Moje VC [ GG - update: 05/07]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

1,2,3...Winged Vampire patrzy ;P
oczy fajnie wyglądają chociaż...co ma piernik do wiatraka? niewiem jak wygląda reszta Twojej armii ale niesądzę zeby to pasowało do VC...może do DL papci nurgla ale trzeba przyznać że skóra jest bardzo ładna ale ta złota szabelka wygląda jak wyszczerbiona...trochę dziwnie
dolna czesć zbroi jest jakby kontrastem dla tej broni...broń wyszczerbiona a zbroja nówka nieśmigana...ale ogólnie model bardzo dobrze się prezentuje

Vlad...opad szczęki za sopelki ,czarna zbroja najładniejsza chociaż najbardziej rzuca się w oczy złoty...i wewnętrzna strona "łapki" jest pomalowana że przypomina trochę złoty NMM, przynajmniej tak to może wyglądać na turnieju z daleka , twarz też jest fajna i to coś co mu wystaje z pleców (róg?) nieźle wkomponowane w futro.
"żywy" płaszcz też jest dopracowany
niepodobają mi się jedynie włosy i to że jest tylko śnieg na podstawce ( tak wiem pod spodem jest fajnie ale na wierzchu mogłoby być dodane coś jeszcze)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Piotrax pisze:No ale moze to wina mocnego zbliżenia ;)
I właśnie o to chodzi za każdym razem. Bardzo dobrze, że Aro dał zbliżenia figurek, bo w sieci krążą fotki kontrastowo pomalowanych figurek, a technicznie bardzo "zwykłych", mających kilka kresek :) Tutaj widać pędzel tylko na metalikach, kościach i skrzydle, reszta jest ładnie wycieniowana.

Dobra, teraz o modelach - Vlad ma ładny miecz, zardzewiały, natomiast płaszcz jest troszkę popaćkany. Kolorystyka jednolita, podoba mi się :) Sople na podstawce są OK, ale ziemia i śnieg już mi troszeczkę odstają. Kolec na ramieniu zrobiłbym jaśniejszy, poza tym jest git.

U wampira ze skrzydłem podoba mi się głowa - przynajmniej gęba ma wszystkie zęby, nie tak, jak w egzemplarzu, który mi przyszło malować :) No i malowanie jest udane - zwłaszcza te zmarszczki, nadają mu starczego wyglądu. Oczy mogłyby mieć błysk jeszcze, czerwone są ciemne i bez wyrazu :) W ogóle głowa wygląda jak przyklejona od innego modelu - o klasę wyprzedza z poziomem wykonania resztę figurki. Świetna jest! Skrzydło w ogóle mi nie pasuje, ani oczy, ani różowy kolor. Samo w sobie jest ładnie wykonane, skoro takie zamówienie - niech będzie, ale nie przy tym wampirze :) Metaliki w porównaniu ze skórą są mniej uważnie chyba potraktowane, ale ładnie się komponują kolorystycznie. Złoto się trochę zlewa z kością kolca, no i nie wszędzie rozjaśnienie do srebrnego jest staranne. Ale podoba mi się zniszczona broń! Podstawka bardzo zaśnieżona, trochę za dużo tego śniegu i mało pomysłu, na takiej przestrzeni coś by się jeszcze przydało :)

Niemniej jednak - oba modele są bardzo udane :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Jak dla mnie ten 1 najlepszy, ale wszystkie wymiatają.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Urban pisze:1,2,3...Winged Vampire patrzy ;P
oczy fajnie wyglądają chociaż...co ma piernik do wiatraka? niewiem jak wygląda reszta Twojej armii ale niesądzę zeby to pasowało do VC...może do DL papci nurgla...
Wiesz raz konwersje a dwa to zawsze coś innego niż tylko pomalowane skrzydło ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Aro pisze:
Urban pisze:1,2,3...Winged Vampire patrzy ;P
oczy fajnie wyglądają chociaż...co ma piernik do wiatraka? niewiem jak wygląda reszta Twojej armii ale niesądzę zeby to pasowało do VC...może do DL papci nurgla...
Wiesz raz konwersje a dwa to zawsze coś innego niż tylko pomalowane skrzydło ;)
klimat przedewszystkim :wink:

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Skrzydlaty wampir... BOMBA!! Kojazy mi sie z Alucardem z Hellsinga :D Świetny pomysł no i nie gorsze wykonanie. Najlepiej wyszła głowa tak jak pisał Sławol świetnie uchwyciłes te zmarszczki:) No i złoty metalik tez bardzo porzadny. Gratuluje modelu :)

Awatar użytkownika
likwidator
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Wraszawa

Post autor: likwidator »

wampy są super.
najbardziej podobaja mi sie skrzydełka i sople na skale

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

No to po wampirkach przyszedł czas na jednostki -- pierwsi będą GG - malowani przez Sławola.

Jakość fotek jak sam Sławol stwierdził średnia -- jak będą lepsze to napewno dodam.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 lip 2008, o 12:42 przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Jak to Sławol malował to śrdnio jest, przynajmniej na fotach :P

Strasznie plasko szaty wyglądają. Baner ze taki szaro bury to ginie w oddziale. Powienien się jakoś wyróżniać (czerwień jakaś?) Metaliki wyglądają dosyć ciekawie ale cięzko coś wiecej powiedzieć. Tyle odemnie :wink:

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Śmiało, Piotrax, nie ma się co kryć :D Pewnie, że średnio, nie tylko na fotkach, choć te i tak kuleją, ale o tym potem. W ogóle ostatnio mam same takie oddziałowe i masówkowe zlecenia.

Lepsze fotki to się pojawią w mojej galerii za czas jakiś, tak jak poprzednio. A malowanie średnie, tak po prostu, poziom dla oddziału i bez fajerwerków. U mnie na półce ładnie to wygląda ;)

Płaszcze są przede wszystkim brudne, trochę podcieniowane, zbroje metalowe z rdzą i lekkim cieniowaniem. Foty dość szybkie i niedopracowane, robocze, żeby Aro widział, co się dzieje z Jego armią, ale skoro już je tu wkleił... ;) Sztandar czerwony być nie mógł - wymóg klimatu. Ale z fioletem niebo lepiej wyszło, a przynajmniej tak nieskromnie uważam ;)

I tak czeka na mnie kolejny oddział tych pancernych szkieletów. Jak sobie pomyślę, że mam kleić ponownie 25 sztuk... A potem ghoule 30 szt. i coś tam jeszcze ma być... Życzcie mi zdrowia i cierpliwości lepiej, bo przy tym oddziale musiałem się wiele razy gryźć w język, szczególnie przy klejeniu :D
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a dlaczemu sa dwie te same fotki?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

bigpasiak pisze:a dlaczemu sa dwie te same fotki?
Te dwie fotki są podobne ;) prawie identyczne. Jedna jest troszeczkę z bliższej odległości zrobiona, ale nie widać tego za bardzo.

Edit -- do poscika Pasiaka niżej --- zmienilem :D już nie ma fotki nr dwa :)
Ostatnio zmieniony 6 lip 2008, o 12:43 przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

ok...
to pytam ponownie:
po co 2 fotki [prawie identyczne na ktorych nie widac roznicy] ?
:P

a co do figsow, to nie wiem ale jakos tak bardzo sie zlewaja ze soba wszystkie elemety...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

szczeze to na tych fotkach malo widac bardzo malo...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

sztandar mnie powalił, ale widziałem vlada na tym forum, który moim zdaniem był lepszy
Obrazek

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Dla mnie to i tak kosmos, chcialbym zeby moje figsy chociaz przypominaly te powyzsze.

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

Daj ładniejsze foty :)
Trudno mi coś powiedzieć na temat metalików jednak ta niebieska szata mi się nie podoba... taka jakby płaska. Sztandar natomiast bardzo fajny

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

loler pisze:Daj ładniejsze foty :)
Trudno mi coś powiedzieć na temat metalików jednak ta niebieska szata mi się nie podoba... taka jakby płaska. Sztandar natomiast bardzo fajny
Prosiłem Sławola ale leniuch nie miał czasu, żeby lepsze zrobić -- jak się chce to można :D ale wybaczam mu hehe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

To albo jestem leniuch albo nie miałem czasu, zdecyduj się, chłopie i przestań już jęczeć i narzekać. Fotki pojawią się niebawem. A te sam sobie wrzuciłeś, bo poczekać nie mogłeś, to teraz już tylko pozostaje Ci jednak czekać na lepsze. A takie pojawią się w mojej galerii za każdym razem. I nie nakręcaj się na forum i nie gadaj głupot, jak zrobię, to wrzucę i skończ już temat, bo "jak się chce, to można" - więc nie mów dwa razy tego samego.

Poza tym dziękuję bardzo za opinie pozostałym, ale tu jeszcze nie ma, co oceniać za bardzo, bo fotki robocze, co zresztą widać, mogło ich tu nie być ;) Malowanie takie, jakie widać, cena też adekwatna, oczywiście, że można lepiej, nic nowego ;) Sztandar malowałem 15 minut, chyba najłatwiejsza robota w moim malarskim życiu, żadna rewelacja.

Spodziewacie się więcej, bo się przyzwyczailiście :) Spokojnie, przyjdą jeszcze lepsze modele ode mnie, cierpliwości, na razie klepię "zwykłe" zlecenia :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

sztandar świetny, zbroje świetne, ale te szaty rzeczywiście coś płaskie.

ODPOWIEDZ