzie w NEWSach co jakiś czas dorzucam nowości:
http://picasaweb.google.pl/vocart
link do bloga na Glass Cabinecie (gdzie są podobne rzeczy co tu tylko po angielsku;) )
http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.p ... 867#516867
mam nadzieję że Wam sie spodobają moje prace, zachęcam do krytyki i komentarzy, a może kogoś nawet zainspiruję do czegoś:)

a tu linki do moich tematów z figsami:

moja bretka:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=22018

moje myszy:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 26#p773926


pozdrawiam wszystkich odwiedzających;)
Ostatnio zmieniony 24 gru 2017, o 22:11 przez vocal, łącznie zmieniany 62 razy.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

i oto najnowsza praca- skończony już BSB bretoński:) zostało wprowadzonych parę poprawek i ogólnie wykończyłem drania. kupę czasu zajął, męczący model jak i kolorystyka ale z efektu jestem nawet zadowolony:) jeszcze lakier do nałożenia został.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam!:)

Awatar użytkownika
Zgryd
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zgryd »

O ile kolory na koniku średnio się według mnie komponują, to na sztandarze wyglądają świetnie, a gral wyszedł rewelacyjnie. Piękna praca, oby tak dalej.

Pozdrawiam
Nie przyszedłem dawać manny z nieba...

Oziu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Oziu »

Świetne malowanie, ale jakoś mi te kolory nie podchodzą. ;/

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

bosko wyszedl ;] czekam teraz na reszte ;D

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Hmmm..... pytanie czy zbroja rycerza jest w metalikach? Bo jakoś dziwnie wygląda mi połacznie elementów nmm z metalikami, Ale ogólnie praca jak zwykle na poziomie. Podobają mi się kielichy na bardingu no i sam barding.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

zbroja w metalikach;) choc ostatnie rozjaśnienie jest robione z dodatkiem białego. nmm jest za to na elementach nie metalowych, stąd połączenie;) metaliki na tkaninach mi nie pasują:P

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

To spoko, tylko niektóre małe tarcze wyglądały mi na nmm, ale po wnikliwszej "penetracji" zdjęcia stwierdzam że wszystko się zgadza :)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

kielichy na bardingu to była udręka bo nie miałem kalkomanii do nich:/
nad tym większym też posiedziałem chwilę, ale jestem zadowolony bo dodał sporo figurce:)
straaasznie ciężka kolorystyka zielono-niebieska była do rozwiązania ale takie już malowanie pod armię.. kolejny figs jeszcze mnie czeka w tej kolorystyce z bretki.. ale w międzyczasie coś dla rilaxu;] kolejne 2 zlecenia- jeden limitek i coś do skończenia ze starszych rzeczy. i tym razem moja kolorystyka :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

Bardzo ładny figs... tak patrze patrze i do niczego nie można się przyczepić :D

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Swietna figurka, naprawde klasa. Troche sie ten zielony gryzie ale i tak prezentuje sie super.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

dzięki za poprzednie komentarze:)

a oto nowe zleconko męczone od pewnego czasu. Tym razem jego wysokość cesarz imperator imperium:P pod kolor armii oczywiście wg zachcianki klienta;) zółto-niebiesko-czerwona kolorystyka w której malowałem chyba większość jego armii, aż wreszcie i na cesarza przyszła kolej:)
kuuupa czasu na niego zeszła i to jedna z tych figurek, z których człowiek się bardzo cieszy jak je wreszcie skończy;) dość ciężka do zrobienia. mimo że konwersja była już gotowa to samo ustawienie na podstawce, kompozycja oraz walory ergonomiczne (czyli żeby stał na podstawce tak żeby dało się go wsadzić do regimentu kawalerii) zajęły ponad 2h ze skonstruowaniem podstawki piłowaniem i pinowaniem...
samo malowanie poszło trochę sprawniej ale dała się we znaki figurka jeźdźca który jest częścią szlachcica z freebootera chyba i ma inny charakter detali, inaczej sie malowało chłopaczka (który jest nie wiem skąd), a jeszcze inaczej konia...
do standardowej kolorystyki dorzuciłem granatowy, szlachetny kolor; brązowy na tunice to była moja fanaberia, chcialem sobie zawijaski potrenować;) zadowolony jestem z metalików ale na fotkach mi coś słabo wychodzą, światło mi się odbija... za to spróbowałem jeszcze z innymi tłami fotki robić ale białe lepsze chyba:)
starczy gadania, oto on:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
próba na niebieskim tle, tu najlepiej wyszedł metalik na szabli:)
Obrazek

co o nim sądzicie?:)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

koleżka mi się strasznie podoba... troszke wyprzedza czasowo warhammera ale i tak jest super :)
Obrazek

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

Wyszedł naprawdę super, skóra konia bardzo mi się podoba

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

KAPELUSZ #-o

Od razu na "dzień dobry" wytykam nakrycie głowy :D Nie, nie i jeszcze raz nie :) Pasuje mi bardziej do muszkietera, ale gdyby był porządnie nałożony na głowę, a nie taki zatknięty "na styk"... Poza tym jest strasznie "sztywny" i płaski, zwłaszcza od spodu... Pomalowany naprawdę bardzo ładnie, owszem, ale model w tym momencie mi się psuje kompozycyjnie ;) Wygląda jak kapelusz grzyba, trochę mało "pofalowany", wiesz, o czym mówię ;)

Dobra, do rzeczy - model wykonany równo i porządnie. Kolorystyka odpowiednia do tematu, kojarzy mi się właśnie z czasami muszkieterów.

Podoba się:

- dobór kolorów do poszczególnych elementów (99%),
- metaliki są ładne i powiem, że na zdjęciach z białym tłem wyglądają najlepiej, mają się błyszczeć i już, w końcu to metal. Nie uważam, żeby za bardzo odbijały światło, a jeśli tego nie chcesz, to proponuję przysłonić nawet źródła światła arkuszem papieru śniadaniowego, powinno pomóc ;),
- skóra konia, czasami ostra i przypomina kości, ale technicznie bardzo ładna (może tylko włosy przy kopytach zrobiłbym innym kolorem),
- niebieska tunika =D>,
- brązowy kubrak jeźdźca =D> (ekstra!),
- podstawka ładna, ta dodatkowa figurka pasuje do całości i dodaje trochę humoru ;),
- ogon konia =D> Piękne, płynne malowanie :),
- czerwone litery na tarczy,
- kopyta,

Nie podoba się:

- jaskrawy żółty i niebieski, za ostre,
- ostrze miecza... Jakieś takie poszarpane, a nie gładkie,
- FONTANNA strzelająca z głowy konia. To dopiero konwersja, dobrze że nie rozjaśniałeś za mocno, boby wyglądało to jak tryskające źródełko :D Ten pióropusz to nieporozumienie... I za duży i nie pasuje... Tak samo, jak "gniazdo" wykonane z wieńca laurowego ze wstążką... ;),
- pieczęć - wygląda jak surowy GS,

I tyle ode mnie. Całość na duży plus, parę moich widzimisię, no i nie zawsze trafnych pomysłów na konwersję, ale to już nie Twoja wina :)

Dobra robota!

P.S. Zdjęcie na niebieskim tle jest dla mnie najgorsze: pełno na nim aberracji chromatycznych, poza tym jest poruszone i kolory są zbyt nasycone, a te najjaśniejsze - przepalone ;) To samo tyczy się tła ciemnego, ale w dużo mniejszym stopniu.

Zdecydowanie najlepsze są tu fotki na tle białym - ostre i wyraźne.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Super, bardzo ladna figurka. Czysto, kolorowo - do imperium pasuje jak ulal. Metaliki dobrze wycieniowane, ogolny kontrast na figurce tez dobry (moze na skorze konia troche za mocny). Ogon jest swietny, podobnie jak kubraczek jezdzca. No, a kapelusz faktycznie wyglada jak grzyb ;)

Tak jak Sławol napisal - zdjecia na bialym tle wyszly najlepiej, bo nie sa przeswietlone i focus jest dobry. Pozostale wygladaja jakby byly robione z flashem.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

o jaki odzew:) dzięki za komentarze!

Sławol- masz maaasę racji z nim. czapka była bardzo niewdzięczna zarówno do malowania jak i średnio wygląda.. ale model ma pod nią takiego guza z włosami co kretyńsko wyglądało samo więc jednak zdecydowałem się zostawić czapkę:/ Miałem zamiar zrobić na niej też zawijasy ale podejrzewam że skończyłoby się to moją śmiercią:P
Włosy przy kopytach mogłem rzeczywiście pomalować na inny kolor, jak ogon czy coś, nie wpadłem na to:)
Skóra najpierw była słabiej pocieniowana ale była nudna niestety więc podrasowałem ją testując przy okazji nową technikę:D
jaskrawy żółty i niebieski niestety są wymogiem pasowania do armii:/ Swoją drogą ciekaw jestem jak będzie wyglądać pośród jej reszty;] może jakieś fotki kiedys uda mi się zrobić.
Ostrze miecza mogło wyjść rzeczywiście lepiej:)
No pióropusz to porażka niestety pod względem wyglądu:/ starałem się go w miarę neutralnym zrobić, tak teraz myślę że może jakby był jaśniejszy to by wyglądał lżej.
Pieczęć ma te same kolory co wieniec laurowy konia;]

Raptaparat- daruję sobie zatem inne tła:P

następna figurka już na warsztacie, znowu trochę zabawy, tym razem kolorystyką ciemniejszą;) a w międzyczasie coś do warmachina może podmaluję:) na razie trwaja playtesty podstawek bo sie wciąz nie mogę zdecydować na ich kolorystykę ani na klimat armii.

dzieki wszystkim za zaglądnięcie, pozdrawiam!;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

vocal pisze:Pieczęć ma te same kolory co wieniec laurowy konia;]
... Co w dalszym ciągu nie zmienia faktu, że wygląda jak green stuff :twisted: A wieniec to roślinka, więc zielona być powinna :lol:

A co do teł jeszcze - nie rezygnuj z innych, tylko pobaw się aparatem ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

no i coś nowego:)
prawie gotowy, została podstawka tylko do wykończenia;) kolejne zlecenie tylko tym razem sam mogłem wybrać kolorystykę;] taka ała odmiana od cukierkowego imperialisty i bretońskiego bsb;)
zdecydowałem się na odejście od standardowego koloru skóry orków i przetestowanie w tej roli farbki gharadon granit, kóra wydała mi się całkiem ciekawa. Pobawiłem się także z efektem rdzy. W tej figurce właśnie skóra i tarcza to główne przyciągajki uwagi, reszta to tło więc na nich się głównie skupiłem i pobawiłem nimi:) reszta dość stonowana- brązy, stonowana czerwień, catachan. Wciąz myślę nad podstawką, zastanawiam się nad klimatem 'czerwona pustynie';] choć klient coś o zielonawej wspominał z tego co pamiętam, jak myślicie?
wszelkie komenty jak zwykle mile widziane;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

O, Stary :!: Mów mi tu szybko, jak pomalowałeś skórę :shock: :shock: Krok po kroku, bo Ci żyć nie dam, a nie mam ochoty na domyślanie się ;) Świetny kolor dla orka, morda jest fantastyczna z tym kłem i wyciągniętą wargą =D>

Miło jest sobie coś pomalować, jak można się pobawić, nie? :D Bardzo mi się podoba całość, myślę jednak, że trochę przesadziłeś z korozją (nóż i tarcza);) Oczywiście wyszła bardzo realistycznie i za to kolejne =D>, ale przydałoby się może ukazanie gdzieniegdzie, że to jednak metalowe części - mam na myśli trochę srebrnego koloru na krawędziach (jak np. na butach). Podobają mi się jeszcze skórzane elementy, rękojeść miecza ładnie wycieniowana.

Metaliki na hełmie przydup... Ekhm, pomocnika, też wyszły elegancko, stonowane i nie za ostre :)
vocal pisze:Wciąz myślę nad podstawką, zastanawiam się nad klimatem 'czerwona pustynie';] choć klient coś o zielonawej wspominał z tego co pamiętam, jak myślicie?

A jeśli chodzi o podstawkę, to i tak i nie:

TAK - bo będzie spójność z brudnymi/zardzewiałymi elementami, jak dorzucisz odpowiednie kolorystycznie podłoże, zbuduje to klimat i atmosferę. Poza tym można by dodać tam parę metalowych elementów

NIE - bo się zleje wszystko w jedno :twisted:

Ale zielona? Bleeeeeee... ;) Nie tym razem.

Świetna robota! Serio.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

ODPOWIEDZ