Armia zjednoczonego Cesarstwa 01.04 - Pistoliers

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Ogrix i Kurduplix naprawdę rewelacyjni, przypominają mi się komiksy :D

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Krzyek pisze:Sykstus czy byłeś może na Golden Demonie w Warszawie? Jakbym Cię już gdzieś widział.
Był, był :)

Kurduplix jest przesłodki :D
Świetne te ogrzyska.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

@Krzyek Tak był tam taki satan jak ja :P W tym roku tez zamierzam sie wybrać na DMP żeby sobie pograć :P 14stego zaczynam ostre tworzenie armii :P Myślę że mam szanse zdążyć :twisted:

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

Pierwsza diorama. Trochę kiepska, ale co tam. Ważne, że jest :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Feliks to przekonwertowany milicjant i trochę GS. Gotrek to zabójca demonów z mała modyfikacją toporka

Pozdrawiam,
Krzyek
Ostatnio zmieniony 4 lip 2017, o 21:22 przez Krzyek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
likwidator
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Wraszawa

Post autor: likwidator »

przykro mi to mówić ale Gotrek ci sie nie udał.
Gdzie jest jego twarz ?!
Jager w porzo , trup trola i orka wporzo.
ALE GOTREK POTWÓR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008, o 15:27 przez likwidator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

Ciężko było zrobić tak łańcu żeby było widać twarz. Może poprostu złe ujęcie.

Awatar użytkownika
schuba
Wałkarz
Posty: 92
Lokalizacja: Wrocław, Odolanów
Kontakt:

Post autor: schuba »

generalnie diorkamka jest ok ale mam małą rade :)
moja rada składa się z kilku podpunktów :)
1. weź gotreka zdejmij z podstawki
2. wsadź go do nitro na pare godzin
3. wyjmij z nitro
4. wyczyść farbę
5. pomaluj jeszcze raz (tym razem bez tatuaży)

a tak poza tym to mógłbyś feliksa troszkę pocieniować .. albo dipping może w każdym razie włosy wymagają poprawki. Płaszcz jest troszkę za gruby aczkolwiek nice try :) Trol i ork są ok, podoba mi się pochodnia feliksa.
"Zadziwiające, co w danej chwili ludzie potrafią uznać za znakomity pomysł." T. Pratchett

Perełki Vampire Counts
http://picasaweb.google.pl/bartosz.schu ... pireCounts

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

A denaturat/zmywacz do paznokci/nitro/kret rozpuszcza GS?

Awatar użytkownika
schuba
Wałkarz
Posty: 92
Lokalizacja: Wrocław, Odolanów
Kontakt:

Post autor: schuba »

nitro nie rozpuści GS ale hmmm zrobi takie brzydkie coś (tz zniekształci go) ale jak weźmiesz szczoteczkę do zębów zamoczysz w nitro i będziesz czyścił to powinno być ok tylko potem umyj figurkę
"Zadziwiające, co w danej chwili ludzie potrafią uznać za znakomity pomysł." T. Pratchett

Perełki Vampire Counts
http://picasaweb.google.pl/bartosz.schu ... pireCounts

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

Dzięki i tak przy okazji, Gotrek bez tatuaży nie jest już Gotrekiem :P

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Przede wszystkim cieszę się, Krzyek, że zdobyłeś się na odwagę i pokazałeś swoją pierwszą dioramę, a nie schowałeś do szuflady =D> I to od razu z konwersjami figurek.

Na tak małej powierzchni udało Ci się zmieścić całkiem sporą tematycznie scenkę. Uważam jednak, że dioramka jest przeładowana w tym przypadku, właśnie z racji na jej rozmiary - usunąłbym osobiście szczątki orka albo szczątki trolla, wszystko naraz trochę się ściska :)

Najważniejsza jest kompozycja i umiar, tak w podstawkach, jak i - w szczególności - w małych dioramkach, bo na dużych oczywiście byłoby pusto. Proponuję zacząć projektować dioramki od kartki i ołówka, poważnie, większość pomysłów powinno się tak realizować, od programowania począwszy, a na modelarstwie skończywszy ;)

Możesz także ustawiać sobie modele "na sucho" i eksperymentować z kompozycją całości, a jeśli tak robiłeś, to wrócę do tego, że trochę przesadziłeś :) Uważam, że głównym tematem tej scenki jest duet Gotrek-Felix "w trakcie kolejnej przygody" :) Zbyt duża jednak ilość modeli w tej zainscenizowanej sytuacji rozprasza trochę uwagę. Tak mi się wydaje, ale wcale to nie znaczy, że źle to wygląda, wcale nie - tylko za ciasno jest trochę :) Większa podstawka i byłoby o wiele lepiej, może jakaś roślinność w postaci drzewka...

Jak by nie było - pierwsze koty za płoty, jak na pierwszą dioramkę, to powiem Ci, że bardzo sympatycznie wyszło.

No, a teraz trochę o malowaniu...

Przede wszystkim postaraj się ćwiczyć staranność i dokładność malowania, a także nakładanie farby - więcej wody. kolory są dobrane całkiem nieźle, próbujesz także cieniować, wzbogacać figurki detalami (tatuaże, oczy, paski). Wszystko ładnie i pięknie, ale pomału do celu, nic na wariata i na szybko :) Fakt - Gotrek twarz ma trochę zakrytą, więc tam niewiele widać... Figurka jest mała, a Tobie się zachciało jeszcze tam poupychać pełno kolorów :) Owszem, Gotrek bez tatuaży to nie Gotrek, ale trochę przesadziłeś ;)

Najlepiej moim zdaniem wyszły: troll i i pochodnia Felixa, najgorzej niestety Gotrek. Czystość malowania ma ogromne znaczenie, nikt tu nie mówi o sterylności prezentowanej przez niektórych malarzy (taki ich styl), ale o zwykłym starannym i dokładnym pokrywaniu farbą poszczególnych elementów. Jeśli tego brakuje, to w połączeniu z innymi detalami (krew, tatuaże) daje to bardzo niewyraźny obraz i szczerze mówiąc - figurka ginie w oczach, nic nie widać. Dobrze wyszedł Felix, kolory są tu najlepiej nałożone, nie ma zbyt wielu dodatków i figurką jest po prostu dobrze widoczna :) A i oczy nienajgorsze, widać, że się patrzy ;)

Aha, jeszcze jedno - nie wiem, jaki był Twój zamysł, ale może następnym razem "wtop" figurki w podłoże, a nie rób "gniazd" na kwadratowe podstawki :) Chyba że wyciągasz figurki i grasz nimi dla przyjemności :) Dioramka powinna być (ale nie musi!) jak gdyby "całością/jednością" :)

Pracuj dalej, bo warto!
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
likwidator
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Wraszawa

Post autor: likwidator »

a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Czytaj ze zrozumieniem, a nie spamuj bezmyślnie...

Sławol wyczerpał temat.

Awatar użytkownika
Kol0
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kol0 »

Sławol Ci wszystko ładnie i pięknie napisał :)
Ode mnie tylko jedna uwaga poczytaj coś więcej o technice suchego pędzla, ponieważ kiepsko ona wygląda w Twoim wykonaniu (błoto na płaszczu Feliksa) za dużo miałeś farby na pędzlu przez co wyszło to nie najlepiej.
Na plus jest za to pochodnia, naprawdę ładnie wyszła!
Powodzenia w dalszych pracach :)

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

Nowe zdjęcia. Włócznicy ze Stirlandu, wyznawcy Morra. Lekko przykurzeni :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam,
Krzyek
Ostatnio zmieniony 4 lip 2017, o 21:24 przez Krzyek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Elegancko schludnie sie prezentują :wink: . Nie wiem w jakim standardzie miał obyć to malowane ale dobry TT jest . Może tylko bardziej wycieniować te żółte proporce i pióra, oraz rajstopy :P .
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

imperialce w zielonych mundurach i ogry prezentuja sie najlepiej ze wszystkich tu przedstawiaonych figurek

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Milion lat już szukam tego wzoru trolla ;( a ty go tak okrutnie zabiles ;(

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

Mówi się trudno i żyje się dalej :>

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Przestaw figurki. Gotrek przy trollu Felix przy orku :wink: A tak na serio to bardzo fajna dioramka. Co do włóczników to też mi się podobają. Bardzo fajny sztandar i płaszcz championa.

ODPOWIEDZ