Raport z bitwy Bestii Chaosu z Goblinami (1000pkt)

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Raport z bitwy Bestii Chaosu z Goblinami (1000pkt)

Post autor: buniek »

Wczoraj rozegrałem moją pierwszą bitwę Beatiami Chaosu. Walczyłem z nocnymi Goblinami mojego kolegi.
Rozpiska Bestii:
Wargor BSB; sejv 2+; za każdy zdany sejv dodatkowy atak
Szaman; 1lv; DS; lore beasts (wziąłem syganturkę)
30 Gorów; FCG: AHW
30 Bestigorów; FCG
2xRazorgor

Rozpiska Goblinów:
Goblinowy lord z dwurakiem
NG big boss ze sztandarem armii (dającym stuuborn i soft cover)
NG szman; 2lv; lore da little warghh (wylosował czary 4 i 6 - przerzuty wszystkich 6tek i mały templejt latający po polu i zabijający wszystko, co nie zda testu wylosowanej wcześniej statystyki - S,T lub I)
2x 50NG (w nich 4 fanatyków); FCG; dzidy
3 trolle
10 spider raidrów

Obrazek[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
Przeciwnik postanowił swoje 50tki goblinów ustawić tak, coby się nie złamały w 1 turze combatu, więc do jednego oddziału wstawił BSBka i goblinowego generała, a drugi ustawił w kolumnę 5x10, wszystko trzymając tak, żeby mieć liderkę 8. Trolle ukrył za kolumną, szaman między oddziałami. Pająki na flanace.
Ja po prostu wystawiłem się w linni, BSB w bestigorach, szaman samopas, za nimi, Razorgory na flance.

Obrazek
Gobliny zaczęły. Taktyka jaką zastosował mój przeciwnik, polegała na czekaniu, aż do niego dojdę. Dlatego zrobił drobne korekty w ustawieniu, wyszedł o 1" do przodu klockami goblinów. Fazy magii prawie nie było (rzut na winds of magic 1 i 2). Trolle poszły troczę w bok (co jak się później okazało bbyło ruchem bezsensownym).

Obrazek
W swojej turze poszedłem wszystkim maksymalnie do przodu, z magii dopakowałem gory.

Obrazek
2 tura goblinów nie przyniosła prawie rzadnych niespodzianek, z wyjątkiem rzuty 5 i 6 na kości magii. Byłem zmuszony do użycia DS, a później wpuszczenia przerzutów 6tek na bestigory.

Obrazek
W mojej drugiej turze zaczęło się robić ciekawie, podjąłem próbę szarży bestigorami (nieudaną) i podszedłem o 5" gorami. Szarża Razorgorów na pająki skończyła się rzutem 8 i 7 (a był dystans 9 :evil: ). Szaman znów dopakował gory i bestigory (żeby nie umierali masowo od fanatyków).

Obrazek
Trzecia tura przyniosła pierwsze straty w obu armiach. Pająki oczywiście zaszarżowały na razorgory, zabiły jednego, ale zdążył im oddać i razem ze swoim kolegą wklepali łącznie 7 wudów. Pająki się sypnęły i zostały przegonione, przez pozostałego przy życiu razorgora.
Z klocków nocnych goblinów wysypali się fanatycy, na szczęście 2 nie doszło, ale ci co doszli zabili 2 bestigory i 3 gory (i tak dobrze, bo trafień było 4 i 5, na szczęście dopakowanie T robi swoje :) ).

Obrazek
W mojej turze zaczęło się masakrowanie goblinów. Zakończyłem swój ruch na fanatykach, zabijając ich, ale obrywając (1 bestigor i 1 gor, głównie z powodu niefartownych rzutów na ilość trafień). Zabiłem 11 goblinów z kolumny, tracąc 4 gory oraz 13 goblinów z hordy wklepując 2 rany goblinowemu wodzowi. Straciłem 4 bestigory (3 zabił rzeczony goblinowy wód, rzucając same 5 i 6 na trafienie). Razorgor odwrócił się frontem do boku goblinów, ale przeczuwajć ruch przeciwnika nie szarżowałem tylko czekałem.

Obrazek
Przeciwnik próbował ratować sytuacje, podejmując próbę okrążenia moich sił trollami (na frontalną szarżę na gory miał za mało miejsca, poza tym goblinowy szaman przeszkadzał.
Ginie 6 goblinów z kolumny (w rewanżu zabijając 3 gory) i kilkanaście z hordy. Udało mi się ubić BSBka i generała. Armia stoi na steedfaście i farcie mojego kolegi (zawsze zdawał testy LD, nawet z tą marną 5tką...).
Fanatycy latają po polu w różnych kierunkach, ale nic z tego nie wynika...
Magii prawie nie ma, wszystko dispelujemy (i tak pozostało do końca gry).

Obrazek
Kolejna tura wyżynania goblinów, zostaje już niewiele w hordzie, wreszcie nie zdają liderki, sypią się o 11'' (zatrzymali cal od krawędzi stołu). Bestigory gonią, wpadają w szamana, zjadają go, robią reform i składają się w klocek 5x4, odwracają się w stronę flanki kolumny goblinów.
Kolumna stoi na steedfaście, ale topnieje w oczach. Szarża razorgora powstrzymała trolle, zadają mi 1 rane, ja odpłacam dwiema. Trolle stoją na 2ch jedynkach (fart...)
Straty z mojej strony szczątkowe

Obrazek
Kolumna dalej bije się z gorami, fanatycy latają jak szaleni, razorgor znów dostaje jedno obrażenie, oddaje też jedno.

Obrazek
Szarża klocka bestigorów na resztki kolumny ostatecznie ją dobija, kolumna bez steedfasta się łamie i ucieka, nie gnię. Trolle zabijają razorgora.

Obrazek
Trolle w ostatniej turze, idą gdzieś daleko, coby trzymać punkty, resztki goblinów sie nie zbierają uciekają o 2''.

Obrazek
W ostatniej turze, ostatecznie eliminuję resztki goblinów.


Bitwa wygrana przez moje bestie, 20:0 jakieś 1005 do 110.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2011, o 16:19 przez buniek, łącznie zmieniany 29 razy.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Zdjęcia failed.

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Ok, teraz już nie powinno byc problemu ze zdjęciami...

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Gratulacje. Jesteś wschodzącą gwiazdą Bestii. Topowi gracze tej armii, jeżeli tacy istnieją, (przynajmniej jeden na bank) powinni niedługo poczuć Twój oddech na plecach. Po zmasakrowaniu jednej z topowych armii na ten zacny format 1000, pora rozjeżdżać na "podobny" (2400) pozostałą dwójkę VC i DOCH. Niech moc będzie z Tobą. ;-p
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Jacku ja bym polecał DoCh VC i HE, po tych sukcesach nawet Crus będzie bił będzie bił mu pokłony.

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Dzięki :)

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Po pierwsze gracz goblinów wystawił się fatalnie. Po drugie pająki nie mogły zaszarżować 2 razorgorów naraz. Po trzecie to Twój kolega miał jakieś mega rzuty na Ld, skoro w ostatniej turze zdał trollami głupotę i możliwość maszerowania.

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

1005:110 i 20:0? Ostro, teraz będę zakładał częściej całkowite maski :D Bitwy nie skomentuje bo trochę żal, ale mam pytanie-w czym te mapki robione?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

a co z animozjami i goblinów?
Obrazek

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Kolega miał bardzo dobre rzuty na ld, w ogóle ma farta przy takich rzutach, tylko trochę niedoświadczony... ale myślałem, że mu lepiej pójdzie, bo zazwyczaj, jak z nim grałem to 15:5 to max., a tak to zwykle był remis albo mz dla mnie... widocznie musiał wymyślić sobie jakąś strategię udziwnioną, która raczej się dobrze nie spisała jak widaż powyżej...
Wszytkie animozje pozdawał.

Z tymi pająkami, to widocznie błąd się wkradł w naszą grę...

Tak trolle w ostatniej turze to niemiło :/ (ale zdał obydwa rzuty)

Co do wystawienia, tez tak uważam, nie wiem po co trolle chował, bo ani magicznych pocisków, ani strzelania nie miałem. Pozatym nie skorzystał z murku, ani możliwości terenowych...

Mapiki w battle chroniclerze, daję linka, na samym dole strony, trochę ukryta jest możliwość ściągnięcia...

http://www.battlechronicler.com/
Ostatnio zmieniony 8 lip 2011, o 12:29 przez buniek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Nie podcinajcie chłopakowi skrzydeł ;) Niektórzy niepotrzebnie sypią ironią z rękawa. Jak widać mała bitwa, choć opis akcji generalnie nie porwał (może dlatego, że bardzo mocno skupiłeś się na mechanice). Jak widać wkradły się pewne błędy, ale kto ich nie popełnia w takim gąszczu zasad (mowa o nieumyślnych rzecz jasna). Życzę powodzenia w dalszych grach :wink:

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Dzięki :)

Próbowałem zrobić raport z punktu widzenia mojego generała, tylko, że się by kłócił z obrazkami (tak myślę) i średnio umiałem takie cudo napisać...
No ale to mój pierwszy raport...

ODPOWIEDZ