Testowanie Demonów chaosu Ja vs. Ja 610pt.

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
SmS-Sik
Plankton
Posty: 1

Testowanie Demonów chaosu Ja vs. Ja 610pt.

Post autor: SmS-Sik »

Witam. Zacząłem zbierać demony odkąd pojawiły się na rynku, Ostatnio rozegrałem małą bitwę JA vs. JA na 610pt. Demony chaosu vs. Hordy Chaosu. A że z przeciwnikiem mogłem sie łatwo dogadać bitwa przebiegała bardzo sprawnie :)

Demony:

1x Herald of Nurgle ( BSB Standard of grater sundering )
Panquin
Slimy Trail

11x PlagueBearers ( Music Standar )
15x BloodLetters ( FCG )

Horda chaosu:

1x Mag lv2
14x Wojowników chaosu + Shield FCG
5x Rycerzy chaosu FCG
5x Psy chaosu

Horda chaosu:
Psy miały za zadanie wpaść w flankę demonów i je złamać. Woje już nie jeden raz dowiodły ze potrafią utrzymać silniejsze regimenty, Rycerze miały wpaść i wygrać.

Z Oczu demonów:
Nie wyglądało to ciekawie miałem 1 mniej regiment i 100% szanse ze psy mi wpadną w bok - lepiej psy niż Rycerze. Sprawdzimy również jak skuteczny jest regiment twardych PlagueBearers.

Pierwsza tura: Rozpoczynają demony
Ustawianie się do szarzy, z dala od Rycerzy i tak żebym to Demony zaszarżowały.
Woje podchodzą ostrożnie z dala od szarzy. Rycerze nie mając innej możliwość wystawiają sie na szarże bloodlettersów ( miały wytrzymać 1 turę aż psy wpadną od boku ). Magia chaosu - Kula ognia na +4 wyrzucam równe 4 ale demony mają sztandar -2 do rzutu na magie ( to se mag po czarował ) Szarża bloodlettersów rzuty straszne jeden trafia i zabija jednego Rycerza, Rycerze oddają, i remisują. PlagueBerersi wystawiają sie na szarże wojowników chaosu mając w planie szybkie zwycięstwo i szarże na flankę Rycerzom. Woje przyjmują wyzwanie i szarżują ( zdają fira ) Psy dochodzą do wniosku ze nie będą szarżować na flankę bloodletersów bo się boją :) Woje nie robią nic plagueberersom za to przeciwnik zabija 5x wojów łamie oddział i wojownicy w popłochu uciekają. Dzieci Nurgla powstrzymują sie od gonienia chcąc złamać oddział rycerzy. Tymczasem rycerze przegrywają walkę z bloodletersami i uciekają bloodletersi gonią oddział niestety Rycerze są zbyt szybcy.
Tura Chaosu to zbieranie Wszystko jest odważne i chce walczyć dalej. Psy ustawiają sie na szarże w tył oddziału. Szarża demonów. Po wojownikach nie ma co zbierać, Rycerzże odrabiają straty i masakrują oddział Bloodletersów. Psy do końca gry odmawiają szarży na wrogie oddziały.
Na samym końcu Rycerze zostają zdominowani przez dzieci Nurgla.

Zwyciestwo dla demonów.
Osobiście jestem zawiedziony skutecznością Bloodlettersów. Ale miałem koszmarne rzuty. Za to jestem zadowolony z Oddziału PlagueBearersów Który zmasakrował dwa oddziały sam. Mimo tego że ma dużo niższy WS, ale ward save na +5 i Regeneracja na +4 sprawiają ze oddział może wytrzymać sporo.

To tyle ode mnie na koniec chciałem dodać ze to mój pierwszy raport i chciałem zaprezentować/przetestować skuteczność demonów. I bardzo przepraszam jeśli raport jest nie czytelny :(
Chciałem również poprosić bo wątpię żebym znalazł jakieś rozpiski na właśnie 610pt. chętnie przetestuje rozpiskę na inne armie.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Hmmm, wszystko pięknie ładnie ale demony są nielegalnie złożone, masz bsb, który nie może byc generałem (a armia musi miec generała).

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Nie ma to jak grac sam ze soba w warhammera. Ciezko mi to sobie jakos wyobrazic.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

ajpinus pisze:Nie ma to jak grac sam ze soba w warhammera. Ciezko mi to sobie jakos wyobrazic.
dopuki się wygrywa jest całkiem fajnie :P

Awatar użytkownika
Galin
Wałkarz
Posty: 68
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: Galin »

Dziwi mnie tylko sklad hord. Piechota i mag ?! Hmm.... widac ze chciales ta bitwe rozegrac bardzo jednostronnie- moze gdybys zamienil maga na exalted championa - nawet bez magicznych przedmiotow i zamiast piechoty wrzucic 1-2 spawna/y i moze dowalic zamiast championa w rycerzach 2x4 ? - wiem ze to bylby standard i nic odkrywczego - ale byloby przynajmniej grywalne :)
----------------------------------------------edit
Az nie wytrzymalem i skleilem hordy na 610 pts
a oto i one:
1 Exalted Chaos Champion @ 126 Pts
Mark of Chaos Undivided; General; Chaos Armour; Barding
Enchanted Shield Chaos Steed

4 Chaos Knights @ 152 Pts
Mark of Chaos Undivided; Barding; Heavy Armour; Shield; Standard

4 Chaos Knights @ 152 Pts
Mark of Chaos Undivided; Barding; Heavy Armour; Shield; Standard

1 Spawn of Chaos @ 60 Pts

1 Spawn of Chaos @ 60 Pts

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 2

Models in Army: 21

Total Army Cost: 610

Rycerze wspomagani przez psy skladaja kanapke, a spawny sa do wkurzania przeciwnika - sprawdzaja mi sie prawie w kazdej bitwie wiec zawsze jest w moich rozpach dla nich troszke punktow :)

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Ja też dosyć często gram sam ze sobą. Trudno się gra ponieważ przeciwnik zna wszystkie twoje ruchy. :wink:

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Mnie tam dziwi tylko to, że raz piszesz szarza, a raz szarża. A tak ogólnie to jak można wymyślać jakieś uber-pro taktyki, jeśli pzreciwnik o nich wie? Przecież jak wiedziałeś, że mają atakować flankę to czemu nie ustawiłeś się inaczej, żeby zniweczyć jego plany. Nie no, według mnie nie jest zbyt ciekawie grać samemu ze sobą.

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

No ale obczaj, jak oszukasz samego siebie to dopiero będziesz kozak :wink:

ODPOWIEDZ