1250 Mroczne elfy vs Imperium

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

1250 Mroczne elfy vs Imperium

Post autor: Murmandamus »

Bitwa 1250

Imperium kolegi.

Klaus Vollinger
Master Enginieeer

Nicolas Sarkozy
Mage 1lv.

10 Kuszników
20 Swordsmenów fcg
20 Milita fcg
15 Knights of The White Wolf Inner Circle Fcg
5 Outriders
Hellstorm Rocket Battery
Great Cannon


Moje mroczne elfy.

Gorath Ardanien
Master na Dark Steed
Pedant of Khaleth

Nago Ardanien
Sorcerer 2lv
Dispell scroll, Darkstar Cloack

25 Warriors fcg, war banner
2x5 Dark Riders rxb,mus
2x5 Harpies
6 Cold One knights champion,standard
War Hydra

Tura 1 Imperium
Dowódca Armii Klaus Vollinger postanowił nie ruszać się ze swoich pozycji poczęstować wroga ogniem altyleryjskim dopóki się nie zbliży. Kazał przemieścić tylko regimenty piechoty na nieco dogodniejsze pozycje. Następnie rozkazał otworzyć ogień. Wielkie działo nie wypaliło w tej turze ponieważ ładowniczy zamoczyli proch podczas przenoszenia i musięli zmienić ładunek.
Rakietnica wspomagana sokolim wzrokiem inżyniera wypaliła. Rakiety pomknęły w niebo przecinając powietrze z głośnym gwizdem lądując na szeregach niczego nie spodziewających się wojowników zabijając 18 z nich w ogniu wybuchów. 3 Następnych padło od bełtów z kusz regimentu strzeleckiego, Ocalali wojownicy nie mogli opanować paniki po tym co się stało i niedobitki uciekły razem z czarownikiem Narabem.

Tura 1 Dark Elfy.
Gorath zdeprymowany niemal całkowitym zniszczeniem jego regimentu kazał reszcie wojska ruszyć naprzód by utopić bezczelnych ludzi we własnej ich krwi. Harpie i Mroczni jeźdźcy wystrzelili naprzód. Sam Gorath towarzyszył mrocznym jeźdźcom chowając się za domem. Jeźdźcy na zimnych prawą flanką pomknęli w kierunku wrogich linii a Hydra pomykała za nimi nieopodal. Minimalny ostrzał drugich mrocznych jeźdźców zabił jednego rycerza.

Tura 2 Imperium.
Widząc zbliżającą się nawałę mrocznych elfów generał nadal nie dał sygnału do natarcia rycerzom, Piechota zajęła jeszcze dogodniejsze pozycje. Tym razem altyleria nie dała celnego ostrzału. Zarówno rakietnica i działo przestrzeliły daleko od wojsk mrocznych elfów. Tylko outriderzy zabili 2 harpie jednak te opanowały panikę w pobliżu generała.

Tura 2 Dark Elfy.
Nadszedł czas zapłaty. Rycerze na zimnych zaszarżowali na regiment milicji, który poniósłszy ciężkie straty od szarży został wdeptany w ziemię przez jaszczury i ich mrocznych jeźdzców. Hydra szybkim marszem przeszła las i poczęstowała stojących nieopodal swordsmenów ognistym dechem. 11 dzielnych żołnierzy zostało doszczętnie spalonych przez dech potwora. Reszta nie potrafiła opanować grozy ognia i uciekła unosząc ze sobą maga. Harpie zaszarżowały obsługę wielkiego działa roszarpując ich na strzępy a drugie harpie na załogę hellstorma z inżynierem lecz zabijając jednego same tracąc jedną harpię. Gorath podjechał samotnie p[ewny siebie przed outridersów. Ciemni jeźdźcy stanęli dość bliski rycerzy wilka zapraszając ich do zabawy w berka.

Tura 3 Imperium
W końcu jeźdźcy białego wilka zaszarżowali na mrocznych jeźdźców lecz tamci uciekli sprawiając że rycerze spalili szarżę. Outriderzy wypalili ze wszystkich luf w generała dark elfów ale większość pocisków została zatrzymana dzięki zbroi i płaszczowi ze smoczej łuski oraz mistycznie odchylona przez wisior Khaletha. Obsługa i inżynier hellstorma zabił trwał w walce z harpiami bez strat dla obu stron.

Tura 3 Mrocznych elfów .
Mroczni jeźdźcy zaszarżowali z przodu kuszników a harpie z boku niszcząc ich doszczętnie i wypadając za pole bitwy w pogoni za niedobitkami. Generał zaszarżował pobliskich outridersów zabijając 4 z nich lecz ostatni w przypływie szaleńczej odwagi nie ustąpił pola. Jeźdźcy na zimnych odwrócili się i przeszli kawałek dążąc do pozostałych wojsk imperium. Hydra takoż przeszła marszem w kierunku ludzi. W końcu harpie zostały złamane przez obsługę maszyny przelatując tuż przed rycerzy białego wilka. Mroczni jeźdźcy z drugiego regimentu opanowali ucieczkę i poczęstowali rycerzy bełtami zabijając kolejnego.

Tura 4 Imperium
Rycerze zaszarżowali uciekające harpie i przedeklarowali potem szarżę na mrocznych jeźdźców. Jeźdźcy uciekli a harpie w panicznej ucieczce zostały zadeptane pod kopytami rycerstwa. Inżynier próbował strzelić hellstormem lecz ten spudłował ponownie. Ostatni z outridersów padł pod mieczem elfiego generała.

Tura 4 Mrocznych elfów.
Rycerze zimnych i hydra podeszli bliżej .Takoż zrobił generał a ci jeźdzcy i harpie co w pogoni wyszły poza pole bitwy powróciły w poszukiwaniu nowych ofiar. Drugi regiment jeźdźców nie zdołął tym razem opanować ucieczki i uciekła poza pole bitwy.

Tura 5 Imperium.
Bycie w pobliżu hydry sprawiło że załoga hellstorma z generałem imperium uciekła w popłochu poza pole bitwy , Imperialni rycerze też nie mogli znieść obecności potwora i uciekli w przeciwną stronę.

Tura 5 Mrocznych elfów.
Szarża hydry i generała elfiego zaskutkowałą dalszą ucieczką rycerstwa-ostatniego ludzkiego oddziału na polu bitwy. Reszta odziałów mrocznych elfów poszła zająć ćwiartki.

Tura 6 Imperium:
Rycerze opanowywują ucieczkę i odwracają się do wroga.


Tura 6 Mroczne elfy.
Hydra i generał szarżują na odział rycerstwa zabijając 6 z opancerzonych rycerzy jednak ci przechodzą test na złamanie i dzielnie trzymają pole.


Rezultat:
Mroczne elfy: 1545
Imperium: 672

Wynik:: 17:3 dla Imperium.

Ba. Pechowa strata regimentu wojów zaniepokoiła mnie. Na szczęście przeciwnik się nie ruszał i pozostał bierny. Duży klotz rycerstwa był glupotą z jego strony. Z 3 piątkami nie miałbym tak łatwo i gdyby je ruszył. Ostatecznie wyszło 17:3 dla mnie lecz gdyby spudłował ten hellstorm to mogło się skończyć dla imperialisty znacznie gorzej.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

fajny raporcik, przejrzysty szkoda tylko że bez zdjęć i mapek ale spoko :wink:

No i gratuluje tak wysokiego zwycięstwa! :D

Krichoo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Krichoo »

ratuuunku...czy darki nigdy nie moga wygrac????

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

przecierz wygrały.... pomyliłęm się w poscie w linijce poniżej tego

Mroczne elfy: 1545
Imperium: 672

oczywiscie wygrana dla DE
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Bardzo fajnie się czytało.


Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Krichoo pisze:ratuuunku...czy darki nigdy nie moga wygrac????
Ratuuunku... czy tacy userzy muszą się pojawiać?
Jesteś kolejną osobą, która wpisała żale na DE w tych raportach, po tym jak tu posprzątałem. :) I do tego widać, że nie przeczytałeś całości, tylko "se tak strzeliłeś"...
Jak już musicie wskrzeszać tematy, to róbcie to jakoś estetyczniej i z większym wkładem pracy. Napiszcie jeden z drugim parę zdań więcej, pokażcie autorowi że doceniacie jego pracę (lub nie doceniacie, ale to tym bardziej wypada uzasadnić).
Mod

Awatar użytkownika
Teofil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Teofil »

a więc tak:
na początku przestraszył mnie brak mapki lub zdjęć. zacząłem czytać ok fajnie... czytam dalej bardzo fajnie... I sam koniec ZAJEBISCIE
KLIMACIK JEST
raport bardzo przypadł mnie do gustu
(super nazwy generałów)

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

spox bitwa,wygraly oczywiscie DE :twisted: :twisted: .Tylko szkoda tych Wariorsow na poczatku.ale coz i tak ich rozwaliles,"i utopiles we wlasnej ich krwi";)

mart2in
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Katowice - Centrum

Post autor: mart2in »

jedyne co mi sie ciśnie na usta - to jedna z najdziwniejszych rozpisek imperium jakie widziałem - ale poza tym spoks...

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

brawo za klimatyczną bitwę =D>

tylko tak dalej

Niech żyje klimat, nie oklepane schematy :D

Awatar użytkownika
Possessed
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Possessed »

brawa za nekromancję =D> :P

Awatar użytkownika
Barney
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Barney »

mart2in pisze:jedyne co mi sie ciśnie na usta - to jedna z najdziwniejszych rozpisek imperium jakie widziałem - ale poza tym spoks...
Skometuj jeszcze te bitwy o Gau Kau czy jakos tak ; ]

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

No i koledzy Own3d i possessed wyjaśnili sytuację. Kolego Mart2in, po co Wam to było? :P
Ponownie proszę o powstrzymanie się od niewiele wnoszących kometarzy pisanych gruuuubo po ostatnim poście.
:)

ODPOWIEDZ