Imperium vs Gobliny 5000p

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Imperium vs Gobliny 5000p

Post autor: ANtY »

UWAGA! TO NIE JEST RAPORT WFB!




-Lets the battle begins - zakrzyknął gobliński dowódca
-Chyba begin, bez s - skontrował go imperialny generał
-I tak cie zniszcze - tym sposobem goblin zakończył tę słowną potyczkę i obaj czym prędzej oddalili się do swych oddziałow.


Rozpiski:

Horda:
2 x Młody goblin z pałką - 1100
5 x Młody goblin z procą - 2500
2 x Goblin wojownik z toporem i tarczą - 1400
Razem: 5000

Imperium:
5 x Chłop z widłami - 2250
4 x Chłop z procą - 1800
1 x Rekrut z łukiem - 950
Razem: 5000


Wygrałem rzut na początku bitwy więc mogłem wybrać, czy wolę zaczynać, czy wybierać stronę. Wybrałem lewą stronę pola bitwy.

Obrazek

Tutaj jak wyglądała sytuacja na polu bitwy po rozstawieniu armii (na minimapie widać ułożenie drzew i armii przeciwnika)

Obrazek

Czym prędzej ruszyłem do natarcia chowając moje jednostki pod drzewami po drodze (teraz wiem, że mogłem w pierwszej turze sobie to odpuścić i rzucić się całą armią do przodu)

Obrazek

Ponieważ przeciwnik nie ostrzeliwał mnie ze spawna a także ruszył do przodu skryć się pod drzewami.

Obrazek

Nadal bałem się wyskoczyć do przodu co później okazało się zgubne, nie wszystkie gobliny z procami miały zasięg więc podchodząc zmarnowałem trochę punktów akcji, w wyniku czego zadałem tylko jedno obrażenie łucznikowi przeciwnika (który był moim największym zagrożeniem)

Obrazek

Wyżej wymieniony łucznik z pomocą dwóch procarzy ściągnął mi pierwsze dwa gobliny z procami. Ruszyłem moimi goblińskimi wojownikami do ataku na tegoż łucznika (korzystając z ich wysokiej wartości ruchu) i udało mi się go zgładzić, lecz przez to wystawiłem się na ostrzał i atak chłopów z widłami (którzy dla mało wytrzymałych goblinów są na prawdę zabójczy) Jedyne co jeszcze udało mi się zrobić w tej turze to podejść pozostałymi 2 goblinami wyposażonymi w pałki pod drzewo niedaleko wojowników, strzelałem też troszkę, ale na nic się to zdało (pechowe rzuty)

Obrazek

Później przeciwnikowi udało się zabić jednego z moich wojowników, ale nie wyglądało to źle, miałem jeszcze 3 gobliny walczące wręcz oraz 2 strzelających (1 zabili procarze przeciwnika). W walce wręcz zabiłem bodajże 2 chłopów i oddałem turę przeciwnikowi.

Obrazek

Niestety to nie był mój szczęśliwy dzień, straciłem 2 gobliny wyposażone w pałki i mój ostatni wojownik został mocno osłabiony. Udało mi się zabić jednego chłopa z widłami przed śmiercią.

Obrazek

Przeciwnik z dystansu ściągnął mi jednego z dwóch ostałych się procarzy i ruszył do przodu osłaniając procarzami chłopa z widłami.

Obrazek

Powróciło moje szczęście ale było już za późno, aby zmienić losy bitwy, udało mi się zabić jednego z procarzy, a drugiego mocno osłabić, w kolejnej turze zadałem jeszcze 4 obrażenia chłopowi z widłami i padłem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Co wyniosłem z bitwy? Trzeba osłabić imperium. Zmienię ich startowy zestaw armii, zamiast łucznika będzie dwóch rekrutów z krótkimi mieczami i tarczami, żeby się zmieściło w punktach trzeba im będzie odebrać jednego chłopa. Zobaczymy jak to się sprawdzi, bo może problem tkwi w wyważeniu punktowym.

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

jedna uwaga co do wygladu gry-twoje jednostki powinny miec niebieskie obwodki, a przeciwnika czerwone-inaczej nic nie widac na tym ekratnie (a jak cos jest pod drzewem to juz w ogole masakra

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Będzie można włączyć w opcjach, żeby kto chce bardziej klimatycznie mógł wyłączyć

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Co to jest za gra? Można to jakoś ściągnąć i sobie pograc?
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

nindza77 pisze:Co to jest za gra? Można to jakoś ściągnąć i sobie pograc?
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=13&t=18388

ale lepiej zacznij czytać od końca tematu. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

nindza77 pisze:Co to jest za gra? Można to jakoś ściągnąć i sobie pograc?
W najbliższym czasie rozpocznie się open beta, więc tak :)
A co do pierwszego pytania: OPIS GRY

ODPOWIEDZ