Raport DF vs OnG 4k [PICS]!

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Raport DF vs OnG 4k [PICS]!

Post autor: Smh »

Witajcie

Ze względów małej ilości czasu raport na szybko i bez fabuły... kolejny może już będzie z nią ;)

Na tak dużą bitwę umawialiśmy się już dłuższy czas i teraz mogliśmy ją zrealizować... bo przybył stół. Niestety nie udało się pomalować większość figsów, ale to z czasem ;)

Jak w temacie 4000pkt Dwarfs vs Orcs & Gob(e)lins...
Myślałem, że będziemy grali dłużej, ale poszło szybko i sprawnie. Z wystawieniem i złożeniem - 6 godzin, a jakoś mocno się nie spieszyliśmy :)


Obrazek

Stół wraz z terenami.

Obrazek

I po wystawieniu... zdałem sobie sprawę jak bardzo dałem dupy na mojej prawej flance - calutki park maszynowy odsłonięty... lekko zacząłem obawiać się masakry...

Obrazek

Plusem była ilość zielonych po drugiej stronie... nie musiałem się martwić, że zniesie mi kamienie z katapult... i tak w coś trafię :P

Obrazek

Obrazek

2x 11 górników w odwodzie

Obrazek

Po dłuższym kminieniu wymyśliłem ryzykowny plan, który miał szansę powodzenia... na cel wziąłem rydwan orkowy, zszedł panikując oddział nocnych goblinów, którzy zwiali za stół oraz (na czym bardziej mi zależało) oddział pająków, który przebiegł przez czarne orasy, hero oraz gobliny na wilkach i te ostatnie panikując posłał je za stół...

Slayer ze środka zmierzał by wesprzeć flankę... nadal nie było tam ciekawie, jednak było już zdecydowanie lepiej! Gyro podleciały chowając się za wieżą... miałem na nich plan, jednak cala rozkmina z prawą flanką sprawiła, że Gyro nie użyłem tak jak chciałem - może w następnej się przetestuje pomysł :)

Obrazek

cmentarz ;)

Obrazek

Prawa flanka do przodu...

Obrazek

Lewa ciut ostrożniej. Gobliny nie zdały animozji i zaszarżowały Gyro (blokując Trole), który przegrał i uciekł... Gobliny nie goniły w nadziei złapania drugiego Gyro, jednak ciasnota w tym miejscu uniemożliwiła ten manewr. Dodatkowo hero na wilku pojawił się by wspomóc gobliny.

Obrazek

Straty po stronie Krasi... katapulta z pająka oraz szpiczaste hełmy goblinów coś zrobiły ;)

Obrazek

Druga tura... górnicy wyskakują na plecach pająka licząc na fart ;)

Niestety o fotce pod koniec 2 tury zapomnieliśmy... ale opiszę co następowało... niepomalowany Gyro ostrzelał Savagy... zabijając 2! Ach ten steam gun :P

Z lewej flanki armata zmiotła za stół drugie wilczki, a górnicy przegrali uciekając za stół. Strzelanie coś tam jeszcze zabiło... za cel wziąłem duże klocki orasów.

Obrazek

Cmentarz ;)

Obrazek

Prawa flanka: orasy dochodzą do murku by mieć covera, hero na dziku ustawia się taktycznie do przejechania przez mój cały park maszynowy...

Gobliny szarżowały Gyro, który uciekał... kilka padło od niebezpiecznego terenu. Pająk przeniesiony przed domek czarem... Ogólnie ciężko czarować, gdy Krasie mają kowadło i kradziejkę kości... liczyć bardziej na IFkę trzeba.

Największa strata to Lord na tarczy... spadł od Goblina ze szpiczastym hełmem... grrr oblany lookout... bywa ;)

Obrazek

Krasie 3 tura... Wychodzą kolejni Gornicy, szarża z kowadła i zjadają maszynę, overrun w kolejną, nie dobiegli, ale są już bliżej ;)
Szarża 2 Slayerów w Orasa na dziku... nawet nie zdążył oddać ;) Szukając kolejnego wroga, Zabójcy obrócili się w stronę oddziału Black Orasów.

Patryk wyszedł generałem (Savage Ork) z oddziały by dawać liderkę Trollom... wykorzystałem to okrutnie... Organki zamiotły temat co spanikowało Nocne Gobliny - zaliczyli kilka kolejnych trupów z niebezpiecznego terenu.

Obrazek

Cmentarz zielonych

Obrazek

i krasi

Obrazek

3 tura zielonych... szarża Black Orków na Slayera... krzyczę challange! :D

Savage szarżują w Gyro, ten ucieka za Longbeardów... a Gobosy zbierają się cal od krawędzi...

Hero na pomidorze szarżuje w drugiego Gyro od boku i dają sobie po razie - Gyro reform przodem do pomidora.

Cała piechota zmierza w stronę Hamców już bez lorda...

Obrazek

Slayerzy szarżują z radością na Black Orasy, które coraz bardziej topnieją... jeden z trzech znalazł swoje przeznaczenie!

Górnicy nie dobiegają do maszyny :(

Trolle dostają z płonącego działa od boku... i wszystkie idą do Gorka czy Morka...

Obrazek

Cmentarz

Obrazek

Tura zielonych. Savage szarża w Longów - ustali. Tutaj się okazało po co na Pająku jest katapulta z ASLem przeciwko Krasiom... Patryk celował w kuszników... zniosło i poczęstowało Dzikusów ASLem, więc walili równocześnie z Longami ^^
Gyro zabił hero na pomidorku. Prawa flanka trzymana dalej przez 2 Zabójców, tylko jedna rana wbita w Krasnoluda.

Obrazek

Orasy na lewej flance zaszarżowały w organki i... zabiły JEDNEGO obsługanta!!! Ustali...

Duży Pomidor przeleciał przez Hamców i sporo ich uszczuplił.

Obrazek

Nie pozostało mi nić innego jak podziękować obsłudze Organek i zaszarżować Orasy od boku Hamcami! Złamani, zagonieni umarli pod obutymi butami Krasi ;)
Krasie wpadli w ostatnią maszynę i zakończyli krótką, acz pełną sukcesów, historię Orczej artylerii :P
Lewa flanka... jeden Zabójca umarł... a drugi wystarczył by wybić i pogonić Black Orasy!
Kusznicy z BSB wpadli od boku w Savagy, a Gyro spalił kilku Goblinów.
Zmasowany ostrzał Pająka sprawia, że spada pozostawiając park maszynowy nietknięty.

Gyro szykuje się na szarżę w bok Savagy

Obrazek

Niestety Longi nie wytrzymały naporu i uciekli... zagonieni przez Gobliny... reform Dzikusów przodem do Kuszników.

Obrazek

Obydwa Gyro szarża w Dzikusów - jeden na bok (zginął od Orczego BSB), drugi na tył. Hamce niestety nie dobiegły :(

Cała artyleria w Gobliny... BSB pomógł w pozostaniu na polu bitwy.

Obrazek

6 tura Zielonych i ostatnia szansa na zdobycie większych pktów. Szarża Goblinów w... kowadło!
Która kończy się tak, że zaraz uciekają ;)

Obrazek

Savage wybijają kuszników, ale BSB i Gyro zostają na miejscu zdając liderkę z przerzutami. Dzikusów jednak dużo też nie zostało. Dobra walka!

Obrazek

Cmentarz po całej bitwie!



Podsumowując... mega fart i dobre rozegranie na prawej flance uratowało mi tyłek. Żadna maszyna nie wybuchła, mimo dużej ilości przerzutów! Grało się bardzo przyjemnie, jak zwykle z tym przeciwnikiem :)

Kolejna bitwa planowana jest na 5,5k! Tylko trzeba dostawić do stołu kolejne dwa moduły bo się Zielone nie zmieszczą ;)


Mam nadzieję, że ten szybki raporcik się podobał ;)

Poniżej rozpiski:

Orcs & Goblins Army:
1 Savage Orc Warboss @ 245.0 Pts General; Frenzy; Warpaint Armour of Silvered Steel [45.0] Basha's Axe of Stunty Smashing [50.0]
1 Savage Orc Great Shaman @ 290.0 Pts Frenzy; Magic Level 4; Big Waagh; Warpaint Lucky Shrunken Head [50.0] Fencer's Blades [35.0]
1 Black Orc Big Boss @ 165.0 Pts Heavy Armour; Battle Standard Crown of Command [35.0] Enchanted Shield [5.0] Seed of Rebirth [10.0]
1 Black Orc Big Boss @ 137.0 Pts Heavy Armour; Shield Talisman of Endurance [30.0] Ironcurse Icon [5.0] Dragonhelm [10.0]
1 Night Goblin Shaman @ 110.0 Pts Magic Level 2; Little Waagh Ruby Ring of Ruin [25.0]
1 Night Goblin Shaman @ 105.0 Pts Magic Level 2; Little Waagh Power Stone [20.0]
1 Goblin Big Boss @ 91.0 Pts Spear; Shield Dragonbane Gem [5.0] Armour of Fortune [35.0]
1 Wolf @ [0.0] Pts
1 Night Goblin Big Boss @ 134.0 Pts Shortbow; Light Armour Shield of Ptolos [25.0] Talisman of Protection [15.0] Biting Blade [10.0]
1 Great Cave Squig @ [0.0] Pts
1 Orc Big Boss @ 125.0 Pts Spear; Shield Potion of Foolhardiness [5.0] Gambler's Armour [20.0] Dawnstone [25.0]
1 War Boar @ [0.0] Pts
35 Savage Orc Big 'Uns @ 440.0 Pts Big Stabbas; Frenzy; 2ndWeapon; Warpaint; Standard; Musician; Champion
36 Orc Boyz @ 287.0 Pts Light Armour; Shield; Standard; Musician; Champion
30 Night Goblins @ 145.0 Pts Netters; Spear; Shield; Musician
30 Night Goblins @ 145.0 Pts Netters; Spear; Shield; Musician
5 Goblin Wolf Riders @ 75.0 Pts Spear; Short Bow; Light Armour; Shield; Musician
5 Goblin Wolf Riders @ 75.0 Pts Spear; Short Bow; Light Armour; Shield; Musician
10 Forest Goblin Spider Riders @ 150.0 Pts Spear; Shield; Standard; Musician
30 Black Orcs @ 435.0 Pts Heavy Armour; Shield; Standard; Musician; Champion Banner of Eternal Flame [10.0]
6 Trolls @ 210.0 Pts
1 Orc Boar Chariot @ 90.0 Pts 3 Orc Crew
1 Arachnarok Spider @ 320.0 Pts Flinger
1 Mangler Squig @ 65.0 Pts
1 Doom Diver @ 80.0 Pts
1 Doom Diver @ 80.0 Pts
Models in Army: 191
Total Army Cost: 3999.0

Dwarfs Army:

Runelord @ 418.0 Pts Anvil of Doom; Gromril Armour; Shield
Master Rune of Balance
Rune of Spellbreaking (x2)
Dwarf Lord @ 251.0 Pts
Runic Armour
Rune of Preservation
Rune of Resistance
Rune of Stone
Runic Talisman
Master Rune of Challenge
Rune of the Furnace
Thane @ 160.0 Pts Battle Standard
Runic Weapon
Rune of Speed
Runic Armour
Master Rune of Gromril
Rune of Preservation
Rune of Shielding
Dragon Slayer @ 50.0 Pts
Dragon Slayer @ 50.0 Pts
Dragon Slayer @ 50.0 Pts
40 Longbeards @ 558.0 Pts 1 Greatbeard
38 Hammerers @ 474.0 Pts Standard; Musician
16 Quarrellers @ 223.0 Pts Great Weapon; Standard; Musician
16 Quarrellers @ 223.0 Pts Great Weapon; Standard; Musician
11 Miners @ 136.0 Pts Standard; Musician
11 Miners @ 136.0 Pts Standard; Musician
1 Organ Gun @ 120.0 Pts
1 Organ Gun @ 120.0 Pts
1 Gyrocopter @ 140.0 Pts
1 Gyrocopter @ 140.0 Pts
1 Cannon @ 140.0 Pts
Engineer
Rune of Forging
1 Cannon @ 145.0 Pts
Engineer
Rune of Burning
Rune of Forging
1 Grudge Thrower @ 145.0 Pts
Engineer
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating
1 Grudge Thrower @ 150.0 Pts
Engineer
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating
1 Grudge Thrower @ 170.0 Pts
Engineer
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)
Models in Army: 166
Total Army Cost: 3999.0
Ostatnio zmieniony 1 sie 2013, o 11:23 przez Smh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Mi sie podobalo =D> prosze o wiecej :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Raqq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Raqq »

Z mojej strony - Mega possana gra bohaterami, grubo ponad 1000 punktów nie zrobiło z różnych przyczyn absolutnie nic.
a) 3 kowboje dali się zabić jak ostatnie pałki, 2 nie zrobiło nic, jeden zadał ranę (!) żyrosowi.
b) Generał to w ogóle porażka, miał bić 7 ataków z siłą 7 masakrując kolejne szeregi krasi, a zbytnio uwierzyłem w look outa i po ostrzale z całego parku maszynowego i 30 kuszników został... martwym jeżykiem
c) Mali magowie to w ogóle nie wiem po co byli, jeden uciekł nim zdążyłem się ruszyć, drugi uciekał ze swoim oddziałem przez pół gry, zatruł się grzybem i cudem tylko dożył do końca gry. Duży mag trochę ratował honor kasty czarującej, ale jedynym wartym uwagi efektem było zabicie się wybuchem z IFki... Grając z krasiami stosunek kostek był zazwyczaj około 5 vs 8 + 2 dispel-runy, więc z czarów nie weszło nic sensownego (przepchnąłem 2 albo 3 niewiele znaczące ifki)

Pierwsza gra dzikusami (widać że ledwo co sklejeni), też się strasznie podniecałem wardem na 5+, ale szału to nie zrobiło. Szczególnie jak w którejś turze na 10 savów rzuciłem 4 pały, dwójkę, 4 trójki i czwórkę...

Z pająka byłem bardzo zadowolony, katapulta może ma siłę 1 ale chyba około 9-10 longów zabrała, minersów pogonił, ale w 4 turze zapomniałem nim zadeklarować szarży na organy (potem już spokojnie przebijałby się przez park maszynowy) i zginął żałośnie.

Błędy taktyczne + trochę pecha w kościach i skończyło się jak zwykle łomotem od krasi. Raf nie dopisał - było 4:16, jak liczyłem w domu spokojnie 6:14 albo nawet 7:13 było zagrania, kwestia wykorzystania pająka i generała. Rozpa do poprawy, czekamy na 5,5k (może za miesiąc...)

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

Świetny raport, genialna bitwa na godne punkty :). Miło się czyta.

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

A ja na początku liczyłem, że jednak zieloni wygrają ;) Dobry raport
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fajny raport - przydałoby się jeszcze pomalowac parę regimentów :!: :wink:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

a tam regimenty :) też się przyda, ale stół wykończony i makiety :D od razu inny poziom zabawy
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Największa strata to Lord na tarczy... spadł od Goblina ze szpiczastym hełmem... grrr oblany lookout... bywa
Co to za herezje?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jesli to chodzilo o doom divera to hmm
serio czytanie zasad pomaga w grze :D doom diver nie jest typowym templatem, zdaje obrazenia w oddzial jak shooting pod znacznikiem, nie ma potrzeby lookouta
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Po dłuższym kminieniu wymyśliłem ryzykowny plan, który miał szansę powodzenia... na cel wziąłem rydwan orkowy, zszedł panikując oddział nocnych goblinów, którzy zwiali za stół oraz (na czym bardziej mi zależało) oddział pająków, który przebiegł przez czarne orasy, hero oraz gobliny na wilkach i te ostatnie panikując posłał je za stół...
z tego co sie orientuje to oddzial ktory nie dostal ran, a panikuje od wybitego oddzialu, to ucieka od najblizszego przeciwnika. to by troche zmienilo ;)
aczkolwiek nie mam jak tego teraz sprawdzic i potwierdzic moich slow.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Morsereg pisze:
Po dłuższym kminieniu wymyśliłem ryzykowny plan, który miał szansę powodzenia... na cel wziąłem rydwan orkowy, zszedł panikując oddział nocnych goblinów, którzy zwiali za stół oraz (na czym bardziej mi zależało) oddział pająków, który przebiegł przez czarne orasy, hero oraz gobliny na wilkach i te ostatnie panikując posłał je za stół...
z tego co sie orientuje to oddzial ktory nie dostal ran, a panikuje od wybitego oddzialu, to ucieka od najblizszego przeciwnika. to by troche zmienilo ;)
aczkolwiek nie mam jak tego teraz sprawdzic i potwierdzic moich slow.
fakt, to moglo zmienic sporo.

Co to lookouta - Patryk Ty walkarzu :pp

Po dlugim okresie niegrania i tak malo bledow, ale dzieki za wylapanie :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Raqq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Raqq »

misha pisze:jesli to chodzilo o doom divera to hmm
serio czytanie zasad pomaga w grze :D doom diver nie jest typowym templatem, zdaje obrazenia w oddzial jak shooting pod znacznikiem, nie ma potrzeby lookouta
Hmm... Pierwsze słyszę o tym, zawsze było template to template. No ale człowiek się całe życie uczy :wink:
Morsereg pisze:
Po dłuższym kminieniu wymyśliłem ryzykowny plan, który miał szansę powodzenia... na cel wziąłem rydwan orkowy, zszedł panikując oddział nocnych goblinów, którzy zwiali za stół oraz (na czym bardziej mi zależało) oddział pająków, który przebiegł przez czarne orasy, hero oraz gobliny na wilkach i te ostatnie panikując posłał je za stół...
z tego co sie orientuje to oddzial ktory nie dostal ran, a panikuje od wybitego oddzialu, to ucieka od najblizszego przeciwnika. to by troche zmienilo ;)
aczkolwiek nie mam jak tego teraz sprawdzic i potwierdzic moich slow.
Zerknąłem w podręcznik i faktycznie nie ma nigdzie że ucieka się od centrum paniki, zawsze ucieka się od najbliższego przeciwnika (ewentualnie od tego co zadał najwięcej ran jeśli to panika ze strzelania 25%). Musiały nam zostać jakieś naleciałości ze starszych edycji :)

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Dobre, klimatyczne starcie z Zielonoskórymi. Widzę, że w tej odsłonie 'derbów' Khazadzi punktują. Słusznie 8)

Awatar użytkownika
mog
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: mog »

pytanie, czemu szybka kawaleria nie poszła do przodu po wystawieniu, czy poszła bo nie widzę

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

mog pisze:pytanie, czemu szybka kawaleria nie poszła do przodu po wystawieniu, czy poszła bo nie widzę
Patryk nie chciał nią ruszyć.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

Bardzo fajny raport :) Nie rozumiem tylko jak zginął Lord na tarczy? Co to jest spiczasty hełm? ;D

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Sokół_Waaagh pisze:Bardzo fajny raport :) Nie rozumiem tylko jak zginął Lord na tarczy? Co to jest spiczasty hełm? ;D
Doom Diver. A zginął po wałku, bo od DD nie ma LOS!. :D
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Jakby ktoś był ciekawy... derbów ciąg dalszy... 4,5k na stronę :)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 2#p1278782
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ