vocal - 24.12 - Galrauch, smok chaosu

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Re: vocal - 18.04 - Space Hulk - terminatorzy

Post autor: Lechu »

Modele świetne i malowanie również. Ale gra ssie ;P

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Gra jest o tyle fajna że osobom które nie grały w nic prócz chińczyka można wytłumaczyć zasady w 20minut, a jak na tyle zasad to ma trochę możliwości, choć muszę przyznać że niektóre scenariusze są słabo zbalansowane... :wink:

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

No, modele bardzo efektownie wyglądają =D>

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Modele bardzo udane, tylko u libry osl jest przesadzony.
Lechu pisze:Modele świetne i malowanie również. Ale gra ssie ;P
A czy te figurki pasują rozmiarem do bitewniaka? Bo jak nie, to ssie podwójnie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Świetnie pomalowane figsy =D> . Nad urodą figsów nie będę się pochylał, bo się nie znam :wink: .

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

smiejagregm Klafuti, quidamcorvus, Lechu - dzięki za zajrzenie i komenty:)
Klafuti pisze:A czy te figurki pasują rozmiarem do bitewniaka? Bo jak nie, to ssie podwójnie.
Skąd takie antagonistyczne nastawienie? Czemu gra ma ssać? imo gra nie ssie nawet pojedynczo, ma genialne modele które się super malowało (i co za różnica jaka skala??), każdy dopieszczony w najmniejszym detalu i wyglądają świetnie na półce, jest do wytłumaczenia nawet osobom które nie grały w bitewniaki (nawet kobietom!) i jest z nią trochę rozkmin + masy fajnych scenariuszy na necie i zasad dodatkowych do różnych innych ras jak nam się znudzą te dodane do gry;) No i można samemu customować mapy, cele i dobierać składy bo prawie każdy model marinów ma inne (WYSIWYG). Może jak się ustawi koło siebie to są różnice w wielkości (nie mam innych termosów ale te wyglądają ok) ale jedną ze składowych popularności tej gry było to że ludzie kupowali ją tylko dla figsów do wh40. Zresztą jak mieliby zastąpić tylko termosy to co za różnica że są wyżsi o 2mm od termosa jak nie będą z nimi stać obok siebie? Z mojej strony mogę grę śmiało polecić tylko że jej ceny są dość mocno chore:/


To druga część modeli:) nad kolorystykami obu nacji dłuuugo myślałem, niby jedni czerwoni a drudzy czarni... Ale spędziłem sporo czasu buszując po necie i szukając fajnych kolorystyk jednych oraz drugich. Potem się okazywało że jedne modele nie będą pasować z drugą nacją na planszy a chodziło mi o to aby całość ze sobą fajnie grała i się dopełniała. Marini są czerwoni ale jakie zrobić im hełmy, naramienniki, kamienie szlachetne? Podstawki czarne, srebrne, postarzone czy nie? W końcu pomalowałem kilku marinów, genów oraz podstawek i dobrałem zestaw najbardziej do siebie pasujący. Obu nacjom pomaga w kolorystyce to że geny mają często elementy marinów na podstawkach;) Ale i tak zrobiłem im np. czerwone języki nawiązujące do zbroi, zielone kable pasujące do zielonych oczu termosów, żółte oczka genów do żółtych hełmów marinów... Na skórę wyszedł kolor czarny... Raz że nawiązuje do alienów, a dwa że jaki kolor maskujący mogą mieć geny walczące na statku kosmicznym, a trzy że czarny super gra z czerwonymi modelami;] Np. żółte geny wyglądałyby debilnie na planszy, choć prezentowałyby się na pewno nieziemsko, żółci marini pewnie również byliby genialni ale te zakony i jednak rozsądek zwyciężył:D Swoją drogą geny nie malowąło się już tak przyjemnie jak marinów:P
Oczywiście nie wpadłem na to aby zrobić fotki modeli razem ale na podstawkach są części marinów to można sobie wyobrazić ich w kupie, może przy okazji następnej sesji foto nie zapomnę zrobić im kilka 'potyczek' (albo podczas gry na planszy).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Geny też piknie wyglądają. Gdy pisałem, że gra ssie miałem na myśli jej mechanikę/zasady. Grałem tylko na podstawowych zasadach i wystarczyły żeby mnie zniechęcić. Gra jest duszna i mocno ograniczona + plus ten nieszczęsny element losowości. Pamiętam rozgrywkę gdy termosami szedłem IDEALNIE przez korytarze obstawiając flanki tyły itp. Parę nietrafionych rzutów i kaplica. Wiem, że w battlu/wh40k będzie podobnie, ale przynajmniej jest bardziej rozbudowany element strategiczno/taktyczny + budowanie armii.

A figurki z Hulka są świetne wg mnie.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Wreszcie coś nowego:) Szybkie i przyjemne zlecenie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

wypasiony w cholerę =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Krasnolud jest bardzo fajnie pomalowany...ale genokrady (które teraz dopiero wpadły mi w oko) są świetne.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Nad toporem i piórami można by jeszcze chwilę posiedzieć dla lepszego efektu ale poza tym bardzo fajny krasnolud :)
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Najlepsza jest skóra =D> =D> =D> i to powoduje dobry odbiór figsa. Nie mam tego modelu, wygląda, jakbyś musiał wymuszać nieco na płaszczu fałdy, których brak rzeźbie... Ale może się mylę. Najsłabsze wyglądają metaliki, poza tym wszystko supcio :!: ...

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Nie no Vocal rozpieprzyl system.

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Świetny :) Bardzo fajnie dobrałeś kolorystykę ;)
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Dzięki za przychylne komentarze;) Acz duża zasługa efektu w fajnym modelu, bo nie spędziłem nad nim wcale tak dużo czasu... I na pewno można nad nim jeszcze posiedzieć przynajmniej drugie tyle, z tym że max efektu do min. czasu jest właśnie na tym etapie i kolejne wkładane godziny nie dadzą znaczących efektów;]
Złoty sobie trochę źle doświetliłem (szczególnie na płaszczu) i jakoś płasko wyszedł.
smiejagreg - płaszcz jest właśnie fajnie wyrzeźbiony (logicznie) ale dodałem mu trochę głębi, pamiętajmy że to tylko 3centymetrowy krasnal:D
Niedługo wrzucę fotki war altara... Tam się z kolei namęczyłem bo to cholernie trudny i czasochłonny model a efekt nie jest aż taki samograjowy jak tu;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ale ładny ten krasnolud. Taki rasowy, brudny i naturalny. Super :)

Tylko czachy nie widać pod skałą za bardzo. Wszystko jest szare.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Początek nowego roku nastroił mnie na pokończenie paru projektów które stały na półkach nieraz długimi latami:) Rzadko się taki nastrój zdarza (chyba wszyscy wolimy zaczynać malowanie niż je kończyć;p) tak więc szybko zabrałem się do roboty... Dziś obfociłem co mi się udało pomalować i będę wrzucać po kolei.

Skończyliśmy ostatnio na krasnalach więc od krasnala zacznę (choć zrobiłem mu ostatnio tylko podstawkę, już trochę stał na półce skończony):

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Kozackie są te stare krasnoludy. Bardzo fajne malowanie, trzyma klimat/
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Początek nowego roku nastroił mnie na pokończenie paru projektów które stały na półkach nieraz długimi latami:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Do Ciebie też, hipo na stole 8)

ODPOWIEDZ