vocal - 24.12 - Galrauch, smok chaosu

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kol0
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kol0 »

:o ...
Świetna robota ! =D> =D> =D>
Tylko przydałoby się zrobić rozjaśnienia srebrnym kolorem na tych zardzewiałych metalikach. Gdyby na nożu np. były takie ślady jakby go przed chwilą ostrzył wyglądałoby to jeszcze cudniej!
A podstawka zanim przeczytałem opis to już pomyślałem o czerwonej ;)
Gratulacje! :)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Sławol- ze skórą było sporo zabawy, poprawiałem mieszałem, rozjaśniałem washowałem.. kolejności i na torturach bym sobie nie przypomniał. ALe mniejwięcej- chradron granit jako podstawa, potem rozjaśniane z dodatkiem bleached bona i odrobiną catachanu żeby zielonkawości złapało prawie do bleached bona czystego. na to wash... i tu nie pamiętam bo sporo mieszanek testowałem ostatnimi czasy ale do granitu dodawałem brązowego inka, niebieskiego inka, czarnego... i różne mieszanki tych inków typu brąz-czarny, brąz-nebieski... no i leciały głównie w zagłębienia żeby je ściemnić. najważniejsze to bawić się kolorami i testować różne kombinacje (najlepiej na zleceniach:P:P) do uzyskania pożadanego efektu.

Do korozji zostalem przekonany, brakuje wyciągnięcia krawędzi srebrnym przynajmniej:)
tak patrzę na tą fotkę i możnaby zrobić podobną podstawkę oklorystycznie do tego co jest teraz, taki beż tylko mocniejsze kontrasty oczywiście...

Kol0-
Gdyby na nożu np. były takie ślady jakby go przed chwilą ostrzył wyglądałoby to jeszcze cudniej!
coś w tym jest, zobaczę jak z krawędzią bedzie wyglądało, jak słabo to dorzuce jeszcze kreseczki;]

dzięki za komenty;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Skądś to znam... dzięki za opis, jakoś sobie poradzę :)
vocal pisze:...najważniejsze to bawić się kolorami i testować różne kombinacje (najlepiej na zleceniach :P)
Tia, lepiej popsuć czyjeś, niż swoje :twisted: A jak się uda coś dobrego wykombinować, to tym lepiej na przyszłość, nie? ;)

Beżowa podstawka? Bardziej pustynna, taa? :-k Hmm, może być nieźle, dawaj dalej!
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

cholera, tak mnie trafiło że śnieżna podstawka by pasiła..:) a tu nie pasi klientowi do armii:(

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

to niech zmienia armię :P
bardzo mi się podoba ten grubas! obawiam się tylko że na stole z daleka nie będzie widać że skóra jest tak świetna jak z bliska - może ją bardziej rozjaśnić?
strasznie strasznie fajny :)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

vocal pisze:cholera, tak mnie trafiło że śnieżna podstawka by pasiła..:) a tu nie pasi klientowi do armii:(
jaka szkoda Lechu ;) chyba nie pozostaje Ci nic innego, tylko przy beżach zostac ;)

a orasek pierwsza klasa ;D

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

ojej ale jakby fajnie wyglądał ze śniegiem... proszę rozważ jeszcze zmianę podstawek w całej armii pod niego...

:D

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

akurat w moich zielonych to nei bylby problem ;D ...bo armia jest do przemalowania i zdrapania podstawek..ale jakos mnie nei kreci snieg ;D ...wiec życze milej zabawy z piaskiem i beżami ;D

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Wszystko ladnie, tylko rdza jest mega przesadzona. Taki efekt pasowalby idealnie do nurgla albo do jakiejs 40kowej dioramki, ale nie tutaj moim zdaniem. Poprostu uzywany osprzet nie ma prawa tak zardzewiec. Poza tym widze pewna niekonsekwencje, bo ostrze miecza wyglada jakby mialo przy najblizszej okazji sie rozleciec, za to element przy rekojesci i zwienczenie juz zardzewiale nie sa.

Matowy lakierek przydalby sie na koniec ;)

Awatar użytkownika
Kajthek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Post autor: Kajthek »

Szkoda, że zimowa podstawka nie wypali, bo jak go zobaczyłem to myślałem, że taką planujesz. Szczerze to najpierw pomyślałem, że to zmarznięta skóra, ale pustynna podstawka też na pewno będzie fajna.


@Rapta
Sorry za off-top, ale co do lakierku to gdzie można dostać w warszawie ten matowy to-do "touch me" czy jakoś tak? Próbowałem już w kilku sklepach plastycznych (łącznie z tym co podawałeś) i jakoś nie mogę dostać...
Obrazek
"Tu się nie gra, tu się nie hałasuje..."
"Boom De Ah Dah"

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Musi byc na Mazowieckiej. Kobieta, ktora prowadzi sklep bodajze sciaga to od producenta. Pewnie nikt tego w Polsce nie magazynuje, wiec ciezko bedzie znalezc lakier gdzie indziej.

Awatar użytkownika
Kajthek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Post autor: Kajthek »

Moze koleś, który siedział za kasą po prostu nie wiedział... Dobra spróbuje jeszcze raz :) koniec off-topu
Obrazek
"Tu się nie gra, tu się nie hałasuje..."
"Boom De Ah Dah"

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

i skończony ork:) dostał matowy lakier, rdza trochę złagodzona... choć
na starych fotkach też miała swój charakter, mimo że teraz jest bardziej realistycznie;)
i co sądzicie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

i co sądzicie?
że to bardzo udany model :wink:
Tylko zdjęcia jakby trochę prześwietlone :wink:

Awatar użytkownika
likwidator
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Wraszawa

Post autor: likwidator »

no , nawet lepiej
A przede wszystkim podstawka jest taka jaka powinna być od razu. :)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Troche slabo wyszlo to lagodzenie rdzy na tarczy i lewym bucie, ale przynajmniej widac, ze to metal.

... a ork sie nadal swieci ;)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

fajnie że się podoba:)

@Rapta- polakierowalem drania, zmatowił się, a światło dalej odbija miejscami... próbowałem z przesłoną na słońce ale znowu tracił wtedy ciepłe kolory... a jak podkręcałem je w PS na próbe to mu się skóra zielona robiła co by odbiegało od rzeczywistości...:/
co byś z rdzą zrobił jeszcze? wiecej metaliku, bardziej 3d czy coś?

poza tym ork z GD ale nie na GD;) i tak starczy nad nim roboty i czasu, w zasadzie bardziej dla własnej satysfakcji go już podciągałem niż w cenie malowania:P

równolegle staram się podciągać armię do WM ale nie ma się czym chwalić, nie jestem zadowolony z niej.. dopiero jak zrobię to tak jak chcę to jakieś foty wrzucę:)
następne zleconko to kolejny BSB będzie i równolegle heros i pewien błazen pod pędzel będą szli;]
nachodzi mnie tez ochota na posklejanie czegoś i może zrobienia do chaosu w czarno-białym klimacie... cos dla siebie też trzeba pomalować:p

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

faajny :) ta rdza super wygląda

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

naprawde fajnie wyszeedl ci ten boss z przydupasem :P jedyne male ale to oko orka jest troche za ciemmne ... przydalo by sie odrobine bardziej jaskrawe

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Swietny model, jak malowałeś rdzę?

ODPOWIEDZ