Bitwa o farmę starego Talbotta

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
P..
Wałkarz
Posty: 69

Bitwa o farmę starego Talbotta

Post autor: P.. »

Stary Talbott nie był człowiekiem podejrzliwym. Był raczej prostoduszną i nieskomplikowaną istotą, egzystującą w swoim prostym, wiejskim świecie. Ale nawet Stary Talbott zorientuje się, że coś jest nie tak, kiedy szczury wyżerają mu pole kapusty. Zwłaszcza, że szczury te zagryzły mu jego dwa buldogi…

Zabarykadować dziwi! Zamknąć okna!

Gdy cała rodzina zamknęła się bezpiecznie w domu, Stary Tallbot zaczął modlić się o cud. A że nie miał w tym większej wprawy (wszak od dwudziestu z górą lat daniny na rzecz Sigmarytów nie płacił) to jedyne co wymodlił to więcej szczurów zbliżających się z południa.

Na domiar złego synowie jego czym prędzej donieśli, że z południa widać żołnierzy Imperium. Psia mać! Ogołocą całą piwniczkę! A niech ich szlag… to nie będzie dobry dzień.
Raport jest już gotowy! Zapraszam do lektury i komentowania.
P.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Całość raportu w formacie pdf i znacznie lepszej jakości można pobrać tutaj. W bonusie zamieszczone zostały tam również rozpiski skaveńska i imperialna wykorzystane w grze.

Raport w formacie pdf

Od siebie dodam, że jest to pierwszy raport. Na podstawie jego tworzenia nauczyłem się kilku rzeczy, które wykorzystam w następnym raporcie. Pierwsza jest taka, że zdjęcia z początku tury niewiele mówią. Trzeba je robić po koniec movementa. Druga jest taka, że nie wolno zapomnieć o zrobieniu zdjęcia jednej tury... tutaj z kumplem zapomnielismy.

A poza tym pisanie battle reporta to fajna sprawa. Zachęcam każdego - nie wstydźcie się.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2009, o 22:38 przez P.., łącznie zmieniany 11 razy.
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Jak się nazywa ta Obrazek czcionka?

Jak być mógł wrzuć mi ją na maila - telchar @ gazeta.pl

BTW: fajne szczury
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Są tam czcionki GothicE, GothicC, gotyk poszarpany. Wszystkie znajdziesz na sieci.

Umieściłem jpegi z dostępną częścią raportu. Są słabszej jakości (zrzuty z ekrany) ale za to łatwiej się ładują. Zna ktoś dobry i darmowy sposób na przerobienie docx na jpeg?
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

świetnie zrobiony raport... czekam z niecierpliwością aż będzie kompletny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Zapowiada się miodnie, choć wynik walki już teraz wydaje się dość klarowny, z drugiej strony jako zatwardziały Imperialista powinienem się cieszyć ;)

Opis wyczynów bitewnych Szczurzego Wodza jest zabawny :) Mam nadzieję, że utrzyma dobrą passę i ucieknie cały, nie tracąc więcej niż 1/4 chło... szczura :D
Vae victis!

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Następna częśc dziś wieczorem.

Od razu zdradzę pewne fakty... Wódź zginął... w trakcie ucieczki. :)
A zatwardziałych imperialistów spotka pewne zdziwienie :D
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

opis skavenskiego generala jest swietny :D

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Rozwalił mnie fragment "jedyne co wymodlił to więcej szczurów zbliżających się z południa". Ale w sumie szkoda że już teraz wynik bitwy jest przesądzony.
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

jeden z lepszych jeśli nie najlepszy battle raport jaki widziały moje oczy na tym forum... czekam na kolejne odsłony Panie P.

nieważne
Plewa
Posty: 9

Post autor: nieważne »

Fajowy raport czekam na kolejne części bitwy

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Epizod trzeci
Skaveni Strike Back

na razie tylko w formie jpeg'a. Gdy już skońcę wszystkie części (w wyższej jakości pdf'ach) spakuje je razem w jeden rar i umieszczę w pierwszym poście. Miłej lektury!
Obrazek
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

ObrazekObrazek
Dobra, spiołem się i to zrobiłem! Miłej lektury, całość gotowa! Zapraszam do pierwszego posta.
Pozdrawiam,
P.
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Gratuluje. Wspaniały raport. Fajnie napisany czytałem cały z usmiechem na ustach. Oby więcej osób miało chęci i cierpliwość popełniać takie dzieła.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yegr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115

Post autor: Yegr »

Witam,

jako dowódca Sił Imperium muszę zaznaczyć, żebyście nie słuchali tej kłamliwej propagandy i nadinterpretacji faktów oczywistych dla wszystkich wiernych wyznawców Sigmara Młotodzierżcy! Nasze wspaniałe Imperium oczywiście odniosło kolejne błyskotliwe zwycięstwo, może w skali taktycznej nie wygląda ono nazbyt imponująco, ale za to w szerszej perspektywie pozwoliło na utrzymanie porządku i zapewnienie bezpieczeństwa Naszym Wiernym Obywatelom.


Duży respect dla P., za to że wykonał ten bardzo fajny raport. Szykuje się kolejna bitwa w najbliższym czasie, tym razem w klimatach plagi roku 1111- niech ta data będzie przeklęta.

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

No nareszcie w całości :D . Bardzo fajny raport oby więcej takich na tym forum(niewolnicy mnie zaskoczyli :shock:)
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Rzuty :) Igor uzyskał rycerzami naprawdę imponującą kolekcje 1-dynek, w tym jedna na sejwa. ...
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Yegr pisze:Szykuje się kolejna bitwa w najbliższym czasie, tym razem w klimatach plagi roku 1111- niech ta data będzie przeklęta.
:evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Super raport, extra zrobiony gratulacje!
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Do polskiej edycjii WD :D bdb raporcik! szczcunek za wlożony czas i prace! oby więcej takich ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Reiner
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Księstwo Warpie

Post autor: Reiner »

Najlepszy raport jaki do tej pory me oczy oglądały =D>. Gratuluje kolego P.. i pozdrawiam.
Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości.

— Fryderyk Nietzsche

ODPOWIEDZ