Skaven vs DE 4000pkt.!!!

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Skaven vs DE 4000pkt.!!!

Post autor: kamelot »

Witam, jest to mój pierwszy raport więc proszę o wyrozumiałość.
Ogólnie wraz z kumplem rozegraliśmy bitwę na 4000pkt. Niestety bitwa skończyła się w 3 turze ponieważ zamykano sklep, w którym graliśmy i trzeba było szybko podliczyć pkt. i skończyć.
Tak więc zaczynamy ( zdjęć nie wstawiam, ponieważ tylko bym siebie i kolegę ośmieszył, ponieważ 3/4 naszych armii zastępowały kartoniki ;p ):

***************************************

- Ich jest tak dużo!!! - krzyknął Kouran z Czarnej Straży do generała - Wątpię by pierścień Hoteka nam pomógł... -
- Nie lękaj się Kouranie, walczyłem z tą obrzydliwą masą szczurów wiele razy i nigdy nie wybili nas co do jednego - odpowiedział generał Gamling - Są tchórzliwe, podlatując na smokach po obu stronach ich armii, ja i mój brat uzyskamy efekt domina i wystraszą się nas te śmiecie, a teraz wracaj do oddziału! -

Generał nakazał i wszyscy się rozstawili wedle określonej taktyki...

*****************************

A teraz mniej więcej co wystawiły poszczególnie strony konfliktu.

DE:
Dread Lord na smoku x2
5x 10 kuszników
2x Chariot
1x Hydra
3x 5 harpii
15x Black Guard
3x czarodziejka ( 5 scrolli )
2x 5 CoK
4x Balista
5x shade

Skaven ( nie pamiętam dokładnie ):
Grey Seer tankul ( nie wiem jak to się pisze )
Grey Seer
2x Inżynier
3x 9 jezzaili
3x rat ogr
2x giant rat pack
2x 20 slave
1x 20 plague monk
1x 5 censer bearers
3x 20 clanr rat z ratling gun
1x tuneling team
3x 2 globadiers
3x 5 night runners
1x warlord
1x 20 storm werminów
1x plague priest
1x bsb

To chyba wszystko...

1 TURA!!!
De- skaven aktywuje storm banner ( nikt na całym polu bitwy nie może latać )
ruch: kusznicy idą do przudy a za nimi bg, coki, charioty hydra i reszta
shade-zi siedzą schowani w lesie, harpie i smoki idą przed siebie

magia: wszystkie czary zdispellowane

strzelanie: dread lord zdejmuje ratlinga z life takera, bolce zabijają troche szczurów i nic więcej się nie dzieje

Skaven- rzut na wyczerpanie sotorm bannera, nie wyczerpał się ;/
ruch: wszystko idzie do przodu
magia: magowie mimo swojej licznej ilości kości nic nie zrobilipoza jednym normalnym miscastem ( mogę rzucic swój czar, grey seer t. ma wbitego wounda ) i jednym dzięki ring of hotek ( grey seer t. ma wbitego drugiego wounda a ja rzucam swój czar, który zostaje zdisspellowany )
strzelanie: tu też nic oprócz wbicia hydrze jednej rany i smokowi generała jednej rany

*******************
- A wy tak wątpiliście w pierścień Hoteka - krzyczy Gamling do do kuszników i reszty armii
- Mój panie! - krzyczy zadyszany posłaniec do generała - Twój plan jest genialny!!! Nasze czarodziejki nie użyły jeszcze żadnego z pięciu zwojów rozproszenia, a wróg nie spowodował nam żadnych strat!!!
- Kiedyś też będziesz tak doświadczony w boju jak ja, lecz teraz biegnij z przesyłką do mojego brata - odkrzyknął Gamling i podał posłańcowi woreczek.

************************

2.Tura:

De: storm banner nie wyczerpał się
ruchy: smoki podchodzą przed liczną ilość oddziałów wroga by wzbudzać terror, kusznicy stoją, a to co stało za nimi wychodzi i przygotowuje się do szarż

magia: nadal nic

strzelanie: kilka szczurów ginie, bez rewelacji

Skaven: storm banner nadal trwa, ale
obydwie flanki prawie czyste, szczury pouciekały od terroru :D
szarże: plague monki i censer bearersi szarżują generała, night runnersi szarżują na chariot, rat ogry na coki, wszędzie stoje
ruchy: niewolnicy niepokojąco zbliżają się do czarodziejki w kusznikach, reszta idzie powoli do przodu
magia: znów nic nie wyszło, zużyty jeden scrol
strzelanie: nic
combaty: chariot poganie night runnersów i wpada w bok slave-ów z inżynierem
cold one-y stoją jednak nic nie zrobiły i został sam sztandar
generał na smoku nie robi prawie nic i ucieka za stół

*******************************

- Nieeeeee! - krzyczy Gomling patrząc jak jego brat ucieka przed fanatycznymi szczurami w kapturach poza pole bitwy
- Panie! - krzyczy posłaniec do Gomlinga - oto sakiewka od twego brata, nie przejmuj się, jeszcze go pomścimy!
- Masz rację Xavierze - mówi czerwony ze złości elf - Skopmy tyłki tym szczuropodobnym śmieciom!!!

*****************************

3.TURA

DE: storm banner znów się nie wyczerpuje :)
szarże: shadzi i harpie w clan raty, lord na smoku w clan raty z grey seerem, wszędzie szczury stoją

ruchy: kilka drobnych i tyle

magia: nic

combaty: jeden cok pogania rat ogry i wpada w monki
chariot pogania slave-y z inżyynierem
smok rozwala grey seera i wygania za stół clan raty a jezaile panikują
shades i harpie poganiają clan raty

Skaven: szarża stormwerminów w hydrę i niewolników w kusze z czarką, ucieczka i ucieczka, obydwa oddziały uciekły, ruchy żadne, magia nie wyszła, strzelanie nie wyszło 8)

KONIEC!!!!!

Rezultat: 14:6 dla DE
Najlepszy w bitwie: Gomling na smoku
Największa porażka: Rat Ogry
Najmniej wykorzystany potencjał: Grey Seer T.
Najbardziej niespodziewany moment: 1/4 armii szczurków ucieka za stół przez smoczy terror

Dziękuję za uwagę i proszę o krytykę, jednak prosze nie zapominać, że to mój pierwszy raport.

POZDRAWIAM
kamelot :D
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Te "fabularne przerywniki to tak nie za bardzo, a reszta ok, tylko czemu twoj kolega wystawił RatOgry #-o

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

ANtY pisze:Te "fabularne przerywniki to tak nie za bardzo, a reszta ok, tylko czemu twoj kolega wystawił RatOgry #-o
Miły opis. Mam jedną uwagę i jedno pytanie. Uwaga - miscast 5-6 (wróg rzuca czar) nie powoduje chyba rany u maga :). Pytanie - co to za woreczek :) ?

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Fajny raport ale fabularne przerywniki "dziwne".
Szczególnie imiona bohaterów ( Gamling jakoś kojarzy mi się z Rohanem z LOTRA) i ten strach Kourana.

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Hero_Lord pisze:i ten strach Kourana.
zgadzam się zwłaszcza że black guardzi są ItP i stubborn :wink:

Awatar użytkownika
Rizzen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146
Lokalizacja: Har Ganeth

Post autor: Rizzen »

Brakuje mi zdjęć, albo choćby mapki sytuacyjnej. Przerywniki mi nie przeszkadzają, choć są niespecjalnie w klimacie Mrocznych Elfów.
Kouran z Czarnej Straży - heh, zalecam poczytanie podręcznika. Nawet by nie drgnął widząc liczbę Skavenów, co najwyżej martwiłby się, że mu ich zabraknie do wycinania.

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Niestety wstawiki fabularne z klimatem DE mają tyle wspólnego co orki z filozofią.
Poza wstawkami forma raportu fajna, przejrzysta i niemęcząca, tylko jakiejść wizualizacji brak. Zaskoczyło mnie zdanie:
kamelot pisze:Najbardziej niespodziewany moment: 1/4 armii szczurków ucieka za stół przez smoczy terror
W sumie jakbym dwoma terrorystami podjechał pod masę oddziałów skavenów to bym się tego spodziewał, dziwie się, że to takie zaskakujące.

ODPOWIEDZ