Chaos+VC Vs. Dwarfs (8000 Vs. 4000)

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Remo
Falubaz
Posty: 1247

Chaos+VC Vs. Dwarfs (8000 Vs. 4000)

Post autor: Remo »

Witam.

Jakiś czas temu rozegraliśmy z kumplami-batlowcami dużą bitwę ze specjalnym scenariuszem. Jako, że kolega Olo robił mnóstwo dobrych zdjęć i jeszcze chciało mu się je opisać to grzechcem by było nie pokazać tego światu :wink:

Postanowiliśmy, że moje Dwarfy będą broniły się przed zalewem Chaosu wspomaganego kontyngentem Wampirów. Tym sposobem zasady specjalne tej bitwy były mniej więcej następujące:

- 7000 pkt. Chaosu + 1000 pkt. Wampirów vs. 4000 pkt. Krasnali
- gramy na obróconym stole, zaczynamy z krótkich krawędzi
- strefy rozstawienia 18" od krawędzi
- Krasnoludy mają do dyspozycji wszystkie górki i tyle murków ile chcą, mogą je rozstawić w swojej strefie rozstawienia
- Chaos i Nieumarli rozstawiają pozostały teren na reszcie stołu
- tajne rozstawienie: stawiamy zasłonę w poprzek stołu i rozstawiamy się "na ślepo"
- Chaos i nieumarli mają automatycznie pierwszą turę

Zapraszam do przeczytania "zdjęciowego" raportu

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Pięknie :) Nie tak łatwo złamać krasnoludy. Bardzo fajna, klimatyczna bitewka, oby takich więcej!
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

nindza77 pisze:Pięknie :) Nie tak łatwo złamać krasnoludy. Bardzo fajna, klimatyczna bitewka, oby takich więcej!
Krasnoludy twarde są! Umówiliśmy sie na 10 tur a ja wytrwałem 9 czyli nie tak źle. Poza tym po bitwie kumple nie chcieli liczyć punktów bo stwierdzili na oko, że natłukłem im dużo więcej niż sam wystawiłem :wink: Samych spawnów zatłukłem 8 z 9 :wink:

Awatar użytkownika
Słowian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Słowian »

Bardzo przyjemny raport =D> . Jasny i przejrzysty, świetne komentarze. Poproszę o więcej takich. Brawa za epicką bitwę.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

moim skromnym zdaniem najlepsi byli slayerzy ;] tyle rund wytrzymac i zatrzymac cala flanke. musze w nich koniecznie zainwestowac ^^
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3132
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Genialne, super zrealizowany report i mega bitwa :-D Wędrujący po całym stole oddział z królem krasnoludów działa na wyobraźnię ;-) Jedyne co to niech właściciel krasnoludów chociaż wrzuci je do kubła z farbą robiąc w ten sposób podkład :P
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

swietny raport, jak zobaczylem ze zdjec jest 136 myslalem ze zrezygnuje po kilku pierwszych ale wciagnelo mnie :D
fajny chaos, taka masa pomalowanych figurek robi wrazenie :D
fajne dwarfy (szkoda ze nie pomalowane bo jezeli calosc bedzie pomalowana na takim poziomie jak te kilka maszyn to bedzie rewelacja :D)

jedyne co mnie troche zawiodlo to to ze krasnoludy tak konsekwentnie bronily swoich pozycji... liczylem ze prawe skrzydlo ruszy do natarcia... i sadze ze dalo by to ciut lepszy efekt

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Niko pisze: jedyne co mnie troche zawiodlo to to ze krasnoludy tak konsekwentnie bronily swoich pozycji... liczylem ze prawe skrzydlo ruszy do natarcia... i sadze ze dalo by to ciut lepszy efekt
Wiesz, wolałem w jednej linii walczyć z pojedynczymi oddziałami niz wyjśc i zostać okrążonym. Zresztą Longbeardzi po przyjęciu pierwszej falii natarcia nie byli już tak silni a warriorzy i tak uciekli z paniki i wtedy zaczęło się tam sypać.

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

no wlasnie wydaje mi sie ze po tym jak dlugobrodzi zabili ostaniego rycerza mozna bylo pokusic sie o jakas akcje ofensywna... bijacy dlugobrodzi + szeregi od warriorow moglo wyczyscic smieci ktore zostaly na tej flance...

ja osobiscie bym zaryzykowal :D

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Szacunek...

ZAJEBISTY raport - piekna sprawa - tak duza armia pomalowana! fenomenalny widok! Az człowiek sam zaczyna liczyc pkt ile pomalowanych moze wystawic!

Trzymam kciuki za kolejny(mam nadzieje takze nie ostatni) raport.

Respect-swietne foty, trafne podpisy... Tylko nie ma zdjęc Waszych browarów co piliscie w trakcie gry:D

pzdr!

p.s. jesli masz wiecej takich murków uderz na priv ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Biedne krasnoludy :twisted:
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

jak by krasi było na 6k to mogły by wygrać.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Dragon Slayer niesamowity :D Świetny raport - mało pisania a każdy wie o co chodzi :) . Piękna Mantysia
I believe in Honour.!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Świetny raport, zaskoczył mnie zwłaszcza oddział hammererów, który niestrudzenie młotkował kolejne oddziały :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

japierdole ale bitwa ! z tego mozna nie jeden film nakrecic, bo zdjecia na plakaty juz są. komentarz w mysl zasady niej znaczy wiecej bardzo trafny. naprawde jestem pod wrazeniem nawaly zła jak i odwagi i walecznosci krasi.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Fajny raport, dobre foty, epicka bitwa.
Graty przede wszystkim za w pełni pomalowane armie po stronie zła =D>
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Rewelacyjny raport - już sama masa figurek robi olbrzymie wrażenie - a do tego większość pomalowanych. Świetne zdjęcia - bardzo dokładne, można śledzić krok po kroku przebieg bitwy.... A sam scenariusz - kwintesencja battlowej epickości - zawzięci obrońcy przeciwko hordom zła.. super!

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Widać potęgę krasnoludzkiego shotingu :mrgreen:
Pierwsza tura strzelania i już nie ma smoków :mrgreen:
Ehhh... marzy mi sie taka bitwa :D
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

klasa!
dzięki za opracowanie, naprawdę świetnie się czytało
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Swietny, epicki scenariusz.. GZ

ODPOWIEDZ